Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED крушка за фар

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

• LED крушка за фар

Здравейте колеги! Поръчах една лед лампа за фара на ижето, уж беше на 6в обаче се оказа на 9, та въпроса ми е имам светодиод, който работи на 3в и може да поеме мощности до 16вата как да намаля напрежението от 6в на 3 и тока да го огранича на 4-4.5 ампера, мислих за резистор, но трябва голяма мощност и се губи смисъла за леда защото пак ще си гори толкова ток, а моята цел е да харчи по-малко, че ижето като включа фара и ми харчи и от акумулатора, все пак динамото е 45 вата крушката на фара е 35 и отзад 15вата май и предния габарит и го надхвърля та моля ви помогнете ако някой има по-добри познания по електротехника целта е да се намалят загубите на тока.

От: LED крушка за фар

Като ти гледам въпросите - най-добре зарежи тая работа и го закарай на човек, дето с това си изкарва хляба.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Коментар

Потърси "понижаващ модул" (модул step down) ако искаш да намалиш от 6 на 3 волта или
      "повишаващ модул" (модул step up) ако искаш да вдигнеш напрежението.
      От резултатите си избираш по параметри и цена. Има ги и по българските сайтове за електронни елементи.

Коментар

Продават стандартни крушки със същия цокъл на 25Вт за фара и по 5 за габарита. Едва ли ще го караш много по тъмно. Виж и колко зарежда.

Коментар

То па пущината 6 волта, иначе супер фарчета има в ибея 15лв двете дето със сигурност ще светят по яко от ижовия фар каквато и крушка да му сложиш! 10 вата консумират 150 вата светят! Аз си поръчах. Ама как да стане от 12 на 6 волта не ги разбирам тоците!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

Коментар

И аз искам да сложа 6 волтова лед крушка на фара на моята Ямаха. Ама още не намирам. Идеята ми е да консумира малко ток, че много бързо свършва.
            Grand Cherokee 4.7 V8 Limited edition + 2"
            YAMAHA T-MAX 500I
            0888440113 Николай

Коментар

То аз поръчвах от алито обаче работи на 9в и сега утре ще поръчвам степ даун конвертер и ще си я направя с xml2 диод иначе иж динамото е 45вата като включа фар 35в габарит отпред и отзад 10вата общо (тая на километража не я включвам в числото) и като натисна спирачката 21вата е какво остава за бобината то как и да го гледам все си харчи от акумулатора сега ще му правя цялото осветление лед дно да остане малко ток за бобината че да се движа и вечер

Коментар

Гледам, че си тръгнал не от където трябва. Защо първо не се убедиш в изправното зареждане и после в "жив" акумулатор... Ако там всичко е наред можеш да си правиш всичко...е почти.

Коментар

Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Гледам, че си тръгнал не от където трябва. Защо първо не се убедиш в изправното зареждане и после в "жив" акумулатор... Ако там всичко е наред можеш да си правиш всичко...е почти.
                  Ти пък, разваляш хубавата тема.

Като втора точка може да се помисли да се префасонира всичко на 12 волта.
                  На днешния ден, преди много години, се е родило дете, което на около 30-годишна възраст променило света. Честит рожден ден, сър Исак Нютон!

Коментар

зарежда 7.2в мисля че е изправно с ново реле е за зареждането акумулатора е нов, но като покарам 40 50 минути на фар и после мотора не може да се форсира като спра фара всичко се оправя

Коментар

Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ....

Като втора точка може да се помисли да се префасонира всичко на 12 волта....
                      Аз и ти знаем как .
                      Ама хората -"не ги разбирам тоците!"
                      Та си търсят заобикалки.

Сега кое е вярното - практиката е доказала - минаване към "стандартно напрежение" .
                      По-висок волтаж , по-нисък ток.
                      Развалих "хубавата" тема.

Коментар

Абе, какъв му е генераторът на това чудо? Постоянен магнит на ротора и тиристорен регулатор? Колко фази?

Иначе с ЛЕД крушка пак няма да имаш щастие - хем пак нищо няма да виждаш, хем ще те псуват на майка, леля, вуйна и каквито още роднини имаш. Ама те мотористите по принцип са свикнали та все тая.
                        На днешния ден, преди много години, се е родило дете, което на около 30-годишна възраст променило света. Честит рожден ден, сър Исак Нютон!

Коментар

Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Абе, какъв му е генераторът на това чудо? Постоянен магнит на ротора и тиристорен регулатор? Колко фази?

Иначе с ЛЕД крушка пак няма да имаш щастие - хем пак нищо няма да виждаш, хем ще те псуват на майка, леля, вуйна и каквито още роднини имаш. Ама те мотористите по принцип са свикнали та все тая.

както и сме свикнали да ни слагате всички под общ знаменател
                          You'll never find out - I got no key hole....

Коментар

колеги моторът се кара само на черен път междуселски като досега не съм засичал коли през деня та камоли през нощта, а да питам 12в динамо за иж от къде да взема и ако взема трябва ли да се преправя нещо релето се сменя, но дали си пасва всичко на мястото или трябва стругари глупости а генератора на тва чудо е обикновено динамо не е с магнити статора възбужда ток в ротора и от ротора се черпи като регулатора е електромагнитен, а има ли някакъв начин да се направи електронен регулатор и ако да може ли схема ама за 6в, че механичния регулатор от вибрациите бързо се скапва.

Коментар

Малко на руски е: http://tehinfor.ru/s_11/moto_28.html
                              http://moto-planeta.ru/motoizh/elekt...ogo-toka..html ,
                              но няма да навреди да се прочете.

Коментар

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
                              X