Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на ремарке до 750 кг

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

Здравейте! Имам един въпрос за продажба на ремарке на лека кола. Значи, нещата стоят по следния начин: Имам ремарке останало от баща ми, той почина и сега наследници сме аз, майка ми и сестра ми. Намерих му купувач. Сега говорих с един приятел, който има мотори и ремарке. Той каза че като си е продавал единия мотор (до 250 кубика) е било без нотариус. Само с договор подписан от двете страни и готово. Та той предполага, че може би и за ремаркетата ще е така. Въпросите са ми следните:
    1. Нужен ли е нотариус или купувачът само със собственоръчно подписан договор си ходи в КАТ да си напарви талона на негово име? (на този въпрос вече си отговорих от по-горе писалите хора)
    2. Трябва ли да се вади удостоверение за наследници, при положение, че продавачът няма как да е баща ми (понеже е починал), а ще сме аз и майка ми?
    3. Сестра ми е в чужбина, има ли начин да го продадем без нея?
    4. Тъй като не съм го ползвал над 7-8 години и, съответно, не съм му плащал нито данък нито гражданска (тогава все още се плащаше И гражданска), дали в КАТ са го свалили от движение, т.е. трябва ли да ходя и до КАТ за нещо?
    Благодаря ви!

Коментар

Нотариус за ремарке до 10 тона не трябва. Удостоверение за наследници - те са продавачите, и всички се подписват. Може без сестра ти, но трябва пълномощно от нея, тя е собственик. Много вероятно да е дерегистрирано - сега няма гражданска, но преди имаше. Отделно при починал собственик имаш 6 месеца да прехвърлиш МПС на наследниците. По принцип това няма общо с покупката. Талони и номер на ремаркето да са налични, както и четяща се рама. Новия собственик отива с тях и договора в КАТ и си го прехвърля.
      Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI
      Ford Mondeo MK5

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 7,066 в 14:57 на 11-07-20.

Зареждам...
      X