Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Двутактово масло в нафтата

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Значи да обобщим предложенията до тук :За рецептата са необходими:
    10% масло ( за предпочитане двутактово , пълна синтетика )
    10-15 % бензин . За жалост никой не предложи колко октана да е
    Меду 10 и 15 % керосин
    Който открие истинска газ за горене : До 40%
    Олио : 15 % двойно рафинирано
    Олио от пържолниците на Макдоналдс : 20 %
    Олио от кварталната мекичарница : не повече от 5 % заради примесите
    Спирт : на око
    Аз бих добавил : щипка черрррно пиперрррче , няколко скилидки чесънче , чаена лъжичка чубричка , супена лъжица майонеза и сол на вкус .
    Е сега вече Ути Манджаров пасти да яде ! Да дойде да ми души ауспуха ! А , забравих - не е лошо да се гарнира с чаша червено вино ...
    Аз в това време ше отскоча до сервиза да ми регулират ГНП-то и да ми направят дюзите . Нафта съм сипал от колонките на ШЕЛ и ше ви чакам за пикника
    Един ДЯДО на 72 години се подсмихваше по подобен начин - с ирония тип ( не на мене тия ) ,ама като ме гледаше да наливам повече от година направо от Супермаркета Олиото и ....... пак взе да му расте косата !!!
    Сега ако му кажа че карам с Вода - ще се позачуди , ама пак ще ми повярва !!! Такъв авторитет си спечелих пред него !!!
    Така че - подигравките са за невярващите !!!
    За останалите - в БГ има вече 3 рафинерии които изкупуват мазнините от всякъде, пречистват ги и --с тях захранват стопанските машини на полето !!!
    В Пловдив има една рафинерия само за тежкотоварните коли на собственика !!! Все чисто нови и тежки !!! Не продава на външни ( пробвах ) защото още няма достатъчно производство !!!
    Така ,че с усмивка напред и с миризма на пържени картофки отзад !!!

    Коментар


    • #62
      До: Двутактово масло в нафтата

      удари се на майтап малко,макстурата се направи,но темата беше - добре ли е да се слага масло или да)
      виж за олио не съм се сетил,щото не е изпадало,иначе биодизела какво е?
      а за т.н газьол...преди няколко години намерих в мазето малко ,към 800 литра забравени-сигурно са престояли поне 10 години а може и повече,бистричка,ама с цвят на компот от ягоди,с известен страх рекох да я пробвам,първо я мешах 1/1, после намалих ,а накрая я перках чиста,вервайте такава нафта в момента нема!
      та в общи линии- за по-старите "печки" мое всекак,важното е да е на далавера и масълцето е за предпочитане даже пред разните измислени добавки,виж за новите не се препоръчва масово

      Коментар


      • #63
        До: Двутактово масло в нафтата

        Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
        Колега тука за газьола бъркаштой е по сух от нафтата и съдържа повече сяра
        А защо не пробвате и с "Бахур" може и с него да се кара знаели се....
        В газьола наистина има по-вече сяра,но и парафин затова двигателя /мърка/,виж лятото и зимата разликата в газьола,ти при ниски температури/над -10 градуса/ според теб защо има проблеми с паленето?,защото мешат нафтата по бензиностанцийте,а и не само там,а слагането на масло е добре за помпата-смазва я по-добре.
        (0+)
        Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • #64
          До: Двутактово масло в нафтата

          Ами не знам ще питам братовчеда той е летец изпитател в Безмер той ми го достави за по сигурно ще го попитам.


          Колега,един съвет-с този текст и твоята "аватара" да не направиш мръсно на братчеда.Там тези хора са колкото пръстите на едната ръка.Поздрави!
          Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
          Opel Corsa 1.7д 98г

          Коментар


          • #65
            До: Двутактово масло в нафтата

            Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение



            Колега,един съвет-с този текст и твоята "аватара" да не направиш мръсно на братчеда.Там тези хора са колкото пръстите на едната ръка.Поздрави!
            Споко той вече не бачка там
            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

            Коментар


            • #66
              До: Двутактово масло в нафтата

              Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
              Ами не знам ще питам братовчеда той е летец изпитател в Безмер той ми го достави за по сигурно ще го попитам.
              АЗ съм служил на Безмер много отдавна-73-75м и на всички "джугани " и " молотовки"КЗ-та или АПА-та клапаните им бяха прегорели от редовното крадене на фатмаците от бензина им и добавянето на керосин.Не зная как работи в дизелите,но съм отвратен от това "реактивно"гориво-даже и мотожиклетите и балканчетата си бяха скапали от наливане на керосин,който на летището има Нулева стойност.

              Коментар


              • #67
                До: Двутактово масло в нафтата

                Колкто до олиото-карал съм и патрула и ванета с олио без никакви други примеси -говоря за зкъсване за нафта поради вечерни нерегламентирани заешки разходки-нищо им няма на бракмите-сори утихват леко.Тук имаме една англичанка си купи няколко обора за туризъм-редовно караше Сърф-а си с олио,което беше намерила в голямо количество в единия коптор-2.5ТД

                Коментар


                • #68
                  До: Двутактово масло в нафтата

                  Такааааа да обобщим за какво става въпрос .Първият ДИЗЕЛ направен от гн.ДИЗЕЛ е работил само и единствено на шарлан по нашему олио.И до ден днешен дизеловият двигател може да работи с ОЛИО но защо мислите това е табу.Отговора е много прост зо олиото няма акциз за разлика от нафтата а това господа управляващите нема как да не забележат.За това и французите забраниха на земеделците си да карат със произведеното лично от тях олио.Заради това нашите умни управници дават субсидии за горивото на земеделците щото ги е страх че всички могат да минат на био-гориво и да им намалят драстично лапанджото за фирмите им.За справка една инсталация за производсво на био-гориво до 200л. на ден струва 12000 евро.Никъкъв проблем от моя страна за осигуряване на горива за моите нужди ноооо това пак е със осмотрението на ДРУГАРИТЕ.
                  Последно редактирано от scorpion1972; 25-01-09, 18:58. Причина: Нека да не се обиждат ДРУГАРИТЕ
                  Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                  На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                  Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Двутактово масло в нафтата

                    Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                    ... дизеловият двигател може да работи с ОЛИО но защо мислите това е табу.Отговора е много прост зо олиото няма акциз за разлика от нафтата ...
                    Дали е толкова прост отговорът? Като гледам в магазина, цената на литър олио, както е без акциз, така е над 2 лв. Хайде, да речем, че други видове олио са по-евтини, а и когато не е в разфасовка на дребно, цената ще е по-ниска. Ама дали ще стои ниска цената, ако отведнъж голяма част от колите минат на такаво гориво и търсенето му рязко скочи?
                    А какво ще стане, като търсенето скочи и се окаже, че наличните количества не стигат до никъде, та трябва да се увеличи производството на съответните култури, от които да се произведе гориво? Търсенето ще вдигне цената им, земеделците ще почнат да отглеждат тях, вместо други култури. И какъв ще е резултатът? Много вероятно - спад на производството на определени храни и фуражи. Което ще доведе до какво???

                    Като не ти е проблем да произвеждаш биодизел за свои нужди, кой те спира да го правиш?
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-01-09, 00:48. Причина: Печатна грешка
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Двутактово масло в нафтата

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Дали е толкова прост отговорът? Като гледам в магазина, цената на литър олио, както е без акциз, така е над 2 лв. Хайде, да речем, че други видове олио са по-евтини, а и когато не е в разфасовка на дребно, цената ще е по-ниска. Ама дали ще стои ниска цената, ако отведнъж голяма част от колите минат на такаво гориво и търсенето му рязко скочи?
                      А какво ще стане, като търсенето скочи и се окаже, че наличните количество не стигат до никъде, та трябва да се увеличи производството на съответните култури, от които да се произведе гориво? Търсенето ще вдигне цената им, земеделците ще почнат да отглеждат тях, вместо други култури. И какъв ще е резултатът? Много вероятно - спад на производството на определени храни и фуражи. Което ще доведе до какво???

                      Като не ти е проблем да произвеждаш биодизел за свои нужди, кой те спира да го правиш?
                      Нищо не ме спира темата е за масло двутактово за по добра работа на дизелов двигател а аз изказвам мнение за био дизела който ще започнем да произвеждаме наистина тогава когато такива като тебе спрат да изказват мнение неподготвени.Не МОЖЕ ДА ИМА СПАД НА ДРУГИТЕ КУЛТУРИ ЗАЩОТО ИМА ЗАКОНОМЕРНОСТИ В ПРИРОДАТА.Които уважаващите себеси производители спазват дори и да не искат.
                      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Двутактово масло в нафтата

                        Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                        ... който ще започнем да произвеждаме наистина тогава когато такива като тебе спрат да изказват мнение неподготвени ...

                        Много сте зян, щом производството ви зависи от мнения, които някои изказвали някъде ...

                        П.П. Между другото, по данни на Световната банка и други проучвания, увеличеното търсене на култури за производство на биогорива в световен мащаб е довело до повишаване на цените на храните с до 75%. А такива данни май доведоха до там, че много държави взеха да преразглеждат политиката си на поощряване на производството и употребата на биогорива ...
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-01-09, 19:41.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Двутактово масло в нафтата

                          Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                          Нищо не ме спира темата е за масло двутактово за по добра работа на дизелов двигател а аз изказвам мнение за био дизела който ще започнем да произвеждаме наистина тогава когато такива като тебе спрат да изказват мнение неподготвени.Не МОЖЕ ДА ИМА СПАД НА ДРУГИТЕ КУЛТУРИ ЗАЩОТО ИМА ЗАКОНОМЕРНОСТИ В ПРИРОДАТА.Които уважаващите себеси производители спазват дори и да не искат.
                          Личните нападки тук не са приети. Подозирам, че в този форум можеш да намериш по-подготвени от теб хора за всяка тема. Просто защото форумът е голям.

                          Препоръка: въздържай се от оценки на личните качества на хора, които слабо познаваш.

                          Не зная за какви закономерности в природата говориш, но зная друго - ЕС прекрати субсидиите на биогоривата с един железобетонен аргумент: повишили са се цените на храните заради производството на биогорива. Въпросът има морални, социални и икономически страни, но се свежда до едно: храните СА енергоносители. Свържеш ли двата пазара, няма как цените да не си повлияват.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Двутактово масло в нафтата

                            ИЗВИНЯВАМ се за личните нападки.Не ИСКАМ да налагам мнение то е ясно накъде отива този въпрос със производството.
                            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Двутактово масло в нафтата

                              има хора, които твърдят, че пиенето по една чаша от собствената урина сутрин на гладно лекува всички болести...
                              Който е доволен от резултатите с маслото, керосина, сп. течност, антифриз и др., не е лошо да пробва и тая рецепта...

                              Аз пробвах няколко пъти с биодизел и ефектът е почти нулев - по-евтино на литър, ама влошава вървенето и вдига разхода... Пробвал съм и с 2Т масло - никакъв ефект - пари на вятъра
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #75
                                До: Двутактово масло в нафтата

                                В АБСУРДИСТАН(както много сполучливо се изрази колегата)Няма НИЩО невъзможно.Ако се тръгне на олио-ще изнесат слънчогледа и другите маслодайни култури от резерва за нанякъде и пак Лукойл ще е хегемона(барабар с комисионните)Та нали от Чирен "свиха"милиони м3 газ без да се усетят клепоухите???Пък народа нека пие ракия да се топли и студена вода за разредител-но да гласува-това е най-важното.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X