Обява

Свий
Няма добавени обяви.

One more Grand, 4.7 quadra drive

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: One more Grand, 4.7 quadra drive

    Дамяне, тия работи с питане на работната площадка не стават. Още по малко по тел. Нали не очакваш някой да знае наизуст точно за твойта кола какво масло и трябва!? Отваря се справочник и се гледа. До тук с казаното от колеги!
    Значи "теоретично е така", от което следва, "че практически не е"!? Може би очакваш да съм правил изпитания - примерно 300 хил. км. с едното масло и пак така с другото, и после разглобявам и сравнявам. Е, не съм. Обаче явно Ти си, щото "на практика нещата са различни"!?
    Също не знам и "резерва" колко е, обаче Ти знаеш със сигурност! Ми кажи тогава и колко е "резерва" на трансмисията, да не се набутват хората с мопари!?
    И сравнението на Ауди с Джип е за маса. Спецификаците на Ауди са от 0/30, до 20/50.
    Аиде!

    Коментар


    • #32
      От: One more Grand, 4.7 quadra drive

      Ще ми купуваш риза
      Спора е безпредметен, няколко пъти казах, че разбирам твоята гледна точка, но не я споделям
      Наздраве
      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

      0885372997 - Дани

      Коментар


      • #33
        От: One more Grand, 4.7 quadra drive

        Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
        Както писах и в другата тема - проблема с компютъра е решен.





        Докато още ги помня:
        Експлоатационните течности на Grand WJ - 4.7 quadra drive:


        Моторно масло

        Без специални изисквания,
        5W30 / 5W40 / 10w40 - намерих някакво на GM за 38 лв/5л
        5.5-5.7 Литра

        Антифриз
        Без специални изисквания
        8 литра или 5 литра концентрат.

        Масло скоростна кутия
        ~6 литра, аз го смених при дядо Владо, при него има някакво шведско, 26 лв/л.

        Масло раздатка:
        От USA Mopar NV245 * NV247 * NV249 Transfer Case Lubricant MS10216 - PN 05016796AC
        От Балкан Стар
        Manual transmission fluid SAE80W Petronas Tutela Transmission Powergear4 ~36 лв/л
        2 литра

        Масло за диференциали
        Стандартно (80w90/75W140), около 2.4 л. за двата.
        Задължително с добавка от USA - Mopar 05103522EA MS-10111 Limited slip adaptive (75 лв., стига и за двата диференциала) - от Жоро
        Една опаковка стига за двата - 1/3 на предния 2/3 на задния.
        http://www.wjjeeps.com/service/maintenance_wj.htm

        Коментар


        • #34
          От: One more Grand, 4.7 quadra drive

          Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
          Ще ми купуваш риза...
          Аха! Квит сме. Ти обърка малко цифри, аз малко букви.

          Коментар


          • #35
            От: One more Grand, 4.7 quadra drive

            Аз карам с 5W30 в момента и 10W30 AMSoil през топлото полугодие и намирам осезателна разлика с да речем 5W40 Motul. Джипа е гранд чероки 98ма с двигател е 5.9.Поздрави!

            Коментар


            • #36
              От: One more Grand, 4.7 quadra drive

              Аз от както имам джипа, го карам с Кастрол Едж 5 на 30. Само веднъж бях го сменил с Кастрол Магнатек 5 на 30, но го карах 5000 км. само. Сега обаче, неможах да намеря нито Едж, нито Магнатек и купих Мобил 1 ESP formula някаква, пак 5 на 30. Като цена е почти като Едж-а, малко по-евтино. И си мисля и него да го сменя на 5000 км. щото незнам колко е хубаво. Някой ще даде ли мнение за това масло?
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
              0877стоидевет215–Радослав

              Коментар


              • #37
                От: One more Grand, 4.7 quadra drive

                Сега, едно уточнение (моя грешка че не стана ясно от самото начало)
                В момента моя гранд си хвърля масло (имам гарнитура за смяна) и за 2 месеца си отиват към 5 литра. Така че 10w40 го ползвам за доливане, с идея да намалява една идея по бавно. След ремонта в началото на януари вероятно ще му налея 5w30, както го е дал производителя.
                Принцип ми е да не пестя от гуми, накладки и масло.
                Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                0885372997 - Дани

                Коментар


                • #38
                  От: One more Grand, 4.7 quadra drive

                  С 10W40 избягвай високите обороти, защото хидравличните повдигачи изобщо не го харесват и големи бели стават.

                  Коментар


                  • #39
                    От: One more Grand, 4.7 quadra drive

                    Виждам разлика в количеството добавка за дифовете в тази таблица:



                    Къде е истината?

                    Що го изяде незнам!
                    Последно редактирано от noname12; 08-01-13, 17:35.

                    Коментар


                    • #40
                      От: One more Grand, 4.7 quadra drive

                      Дойде времето да се локализира и ремонтира теча на двигателя. След 2 дни работа на много приятелска цена Дядо Владо откри виновника за масленото напикаване - гарнитурата на главата е за смяна. Тече на много гадно място - под жабата. Мечтата на автортъргаша, всичко е скрито-покрито.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GC-WJ_47.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5441949

                      В тази връзка спешно търся майстор климатици (за източване на фреона и последващо напълване) в района на Люлин, Обеля или надежда (възможно най близо до Костинброд.
                      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                      0885372997 - Дани

                      Коментар


                      • #41
                        От: One more Grand, 4.7 quadra drive

                        Я опитай с този:
                        088 8813124
                        Последно обикаляше по адреси, така че би трябвало да се разберете.
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • #42
                          От: One more Grand, 4.7 quadra drive

                          Благодаря, чухме се
                          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                          0885372997 - Дани

                          Коментар


                          • #43
                            От: One more Grand, 4.7 quadra drive

                            Е писна ми!
                            Тъкмо приключих с двигател - сменени гарнитури, свещи, семеринги и започнаха проблемите със спирачните апарати. Дотук само нерви и ремонти с тоя велик американец, несравнимо повече от хубавите моменти ...

                            Вчера взимам джипа от сервиза и блокират и двете предни - дясната много сериозно. Някак се добрах до в къщи, разглобяване раздвижване и т.н.
                            По метода на изключването стигнах до извода че са буталцата - при леко развинтване на пробката за обезвъдушаване на самият апарат не се охлабват накладките.
                            На по сериозно блокиралата (дясната) накладките са минати леко на шмиргел, така че отпада и заклинването им във водачите.
                            Ще се благодарен, ако препоръчате ремонтен кит и буталца.
                            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                            0885372997 - Дани

                            Коментар


                            • #44
                              От: One more Grand, 4.7 quadra drive

                              Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                              Е писна ми!
                              Тъкмо приключих с двигател - сменени гарнитури, свещи, семеринги и започнаха проблемите със спирачните апарати. Дотук само нерви и ремонти с тоя велик американец, несравнимо повече от хубавите моменти ...

                              Вчера взимам джипа от сервиза и блокират и двете предни - дясната много сериозно. Някак се добрах до в къщи, разглобяване раздвижване и т.н.
                              По метода на изключването стигнах до извода че са буталцата - при леко развинтване на пробката за обезвъдушаване на самият апарат не се охлабват накладките.
                              На по сериозно блокиралата (дясната) накладките са минати леко на шмиргел, така че отпада и заклинването им във водачите.
                              Ще се благодарен, ако препоръчате ремонтен кит и буталца.
                              Буталцата може да не са заминали. Зад тях се събира мръсотия и заклинват. И на мен ми се беше случило. Разглобяване и почистване. Ремонтни комплекти от Рокауто или И-бей. Има теми тук, със снимки, потърси. Успех

                              Ето я мойта тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=90600
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                              0877стоидевет215–Радослав

                              Коментар


                              • #45
                                От: One more Grand, 4.7 quadra drive

                                Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                                Е писна ми!
                                ....
                                Аз поради тази причина повече от България кола няма да си взема. От чужбина втори автомобил купувам (в това число и гранда ми) и състоянието им е просто великолепно.
                                По-скъпо излиза, защото цените там са по-високи, имаш доставка и други дребни разходи, но си заслужава.

                                Ремонтен комплект за спирачки съм купувал от Вест Ауто, за малкия черок. Предните бяха на цена 120-170лв (не помня точно) на апарат.
                                Рециклирах му основно цялата спирачната система (дискове, накладки, тръбички, помпа) , защото не бе каран 6 месеца преди да го купя, а и бе на 18 години все пак.
                                Звънни във Вест или Скорпион да питаш какви са цените, после виж и при Жорката в Rockauto.
                                Последно редактирано от verter; 31-01-13, 11:43.
                                Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                                0888/00-55-37

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X