Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми за Опел Фронтера

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какви гуми за Опел Фронтера

    Еее трябвало е да сложиш 245/75/16 разликата определено се вижда, че и усеща за протокола 245/70/16 са 29 инча, 245/75/16 са 30,5 инча, а 265/75/16 са 30,6 инча. Аз съм с последния размер разликата във вървенето и загубата на мощност е пренебрежимо малка, за сметка на тва се печелят 2-3 см клиренс което не е никак малко, грешката на километража също се изравнява, и ако с 245/70/16 при якой километри дава до 7-8км отклонение, то с 265-ците е едва 2-3км. Моите на оригиналните джанти не опират никъде(опираха в предният калобран, но го махнах) докато брати ми на неговата сложи 245/75/16 с метални джанти и опират при напълно навит волан в подкалника

    Коментар


    • #47
      От: Какви гуми за Опел Фронтера

      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
      за протокола 245/70/16 са 29 инча, 245/75/16 са 30,5 инча, а 265/75/16 са 30,6 инча.
      Чисто математически 245/70/16 са 29.5 инча, 265/75/16 са 31.6 инча.
      А 275/75/16 е 32.2 инча.

      Коментар


      • #48
        От: Какви гуми за Опел Фронтера

        Уф яко съм ги оплескал точно тъй 29,5 245/75/16 са +1 инч а 245/70/16 са 30,6, тоест разликата между 245/75 и 265/70 не е чак толкова голяма, мерси за поправката.

        Коментар


        • #49
          От: Какви гуми за Опел Фронтера

          От какъв друг джип стават джанти за Фронтера? Доколкото виждам почти всички си карат със заводските. Какъв максимален отрицателен офсет сте слагали,за изнасяне навън? Въпросите ми са породени от това, че се колебая м/у фланци или други джанти. Искам още малко междуосово разстояние,че то голямо клатене.Карах вчера ОФБ КБ 2,2 оригинална (без повдигане) - и тя се клатушкаше доста.
          Ако може някой колега да напише какви са оригиналните за ОФА ДБ,ще съм благодарен. На моята съм въртял гуми, ама кой да се сети да погледне.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #50
            От: Какви гуми за Опел Фронтера

            Винаги е по-добре по-изнесени джанти без фланци, но с фланци е най-евтиният вариант. 200 лв. са най-втините. На Б фронтерата, ако намерите 15 цоловите джанти от А фронтера ще стоят доста добре. На твоята също ще стоят по-изнесени, веждал съм такава.

            Коментар


            • #51
              От: Какви гуми за Опел Фронтера

              извинявам се,но какво зночи доста добре?в смисъл колко ще се изнесът (в мм) джантите на А фронтера сложени на Б? 20мм,25мм повече по малко, не се заяждам , питам защото и на мен ми се върти такова нещо в главата,а гледам ,че сега се продават едни 15-ки.....

              Коментар


              • #52
                От: Какви гуми за Опел Фронтера

                Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
                извинявам се,но какво зночи доста добре?в смисъл колко ще се изнесът (в мм) джантите на А фронтера сложени на Б? 20мм,25мм повече по малко, не се заяждам , питам защото и на мен ми се върти такова нещо в главата,а гледам ,че сега се продават едни 15-ки.....
                Да не те излъжа за точните милиметри, но грубо някъде около 20-25 мм. ще излезнат навън. Не ми се рови, но потърси колко е ЕТ-то на 16-ките и на 15-ките и ще разбереш колко точно ще дойде разликата. Някъде беше коментирано, че 15-ките са май ЕТ 0, но 16-ките са със сигурност с плюсово ЕТ и там се явява разликата. Стоят много добре визуално старите джанти на по-новата фронтера поне в моите очи.
                Последно редактирано от sony bono; 31-01-11, 21:40.

                Коментар


                • #53
                  От: Какви гуми за Опел Фронтера

                  От известно време имам работещо жило на километража
                  Забелязвам съществена разлика между показанията на скоростомера и тези на GPS-а (верно Nokia ама...)
                  Този уикенд се разходих по магистрала Хемус та реших да засека зелените табелки с километрите на магистралата спрямо моя километраж и се оказа, че километражът навърта едни 10% отгоре:
                  За 70 км навътря 77.5 км

                  Гумите ми са 235/75/15
                  Намерих един калкулатор за гуми/джанти и сметнах, че с 32/10.5" показанията ще ми са доста по-близо до реалните:
                  265/80/15 или 31.7"/10.4" - с такива гуми ще имам около 9% корекция спрямо сегашните.
                  Правилно ли смятам или нещо съм пропуснал?
                  По принцип смятам скоро да взимам 31-ци.

                  П.П. Гледах какво пише в книжката на Фронтера, но там говорят само за 16" джанти, а моите са 15".
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какви гуми за Опел Фронтера

                    Каквито и гуми да сложиш винаги ще има разлика, при мен с по-големите гуми разликата намаля до 3-5% и все пак я има.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какви гуми за Опел Фронтера

                      От Фронтера А к.б. лятите джанти не стават на Фронтера Б д.б. с гуми 31.10.15 отпред опират в подкалниците при завой. Изхвръкват (изнасят се) навън някъде около 35-40мм ,за да се съберат трябва сериозен лифт.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какви гуми за Опел Фронтера

                        Разликата в джантите е при моделите с пружини и моделите с ресьори- ресьорните са по изнесени!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какви гуми за Опел Фронтера

                          Първоначално публикуван от stefan_00 Преглед на мнение
                          От Фронтера А к.б. лятите джанти не стават на Фронтера Б д.б. с гуми 31.10.15 отпред опират в подкалниците при завой. Изхвръкват (изнасят се) навън някъде около 35-40мм ,за да се съберат трябва сериозен лифт.
                          Стават - стават а и лифта не е толкова сериозен, просто се поизрязват калобраните и 5 см. лифт и си в играта.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какви гуми за Опел Фронтера

                            Моята е Фронтера А ДБ с ресори. Лифтната е с 8 см и място между гумата и калника има доста. Надявам се 31-ци да не опират в завой и да не ми се налага да се набутвам за фланци.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01825.jpg
Прегледи:1
Размер:222.4 КБ
ID:5304468
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какви гуми за Опел Фронтера

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Моята е Фронтера А ДБ с ресори. Лифтната е с 8 см и място между гумата и калника има доста. Надявам се 31-ци да не опират в завой и да не ми се налага да се набутвам за фланци.
                              Ти си с фронтера А там без лифт влизат 32"-ки
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какви гуми за Опел Фронтера

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Моята е Фронтера А ДБ с ресори. Лифтната е с 8 см и място между гумата и калника има доста. Надявам се 31-ци да не опират в завой и да не ми се налага да се набутвам за фланци.
                                [ATTACH=CONFIG]364088[/ATTACH]
                                По-възможно е да опират ако ИМАШ фланци.Моите гуменетки са 265/70/16 и няма никакви ядове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X