Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Магнитни гривни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • //Радо//
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Когато бях 5-6 годишен на съседната улица имаше "майстор бакърджия" (мисля че така му се викаше тогава). Изработваше джезвета, декоративни менци за вода, медни сервизчета за кафе и подобни дрънкулки. Сещам се как беше събрал дъртаците пред ателието един ден и им обясняваше че отишъл да си смени диоптъра с по- голям при очния лекар, а дефакто излязъл без очила от поликлиниката. По спомен беше набор на баба ми (към 70г.).
    Може самото взиране в детайлите които изработваше да е коригирало диоптъра - но знае ли човек!?

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Не пренебрегвайте медните гривни. Много хора по света живеят в недостиг на медни йони в организма си и един източник на сини петна може наистина да "нормализира" някой параметър (ниското да повиши, високото да намали). Това се случва просто защото заработва някакъв регулативен механизъм, който не е работил до този момент.

    За магнитите пък съм склонен да призная повече декоративната им стойност - много бижута се правят от намагнитен хематит, за да позволяват вариации в поставянето и да седят така, както ги сложи човек - днес гердан, утре - гривна.

    Желязото в кръвта не е толкова магнитно, даже по-скоро въобще не е. Не е и толкова много в кръвта, че да влияе на движението и, поне не повече от диамагнитността на водата и не при разумни по сила магнитни полета.

    Остави коментар:


  • borko_ruse
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Вероятно има ефект, при това доста положителен, но положителен за този, който ги продава.
    Баща ми , лека му пръст цял живот имаше високо кръвно- пробва два вида от тези гривни /щото на едикогоси били помогнали/
    Ефекта беше нулев- не си ли вземеше необходимите лекарства не падаше, пусто му и кръвно.
    Иначе въпросната гривна много хубаво се набиваше със стружки при работа с ъглошлайф.
    Горе-долу същия е ефекта от онези спрейове против полицейски камери за задния номер

    Остави коментар:


  • maxxx
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Придържайте се към темата.
    Комуто не е интересна да не я посещава, нежели само да спами в нея.

    Остави коментар:


  • //Радо//
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
    Самата надежда, че гривната помага може да е причина за плацебо ефект. Тя в никакъв случай не може да измести лекаря. Това е и целта, да се каже истината, такава каквато е, а не да си пишем лиготийки и да се надяваме, че още някой ще се захили над тях.
    Доста сериозен изцерител е самовнушението. В него наистина вярвам.
    Е, за някои неща без изобщо да се заблуждаваме си трябва медицина.
    Аз пък не съм съвсем резервиран към сребро и мед. Също не е доказано че действат на организма но...

    Остави коментар:


  • Тихомир
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Самата надежда, че гривната помага може да е причина за плацебо ефект. Тя в никакъв случай не може да измести лекаря. Това е и целта, да се каже истината, такава каквато е, а не да си пишем лиготийки и да се надяваме, че още някой ще се захили над тях.

    Остави коментар:


  • //Радо//
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Разчита се на това че в кръвта има желязо и концентрира кръвни тела около гривната. Но дефакто желязото в хемоглобина е слаб диамагнетик.
    За по подробно обяснение- Ясен например.
    Огромен пазар. Има го и винаги ще го има. Хора минали през десетки лечения и оправия няма- колко му е да си купят и една гривна, наколенка, космодиск и т.н.
    Извод: Ако те кефи как изглежда - купувай. Ако си се видял в чудо от лекари- също. Не е доказано че вредят.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Първоначално публикуван от Тихомир
    Машалла, големи мъже, а се държат като дечурлига.
    Плацебото е с научно доказан ефект. Гривните - не. Иначе щяха да се продават с рецепта.
    п.с. и в повечето описания, на подобни продукти се набляга, че нормализират някакво състояние. Ако си с ниско - го качват, ако си с високо - свалят го.
    Защо ли?

    Остави коментар:


  • Тихомир
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
    От няколко години съм с такава. Нося я постоянно. С много магнити. Не мога да ти кажа как и дали действа. Реша ли да вдигам кръвно, не гривна ами ако ще цяла ръкавица да сложа все тая. Като цяло обаче като че ли по-рядко вдигам високо кръвно, де да знам, може и да е плацебо ефект. Не я махам обаче, а и тя е от титан с позлата и ми е приятна на вид.
    Колега,би ли споделил при мокрене,изпотяване,и тн гривната боядисва ли ръката,и колко горе долу излиза доставката от щатите, че и аз съм с високо кръвно и въпроса ме вълнува?????
    Не, изобщо. Не знам колко излиза, нищо не съм плащал, подарък ми е. Ако си с високо кръвно върви на лекар, гривната няма да те спаси. Аз гривната не я махам, но най-добрият приятел ми е хлофадонът - нося си и в колата даже.

    Остави коментар:


  • droba
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Преди да се появят магнитните имаше медни такива. Бабето носеше медна гривна от как я помня

    Остави коментар:


  • emanuilis
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Докторе, не си прав понякога.
    Защо отричате всичко което не можете да си обясните...
    Ето тук вече сме го разисквали този проблем. Аз имам опит с такива неща.
    Пост номер 8.
    Ама защо, аз определено разчитам понякога и на плацебо ефекта - лично съм го прилагал, с огромен успех, при целеви контингенти...

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Докторе, не си прав понякога.
    Защо отричате всичко което не можете да си обясните...
    Ето тук вече сме го разисквали този проблем. Аз имам опит с такива неща.
    Пост номер 8.

    Остави коментар:


  • pepihm
    отговори
    От: Магнитни гривни

    [QUOTE=Тихомир;1737450]От няколко години съм с такава. Нося я постоянно. С много магнити. Не мога да ти кажа как и дали действа. Реша ли да вдигам кръвно, не гривна ами ако ще цяла ръкавица да сложа все тая. Като цяло обаче като че ли по-рядко вдигам високо кръвно, де да знам, може и да е плацебо ефект. Не я махам обаче, а и тя е от титан с позлата и ми е приятна на вид

    Колега,би ли споделил при мокрене,изпотяване,и тн гривната боядисва ли ръката,и колко горе долу излиза доставката от щатите, че и аз съм с високо кръвно и въпроса ме вълнува?????

    Остави коментар:


  • emanuilis
    отговори
    От: Магнитни гривни

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    Аз затова подчертах "мнения от хора, които лично са се сблъсквали с тематиката".
    T.е. например кардиолози няма да са ти полезни, разбирам...

    Остави коментар:


  • petkof
    отговори
    От: Магнитни гривни

    И аз имам такава гривна ,ама не се наемам да гарантирам ,че работи на сто процента .Може би "помага "малко .Всичко е въпрос на внушение.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X