Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Играете ли тенис?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Играете ли тенис?

    Пиша за тениса в раздела "Култура", защото това е най-културната и интелигентна игра след шаха.
    В 1962 година ходих на Лайпския панаир и донесох ракетки перца за Федербал. Играехме на спортната площадка "В.Левски".
    А като се върна от София приятелят ми Давидкоф, започна да ме учи на истински тенис.

    По- късно направих проект за четири корта да стадион Нефтохимик. Убедих директора Димитров да даде пари. Той,пък, изпрати две момчета в София да се учат за треньори. Направиха треньорите две групи по десет деца. Така започна тенисът в Бургас. Аз играя предивно на двойки, на мрежата, защото съм "неотразим" на стоп-волетата. Синът ми -дебел и тромав осмокласник за половин година се източи и стана един от добрите.
    Редовно бие Недялко Йорданов...
    Запалиха се и няколко от проект.организация, коита поканиха на демонстротивни мчачове братята Пампулови, и сестрите Малееви.
    Последваха кортове в Окръжна болница, В ЦУРК-а, и 11 новички в морската градина.

    Сега трудно оцелвам топката, но Внукът Симеон бие всичките си връстници поред. Преди седмица замина на бригада в Бостън и не забрави да вземе дв Шлезингерки.
    Внучката Цветелина тръгна на тенис на 6 години. Бива я.Много е дисциплинирана. Като я прибрах от корта се проплака:
    -Треньорът кара всички да правят обиколки, а мене - не...
    А обиколките бяха за недисциплинираните.
    Давай, Цвети! В тениса са големите пари!...

    В света има три бездънни неща, съвършенстото в които е безкрайно:
    -Английският език
    -Шахмата и
    -Тениса.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X