Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това са шофьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Това са шофьори

    Мадара-та е 6+ и съм готов да я изправя с/у доста камиони дори наполовината на нейните години ако още има останали такива.
    Еееее...... ама това май излезе като реклама да прощават модераторите.Дано не се заформи нов спор-Шкода с/у МАН Мерцедес и останалите.
    0887284106-Митко
    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

    Коментар


    • #62
      От: Това са шофьори

      Облозите са едно на ръка–те са за доказване и разрешаване на разни спорове(в случая малко измислен е тоя спор–на мен и снимките са ми повече от достатъчни, и съм сигурен в изхода от облога).Но пък идеята за показване на маневри за кеф и удоволствие я има, и в чужбина си правят такива състезания.Залозите не винаги ги има и не винаги са големи, но настроението винаги е на макс.Сбирките са нещо като сбирките в оффроада, и всичко е със забавна насоченост, а не само за демонстрации на престиж.
      У нас има интересни състезания с мотори на рокерските събори,разни състезания с джипове на оффроад-съборите,няма да е лошо ако се организират и състезания с камиони.На мен лично ще ми е забавно,а и с удоволствие бих участвал.
      Вярно е, че всичко опира и до финансиране и организация,но при добро желание може да се направи.(само да не беха тия глупости с кризата и всички вечно нямащи време хора).
      Как мислите,дали ще има интерес към такива състезания у нас,или още не сме дорасли за да си играем през свободното време с машините, с които работим?(без да задаваме въпроса какво значи "свободно време" и "да си играем")
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #63
        От: Това са шофьори

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Облозите са едно на ръка–те са за доказване и разрешаване на разни спорове(в случая малко измислен е тоя спор–на мен и снимките са ми повече от достатъчни, и съм сигурен в изхода от облога).Но пък идеята за показване на маневри за кеф и удоволствие я има, и в чужбина си правят такива състезания.Залозите не винаги ги има и не винаги са големи, но настроението винаги е на макс.Сбирките са нещо като сбирките в оффроада, и всичко е със забавна насоченост, а не само за демонстрации на престиж.
        У нас има интересни състезания с мотори на рокерските събори,разни състезания с джипове на оффроад-съборите,няма да е лошо ако се организират и състезания с камиони.На мен лично ще ми е забавно,а и с удоволствие бих участвал.
        Вярно е, че всичко опира и до финансиране и организация,но при добро желание може да се направи.(само да не беха тия глупости с кризата и всички вечно нямащи време хора).
        Как мислите,дали ще има интерес към такива състезания у нас,или още не сме дорасли за да си играем през свободното време с машините, с които работим?(без да задаваме въпроса какво значи "свободно време" и "да си играем")
        Колега доста интересна идея.Отдавна ми минават такива мисли през главата но все не намирам смелост да ги изреча на глас.В Чехия дори се правят такива TRUCK SHOW-та всяка година нищо че е бивша соц.държанва.
        http://www.liaz.cz/truckfest_2007_liazfest_galerie.php
        Защо не и у нас? Дано само се намерят хора готови да организират това нещо и такива който да участват.Да не забравяме че сме в България.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #64
          От: Това са шофьори

          Ами освен за забавление, такива изяви имат и много други положителни страни.
          Едно,че работодателите виждат евентуални бъдещи свои кадри но това не е толкова важно.
          Второ,че тези състезания са още един сериозен стимул за водачите да стават все по-добри професионалисти.
          Още повече,че в някои от тези състезания се включват и дисциплини по безопасно и икономично шофиране,поставяне на вериги,укрепване на товари и разни други,та дори и кратки теоритични въпроси важни в нашата професия.
          Има едно международно състезание организирано от Скания, в което преди няколко години участва и българин(тогава Скания България организира местни квалификации,както е според регламента).В това състезание има различни кръгове и се включват почти всички дисциплини които изброих.Но пък недостатъците му са именно неговият голям мащаб и изискването шофьорите да са до 30 и няколко годишна възраст(така се и казва–Най-добър млад,европейски шофьор на камион").Недостатък,в някакъв смисъл, е и големия залог в това състезание–победителят печели чисто нов влекач Скания.Това са все неща, оказващи отрицателно въздействие както върху качеството на показваното,така и върху общото настроение.Мисля че ако е малко по-малко официално и голямо състезание, и с малко по-свободни правила забавлението ще е още по-голямо.

          P.S.Между другото наскоро в една тема бях пуснал линк към няколкочасовото финално състезание организирано от Скания.Ето пускам го и тук–YETD.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #65
            От: Това са шофьори

            и какво съм за..ал аз темата ,ти или тези които твърдят това виждали ли са някога на живо таково ремарке или вземайте попрочете малко по добре постовете за да разберете точно за какво иде дума ,а не че той не може да кара с ремарке и че шкодата му няма да може да дърпа ремаркета ама аджеба какви по точно .И щом толкова не искате да повярвате и тези които искат да заложат нека му намерят такова ремарке и да снимат да види целия свят че то ставало и със краза и компания да останат и шашнати компаниите с тези лъскавите камиони, аре направете тъкмо ще е и рекорд на гинес ли или на някой си друг да спечели и той!
            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Хубавата тема я за..а участникът със "супер дюти Форда" за аватар. Като е такъв разбирач и твърди, че със социалистическа техника не може да се направят такива маневри да сложи едни пари и да видим! Тъкмо колегата дино412 ще изкара някой лев да стегне Мадарата....
            Последно редактирано от METIN; 18-01-11, 18:50.

            Коментар


            • #66
              От: Това са шофьори

              Първоначално публикуван от METIN Преглед на мнение
              и какво съм за..ал аз темата ,ти или тези които твърдят това виждали ли са някога на живо таково ремарке или вземайте попрочете малко по добре постовете за да разберете точно за какво иде дума ,а не че той не може да кара с ремарке и че шкодата му няма да може да дърпа ремаркета ама аджеба какви по точно .И щом толкова не искате да повярвате и тези които искат да заложат нека му намерят такова ремарке и да снимат да види целия свят че то ставало и със краза и компания да останат и шашнати компаниите с тези лъскавите камиони, аре направете тъкмо ще е и рекорд на гинес ли или на някой си друг да спечели и той!
              Точно ти зацапа цялата тема колега защото тези ремаркета не са от вчера или от онзи ден,та да се теглят от сегашните камиони.И хората се опитаха да ти го обяснят че не зависи толкова от кормилото а от зад кормилното но ти си знаеш твоето.Знаеш ли че по времето на СССР тяхната фирма за международни транспорти Совтрансавто беше оборудвана само с Камази и обикаляха Европа с тях руските шофьори,не вярвам да мислиш че са били каторжници наказани да карат тези машини.Не съм защитник на руската или социалистическа техника но твоето е просто едно безпочвено хулене...никакви доводи,все едно превозите с камиони и тяхното производство са от няколко години насам.

              Коментар


              • #67
                От: Това са шофьори

                Моля и какви ремаркета са карали тези камази ,с какви ремаркета са били оборудвани въпреки че за тях нищо не е споменато ,аз много добре ги знам и тях какво бяха аман далеч да си от тях това мога да ти пожелая .И какво съм зацапал като казвам истината ли покажи ми една снимка с такова ремарке като от видеата със споменатите ти камазове и компания тогава и аре и със лиаза поне ,Аз си държа на моето че не само всичко зависи от зад кормилното а точно от кормилото ако не си уверен и ако не си го осъзнал до сега не те знам на колко си що си опитай ,а когато някога успееш пак пиши и било и тук със факти от мен ще са поздравите лично!
                Първоначално публикуван от xpu100 Преглед на мнение
                Точно ти зацапа цялата тема колега защото тези ремаркета не са от вчера или от онзи ден,та да се теглят от сегашните камиони.И хората се опитаха да ти го обяснят че не зависи толкова от кормилото а от зад кормилното но ти си знаеш твоето.Знаеш ли че по времето на СССР тяхната фирма за международни транспорти Совтрансавто беше оборудвана само с Камази и обикаляха Европа с тях руските шофьори,не вярвам да мислиш че са били каторжници наказани да карат тези машини.Не съм защитник на руската или социалистическа техника но твоето е просто едно безпочвено хулене...никакви доводи,все едно превозите с камиони и тяхното производство са от няколко години насам.

                Коментар


                • #68
                  От: Това са шофьори

                  Брех , интересна темата с кеф я следя и чакам момента да попиша и да сложа някое и друго клипче
                  Лудак

                  Коментар


                  • #69
                    От: Това са шофьори

                    Тая тема наистина завършва съвсем по щофьорски, шъ мъ прощавате...
                    Голяма репчене падна, мъ га треба да се сложат парите на масата за баса - айде, време е да се лега...

                    Cecoa - идеята за състезание е чудесна.
                    Преди четири или пет години, когато все още се занимавах с камиони мислех да организираме едно от роудшоутата, които правехме като състезание по майсторско кормуване, но не ми стигна нито времето, нито бюджета, нито хората. Между другото - идеята беше да го направим в Божурище. За съжаление отпадна за следващата година, а тогава Скания включе България като дестинация за своето състезание Най-Добър Шофьор, така че и тогава се отказахме (а имаше и други причини...)

                    Ако има достатъчно желаещи да се включат трайно в организирането на това мероприятие, мога да съдействам, както с идеи, така и с малка подкрепа за осигуряване на нови камиони и ремаркета за целта на мероприятието, отразяване в специализираната преса, а защо не и малко съдействие от Асоциацията на превозвачите.
                    Може да се направи като национален шампионат - с регионални нива и Гранд Финал. Само за награден фонд не знам дали ще смогнем да се организираме.
                    Под участие се разбира - съдийстване на място и участване в създаването на ред по време на събитието...функции много.
                    Трябват около 10-15 човека доброволци, на които най-вероятно няма да им се плаща...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Това са шофьори

                      Първоначално публикуван от METIN Преглед на мнение
                      Моля и какви ремаркета са карали тези камази ,с какви ремаркета са били оборудвани въпреки че за тях нищо не е споменато ,аз много добре ги знам и тях какво бяха аман далеч да си от тях това мога да ти пожелая .И какво съм зацапал като казвам истината ли покажи ми една снимка с такова ремарке като от видеата със споменатите ти камазове и компания тогава и аре и със лиаза поне ,Аз си държа на моето че не само всичко зависи от зад кормилното а точно от кормилото ако не си уверен и ако не си го осъзнал до сега не те знам на колко си що си опитай ,а когато някога успееш пак пиши и било и тук със факти от мен ще са поздравите лично!
                      Че колко мислиш тегне едно такова ремарке 100-200-300тона та трябва специален влекач.Или камионите свиват на място като мотокар и компютъра ги управява.Не не и пак не.Карал съм на един приятел КАМАЗ с хладилно полуремарке триос 9.6т празен.Същия КАМАЗ пътуваше най-редовно до Москва и нямаше проблем освем с задкормилното много обичаше ракийка и водка.Едно такова ремарке като на клиповете тегне не повече от 8-9т.и върви по-леко от мойта двуоска казвам го защото съм теглил триоска шмиц с 2т по-тежка от мойто в момента.Върви като по вода и не го усещаш а едно доказателство че не трябва много мощ да теглиш ремарке
                      http://vbox7.com/play:d3783464&start=63&r=emb
                      сега ще кажеш маневреност руските не свиват. Още един мит.Верно западните са по-удобни но и преди ерата на компа ABS ASR EBD и цялата китайска азбука е имало камиони и шофьори на камиони можещи и неможещи.Просто компа и системите ни правят живота по-лесен и навлизат много "бармани чули за далавера" (както каза колегата мишоци) в професии дето не са за тях.А кормилото колкото и да е скапано задкормилното винаги може да компенсира стига да не е барман щото и шофьор зад бара прави много поразий.
                      И нещо за СовТрансАвто:
                      http://www.dalnoboyshiki.eu/forum/sh...age21&langid=2
                      Последно редактирано от dino412; 19-01-11, 00:06.
                      0887284106-Митко
                      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                      Коментар


                      • #71
                        От: Това са шофьори

                        Предполагам повечето колеги ще се съгласят с мен, че не може да се дава мнение за маневреността на един автомобил било то и камион ако въпросният човек не е прекарал извесно време зад волана му. Колегата МЕТИН казва че е невъзможно с съветската техника искам да попитам какъв е опитът му с съветската техника ?

                        Прост пример: много кратно съм показвал пред приятели и познати как се спира газ 69 (без никакви подобрения) на места на които над 60% от шофьорите биха се отказали с лека кола. Верно е че е адски мъки и маневри но не е невъзможно всичко е до навик .

                        Поздрави !!
                        Газ 69 2.4i
                        Густо майна, пътят свърши !!!
                        GSM: О895 7О6О59

                        Коментар


                        • #72
                          От: Това са шофьори

                          Аз не разбирам какво общо има техниката тук?!
                          Всичко е въпрос на законодателство–ако бяха разрешени и имахме пътища за такива ремаркета,със сигурност щяха да ги ползват, защото ще е по-рентабилно.(тия скандинавците не ги дърпат за по-интересно и не карат до 60т композиция,щото са по-големи мъже)Щеше да има и камиони за тях.Не е случайно, че тия най-мощните камиони ги ползват най-много в Скандинавските страни и в Австралия.За по европейските пътища със среднотежки терени и товари,тази мощност излиза като разхищение на гориво.(естествено,ако ползват 16литрови мотори, за работа и мощности с които се справят и 12литровите).
                          Специано за маневрите по такива асвалтови площадки няма много голямо значение нито мощност,нито години на производство,нито марка или пък страна на производство на влекача.Единствено са от значение параметрите на камиона и ремаркето,като междуосие,ъгъл на завиване и достатъчно добър усилвател на волана(те всички са добри–по-скоро изправен).Значение има и видимостта и удобството на огледалата–това може да е в полза на новите камиони,иначе друго едва ли....
                          Тука сигурно е момента да пусна некое клипче на соц.влекачите за извънгабаритен товар(Татра,МАЗ,БАЗ и др) как маневрират в кал с доста интересни ремаркета и товари и да викам "А това могат ли го лъскавите западни камиони?"...ама ще се въздържа, че наистина много клипове се събраха.

                          Vlageo, аз вече казах–идеята е добра,аз лично я подкрепям,но организацията ще е наистина трудна.Това не означава, че не съм доброволец да помогна с каквото мога(главно безплатен труд), въпреки че почивам 4 дена в месеца,едновременно учейки задочно транспорт.
                          Все пак вметнах някъде, че сега вероятно е неподходящ момент–ти си по-в час с икономиката,но според мен всички от които зависят тези неща ще се оправдаят с кризата и няма да съдействат.
                          Все пак аз си стоя на думата и бих помогнал,дори бих се "жертвал" като доброволец за създаване на ред вместо да участвам.
                          Мисля обаче,че основната част от организацията не може да се извърши от хора заети с професията си като мен и теб.Най-добре е това да се направи от някои представители на специализираната преса заедно с хора от Асоциацията на превозвачите.Трябват сериозни хора от сериозни институции за да се гледа сериозно на организираното начинание.(На прост шофьор като мен никой не би обърнал внимание).
                          По същество такова състезание може да е и добра сцена за реклама(както казваш си го мислил преди време),лошото е, че сега парите за реклама в този бранш са пари на вятъра(дано не съм прав).
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #73
                            От: Това са шофьори

                            Мислех и аз да пиша на колегата нещо подобно но неможах да подбера по благоприлични думи. Той май е забравил от къде е тръгнал. Явно има неприязън към руската техника. За голямо съжаление.
                            Родопите..... Широка лъка.....Солища

                            Коментар


                            • #74
                              От: Това са шофьори

                              Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
                              ...не може да се дава мнение за маневреността на един автомобил било то и камион ако въпросният човек не е прекарал извесно време зад волана му. Колегата МЕТИН казва че е невъзможно с съветската техника искам да попитам какъв е опитът му с съветската техника ?

                              Прост пример: много кратно съм показвал пред приятели и познати как се спира газ 69 (без никакви подобрения) на места на които над 60% от шофьорите биха се отказали с лека кола. Верно е че е адски мъки и маневри но не е невъзможно всичко е до навик .
                              Влиза един в един бар, поръчва си чаша уиски, изжабурква си устата, изплюва го , казва "Пу да е.., добър шофьор излезе. Барман дай още едно" и пак - жабурка, изплюва и пак "Пу да е..., добър шофьор излезе".
                              Бармана пита (щото те са любопитни) - "Кой е добър шофьор, и що го плюеш това уиски, вместо да го пиеш?"
                              .................

                              Нататъка знаете ли го?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Това са шофьори

                                Ее повече в тая тема няма смисъл да пиша ,когато намериш такова ремарке закачи го на тоя джуган от снимките ти или на мадарата и дай да те снимат аре да не са маневри на заден но поне на преден ход ако успееш нещо ще те поздравя лично и всички други големи разбирачи от форума!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X