Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това са шофьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Това са шофьори

    Първоначално публикуван от METIN Преглед на мнение
    а аре сега ще ти търсим специално ремарке такова да ни демонстрираш възможностите на зила или ифата ,които и соло не могат да се движат та камо ли такова 25 м-во ремарке да ама не ,нещо не зацепва!Ако ще и михаел шумахер да си както се казва тук вече нямаш го ферарито-аре с поздрави да си останете!
    Наща Ифа е бордова и даже хидравлика няма,но с едноосно ремарке от Юмз се връща без проблем назад,ама двуосното е трудничко.
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

    Коментар


    • #17
      От: Това са шофьори

      Проблема при ремаркетата е че се "чупят" по две оси оста на теглича и оста на управление на моста . Навремето на старите ремаркета имаше заварени втулки от двете страни и се блокираше оста на ремаркето с клинове и ти остава само чупене по оста на теглича . Там трябваше също много да внимаваш защото особено натоварен ако го излашкаш по рязко се късаха втулките. При прицепа нещата са по прости там имаш само една ос около царския болт и колкото ти е по дълго полуремаркето толкова по лесно се маневрира . Това го разбрах от личен опит с една ИФА прицеп която карах за малко беше повече от два пъти по къса от европата и беше кошмар назад. Едно полуремарке съм теглил с Шкода Европа и с Мерцидес 1632 единственото предимство на мерцедеса при маневра назад е че просто гумите се сгъват повече и има малко по малък радиус на завой и по добрата хидравлика на волана което никък не е малко . А къкви пируети назад се правеха по рампите на Сердика особено да заходиш за цех сирене минаваш на най много педя от един куп тръби и резервуари с два завоя почти под прав ъгъл.
      Последно редактирано от sek.1; 14-01-11, 05:53.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Това са шофьори

        Тия 10% дето го могат това със западен камион, го могат със всякакъв камион.

        Не знам дали някога сте се возили в собствената си колата, управлявана от професионален пилот. Много е интересно какви неща може да прави с нея. А още по интересно е ако я подхване някой с опит в "полицейско" шофиране.

        Шофьорите каращи хенгери са едно, тия дето карат BDF хенгери са друго нещо. На вторите маневрата на заден ход им се случва да я правят доста редовно, и място за грешка няма. Трябва да са добри. Тия от клиповете са доста добри.
        Но не е заради камионите.

        Коментар


        • #19
          От: Това са шофьори

          На тези от третия клип еваала дет се вика. Останалите нищо особенно, добри са обаче не е кой знае какво.
          088455338две
          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
          Джамбазов 2010г..

          Коментар


          • #20
            От: Това са шофьори

            И какво му е толкова майсторското в тоя третия линк вповече от останалите нито специални маневри прави нито нищо само дето пътя е такъв и се изчакват да се разминават на места и камиона е със полуремарке а не ремарке 25м и не е руска машина ,където тук толкова много ги хвалят тези машини че незнам какви чудеса можели!
            Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
            На тези от третия клип еваала дет се вика. Останалите нищо особенно, добри са обаче не е кой знае какво.

            Коментар


            • #21
              От: Това са шофьори

              Младежо(защото съм сигурен че си около 16 до 20г).Явно никога не си карал 17.4м сателцуг както казват немците или 18.75м хенгер в планински терен когато от едната страна е пропаст а от другата планински скат а зад гърба Ти.Със стока в някои случаи за миллиони евро и камион за стотици хиляди.Или постави се на мястото на колегата с автобуса който отговаря за 40-50 човешки живота.Тогава и единствено само тогава ще можеш да оцениш майсторството и красотата на синхрона да точно синхрона на маневрата м/у двама найстина професионалисти.Професионалисти който утре такива като Теб ще засичат и псуват по пътищата от лъскавите си колички без да разберат даже колко пъти тия хора са им спасили живота по пътищата с леко чукване на спирачка или завиване към канавката в точния момент.20г карам хенгер и смело мога да кажа че това не е за всеки но имаш ли желание и изправен камион тия маневри се правят и с Шкода Мадара и със ЗиЛ както с МАН Волво и Мерцедес.
              0887284106-Митко
              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

              Коментар


              • #22
                От: Това са шофьори

                Сега от време на време карам това очукан бордови Камаз няма работа за него и за това не му назначаваме шофьор караме го при нужда аз и още един колега с който имаме всички категори и сме го работили тоя занаят . Волана се върти леко само като вдигнеш предницата на крик заминала е хидравличната помпа а къкви спирачки има само мечта при рязко спиране участва повече господ бог отколкото накладките . Не съм го искарвал повече от три месеца ама за идеята ако някой намери едно ремарке мога да му покажа как става и със скапан камион стига и теглича да не е заклинил че на тоя Камаз никога не е закачано ремарке. А забравих акумолаторите трябва им поне два дена предварително зареждане за да опитам палене в зимни условия Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6018.jpg
Прегледи:9
Размер:132.6 КБ
ID:5242942
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Това са шофьори

                  Абре, че си ги бива, бива си ги..Вуйката и той е международен, не съм го бъзикал да ми покаже такива маневри до сега, ама трябва да го бъзна.
                  Е и този, не си играе с ремаркето..
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Това са шофьори

                    Първоначално публикуван от METIN Преглед на мнение
                    И какво му е толкова майсторското в тоя третия линк вповече от останалите нито специални маневри прави нито нищо само дето пътя е такъв и се изчакват да се разминават на места и камиона е със полуремарке а не ремарке 25м и не е руска машина ,където тук толкова много ги хвалят тези машини че незнам какви чудеса можели!
                    Явно никога не ти се е налагало да изпаднеш в такава ситуация щом говориш така...ще ми се да те видя на някой тесен албански път натоварен с 25 тона и да се наложи да направиш същата маневра или в някое диво село нощем и както караш асвалта да свърши и да се наложи да обръщаш назад в някой сокак и да се чудиш дали оградата на къщата ли ще събориш,уличния стълб ли ще удариш или клоните на дървото ще ти скъсат брезента...или товара да ти натисне влекача и да го сгъне под прав ъгъл защото е заледено...или да товариш на рампа странично(само в България я има още тази простотия-товарене и разтоварване странично) като преди това се налага да направиш на заден ход 90* завой ,да караш около 50 м на два пръста от рампата и да паркираш композицията както е удобно на мотокариста ...
                    Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                    Младежо(защото съм сигурен че си около 16 до 20г).Явно никога не си карал 17.4м сателцуг както казват немците или 18.75м хенгер в планински терен когато от едната страна е пропаст а от другата планински скат а зад гърба Ти.Със стока в някои случаи за миллиони евро и камион за стотици хиляди.Или постави се на мястото на колегата с автобуса който отговаря за 40-50 човешки живота.Тогава и единствено само тогава ще можеш да оцениш майсторството и красотата на синхрона да точно синхрона на маневрата м/у двама найстина професионалисти.Професионалисти който утре такива като Теб ще засичат и псуват по пътищата от лъскавите си колички без да разберат даже колко пъти тия хора са им спасили живота по пътищата с леко чукване на спирачка или завиване към канавката в точния момент.20г карам хенгер и смело мога да кажа че това не е за всеки но имаш ли желание и изправен камион тия маневри се правят и с Шкода Мадара и със ЗиЛ както с МАН Волво и Мерцедес.
                    Колега не се ядосвай,лесно е да даваш акъл седнал на стола пред компа ...
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #25
                      От: Това са шофьори

                      То никой не е казал,че със скапан камион е невъзможно. Просто е по трудно!!! Нали се сещате че на натоварен камион БЕЗ ХИДРАВЛИКА (говоря за Ифа защото без хидравлика такава съм карал) е мн трудно почти невъзможно от пълен ляв до пълен десен да завъртиш НА МЯСТО. Налага се да поклащаш камиона със съединителя или да тръгнеш съвсем леко за да успееш,и нали тогава минаваш разстояние.
                      Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                      ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Това са шофьори

                        Да ,младежо не само че не съм на 17 а на три пъти отгоре толкова и съм карал с почти всякакви ремаркета и полуремаркета и автовлаци като се започне от апк-арските трактори та от шкод-ите и през зил-овете та до днешните съвременни машини .Ще се повторя пак да пиша тук не става въпрос от видяното по линка за ремарке с 17 м и как немците ги наричали сателцуг мателцуг а за нещо съвсем друго като размер от ранга на над 25 м едва ли си виждал до сега такова чудо,защото това не може да се срещне току така по нашите пътища и дори в по голямата част на европата а да не говорим моля те за възможностите на споменатите по горе соц. машини всички много добре ги знаем ама се правим че те са най великите.Както и колегата от по горния пост ,който е сложил снимката на камаза и започнал да изброява ама това или онова ако го има акумулатори или не знам си още какво ,какви фокуси и магии можел този звяр !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Това са шофьори

                          а за това джогана и компания само могат да си мечтаят!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Това са шофьори

                            Коментар


                            • #29
                              От: Това са шофьори

                              Не само съм виждал но и съм карал макър и за кратко хенгер с две 8.2м ремаркета а също и прицеп със закачено 9м ремарке за полуремаркето.Съжалявам че тогава нямаше телефони с камери и толкова много фотоапарати и нямам снимки.Но който дейстително е карал и може да кара тия композиций както той си пойска и знае за какво става въпрос няма да прави такива изказвания а просто или ще каже евала или нищо.Лично Аз докато се науча да ги карам назад по разни строителни обекти тесни складове и дворове доста мокри ризи съм хвърлил от гърба си.И сега вече мога Но пак се възхищавам на тия колеги защото знам как се прави.По м/у другото работя с Мадара-та от аватара има ремарке и който иска може да направя демонстрация на живо и после да пробва сам за да се увери дали е толкова просто колкото изглежда когато друг го прави а Аз не съм от най-най-добрите.

                              П.С. Джугана не може и да го сравняваш с това.Това са 660 и 700к.с. камиони с 60т обща маса разрешена от пройзводителя и чисто нови композиций.Един изправен технически Джуган и натоварен в рамките на допустимото общо тегло с ШОФЬОР зад волана ще то направи сигурен съм.Все пак става въпрос за шофьори какво могат а не Волво МАН и компания с/у ЗиЛ ГАЗ и КАМАЗ.
                              Последно редактирано от dino412; 15-01-11, 12:55.
                              0887284106-Митко
                              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                              Коментар


                              • #30
                                От: Това са шофьори

                                да,точно така колега най сетне се примири че джогана и сие че не могат и да сънуват такива маневри с такива композиции ако ще и с гъза си нагоре да дойдат това е истината-иначе са хубави машинки за оффроад разходки и да имат от зад цистерни с гориво за баласт и точно за това ми беше спора от началото до сега ,аре един поздрав от мен с едно бижу
                                Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                                Не само съм виждал но и съм карал макър и за кратко хенгер с две 8.2м ремаркета а също и прицеп със закачено 9м ремарке за полуремаркето.Съжалявам че тогава нямаше телефони с камери и толкова много фотоапарати и нямам снимки.Но който дейстително е карал и може да кара тия композиций както той си пойска и знае за какво става въпрос няма да прави такива изказвания а просто или ще каже евала или нищо.Лично Аз докато се науча да ги карам назад по разни строителни обекти тесни складове и дворове доста мокри ризи съм хвърлил от гърба си.И сега вече мога Но пак се възхищавам на тия колеги защото знам как се прави.По м/у другото работя с Мадара-та от аватара има ремарке и който иска може да направя демонстрация на живо и после да пробва сам за да се увери дали е толкова просто колкото изглежда когато друг го прави а Аз не съм от най-най-добрите.

                                П.С. Джугана не може и да го сравняваш с това.Това са 660 и 700к.с. камиони с 60т обща маса разрешена от пройзводителя и чисто нови композиций.Един изправен технически Джуган и натоварен в рамките на допустимото общо тегло с ШОФЬОР зад волана ще то направи сигурен съм.Все пак става въпрос за шофьори какво могат а не Волво МАН и компания с/у ЗиЛ ГАЗ и КАМАЗ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X