Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Facebook

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Facebook

    Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
    Той, човека, за всичко има мнение... Всестранно развита личност.
    Не мога да си обясня защо толкова го "хранят" навсякъде по форумите. Хващал съм го за някои неща, с които не е наясно. Обаче пък научих някои неща, с които аз не бях наясно.
    Който го дразни (вероятно става въпрос за общите приказки) - да не гледа ...
    Иначе компютрите са необятна област и няма човек да знае всичко.
    Защитавам го в контекста на тази тема. Има "работодатели", дето първата им работа е да тръгнат да ровят в личния ти живот, преди да те наемат. И аз съм си ги мислил тия работи, и е една от причините да не харесвам качване на лични неща в нета!
    A като видя някоя страница да върти и да чака весдесъщото FB да се произнесе колко хора я харесват - направо откачам!
    Последно редактирано от Rabin; 21-02-11, 11:31.

    Коментар


    • #92
      От: Facebook

      Северно германската провинция Шлезвиг-Холщайн (Schleswig-Holstein) е забранила Facebook, съобщава Digital Trends. На всички институции е било разпоредено до края на месеца да закрият страниците си в социалната мрежа и да премахнат плъгина „Like” от интернет сайтовете им.

      Според изявление от офиса на комисаря по защита на данните в Шлезвиг-Холщайн (Schleswig-Holstein’s Data Protection Commissioner’s Office), тези характеристики на Facebook нарушават германския Telemdia ACT (TMG) и Федералния закон за защита на данните. От институцията съобщават, че проблемът се състои в данните, изпращани от германските интернет сайтове към САЩ.

      Основното твърдение е, че всеки който е използвал плъгина ще бъде проследяван от Фейсбук в продължение на две години след това. Държавният офис съобщава, че това профилиране на потребителите без те да имат право на избор е в нарушение на европейското законодателство за защита на данните. Условията за ползване на Фейсбук не отговарят на германското законодателство.

      Нарушителите на забраната може да понесат парична санкция до петдесет хиляди евро.

      От офиса, издал забраната, съобщават, че ще проучат дори още по-подробно приложенията за Facebook
      .

      Цитат: kaldata
      ==============================================
      Харесва ми

      .Регистрация, за да видите какво харесват приятелите Ви.

      п.с. В момента на постване на този текст нашия форум обработи данните за милисекунди.
      Долу в лентата показа, че чакахме Фейса около 10 секунди, и около 5 секунди за Скайп.
      Последно редактирано от Rabin; 22-08-11, 13:35.

      Коментар


      • #93
        Re: Facebook

        Те германците по принцип имат закон и за непроследяване на ИП адресите.


        Нормално е да чака за фейса и скайпа - не са при нас.

        Коментар


        • #94
          От: Re: Facebook

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Те германците по принцип имат закон и за непроследяване на ИП адресите.


          Нормално е да чака за фейса и скайпа - не са при нас.
          След като те не са при нас, значи и ние не сме при тях .
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #95
            Re: Facebook

            Няма да крия, че никога не съм харесвал фейс бук и т.н.
            Бих го махнал с удоволствие
            Но много хора го използват, а и ако не си логнат във фейсбук не те задулжава с нищо.

            Коментар


            • #96
              От: Facebook

              Държавната администрация на Германия май беше на Линукс.
              А нашите първи се наредиха на опашката при чичко Били.

              После що те така а ние така... сигурно сме по-умни!

              Коментар


              • #97
                От: Facebook

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Колеги, колкото и да дискутираме въпросът, символите ще могат да бъдат премахвани, когато се появи тази възможност в софтуера. Да, ще има такава, но няма точна идея кога. Дотогава, нищо не можем да направим освен да почакаме... Колкото и често да се повдига въпроса, не е в нашите ръце, работи се, ще стане...
                Това явно се забрави.
                По-лошото е, че със смяната на посоката много хора, технически грамотни, ни забравиха.
                Вярно, че се появиха собственици на "Терано с всички блокажи"...но....
                В последно време форума все-повече заприличва на безидеен чат....също като сурата.



                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                .........Но много хора го използват, а и ако не си логнат във фейсбук не те задулжава с нищо.
                Колко много бе Дани? И защо не си го ползват извън форума. Какъв им е проблема?


                ПП Бях обещал да не се обаждам по темата, ама е жалко. Не се стърпях.
                Не разбирам колко време трябва за да се разбере, че чалгата е чалга.
                Последно редактирано от drukman; 22-08-11, 23:12.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #98
                  От: Facebook

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Това явно се забрави.
                  По-лошото е, че със смяната на посоката много хора, технически грамотни, ни забравиха.
                  Вярно, че се появиха собственици на "Терано с всички блокажи"...но....
                  В последно време форума все-повече заприличва на безидеен чат....също като сурата....
                  Опитахме и ние " С мечката мед да ядем " .
                  От кръг на решителни, действени и грамотни хора, се променихме в нещо друго..... пъпка върху тялото на мастодонт.
                  Когато дадеш каквато и да е идея се намират една камара участници, дето подробно ти обясняват, какво, как и защо няма да стане.

                  Зная, че това не зависи от Даниел, но също бих се изказал за решително откачане от социални мрежи.
                  Ние не бяхме социална мрежа, надявам се и да не сме станали.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #99
                    От: Re: Facebook

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Няма да крия, че никога не съм харесвал фейс бук и т.н.
                    Бих го махнал с удоволствие
                    Но много хора го използват, а и ако не си логнат във фейсбук не те задулжава с нищо.
                    Oбърни внимание долу в ляво ако все още върти, че страницата не е заредена. Браузърът ми чака великата социална мрежа да се произнесе (някакъв локален домейн fbcn.com или директно facebook.com), че ако се регистрирам ще видя колко приятели харесват страницата за блокажите :-) Снощи около минута въртя само заради "незадължаващия" FaceBook. Иначе страницата се зарежда, спор няма, но горе в таба върти ли върти...
                    Kaто са тръгнали да превземат света, поне да си бяха направили сървърите като хората, а не да досаждат на милиарди хора! По-натрапчиви са дори от рекламите, защото последните ги спирам на момента като започнат да дънят по телевизията. За нет рекламите има флаш блокер. Търся плъгин за отърване от facebook!
                    Tръгнали с някакво php да се правят на Гугъл, дето е до 70 пъти по-бавно от скромната Java.
                    http://shootout.alioth.debian.org/u3...java&lang2=php
                    Последно редактирано от Rabin; 23-08-11, 09:40.

                    Коментар


                    • От: Facebook

                      +1 глас за скъсване на връзката между форума и фейсбук.
                      Лигава "социална"( шпионска) мрежа, тип лексикон.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Facebook

                        Аз съм голям фен на сурат тефтера, но и съм за идеята да бъде терминиран по особено жесток начин от форума...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Facebook

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Аз съм голям фен на сурат тефтера, но и съм за идеята да бъде терминиран по особено жесток начин от форума...
                          Koлко пъти ти даде полезно инфо "ххх души харесват това"? Поне да си заслужаваше чакането...
                          Мисля по някое време да разгледам кои домейни се отварят допълнително и да ги блокирам от браузъра. Ще пиша дали ускорява нещата.

                          Коментар


                          • От: Facebook

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            Koлко пъти ти даде полезно инфо "ххх души харесват това"? Поне да си заслужаваше чакането...
                            Нямам представа. Блокиран е почти веднага след като се е появил тук.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Facebook

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Нямам представа. Блокиран е почти веднага след като се е появил тук.
                              Блокирал си "Чакалнята" на Феисбука ???
                              Кажи как стана това, че да го направя и аз.
                              Защото денем работя през мобилна връзка, а при нея чакането на фейсбук, да ни тури финалният пръст най-подир е голяма мъка.
                              Ако решиш да пишеш мнение или да корегираш, направо си е чакалък.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Facebook

                                Ами аз го казвах вече по-нагоре. Има един красноречив плъгин за Файърфокса "RIP". Посочваш гадта, казваш й да умре перманентно и готово.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X