Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване, екстремни ситуации

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Оцеляване, екстремни ситуации

    Колеги,
    някой им ли едно свободно място в колата си, понеже автомобила ми все още е в сервиз и се чудя с какво да стигна до хотела? Пътувам от парка "Гео Милев", но мога да бъда на всяко удобно за Вас място в широкия център.
    Благодаря.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #47
      От: Оцеляване, екстремни ситуации

      Аз се записах и тук и по телефона! Да не се получи някакво дублиране, че по телефона се записах с името, а тук с ника?
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #48
        От: Оцеляване, екстремни ситуации

        Няма проблем, всичко е наред
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #49
          От: Оцеляване, екстремни ситуации

          Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
          Колеги,
          някой им ли едно свободно място в колата си, понеже автомобила ми все още е в сервиз и се чудя с какво да стигна до хотела? Пътувам от парка "Гео Милев", но мога да бъда на всяко удобно за Вас място в широкия център.
          Благодаря.
          Спирка на метрото "Джеймс Баучер" удобна ли ти е?
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #50
            От: Оцеляване, екстремни ситуации

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Благодаря, ще го имаме предвид

            Използвам случая да напиша и тук отговор на повечето въпроси, които сме получили до момента.

            Дали и кога ще има повторно обучение на тази тема? За момента не знам. Имаме много обявени обучения, а сме в дефицит на време, защото скоро започва летният сезон и няма да е удобно за обучения, пък и лекторите общо взето ще са "по горите"... С други думи вероятно към края на годината.

            Как ще изглежда обучението? Накратко, голяма и удобна лекционна зала, с проектор. Масите са подредени във формата на П, за да може в средата да се струпат оборудване, уреди и екипировка, за която ще става въпрос..., както и тяхната демонстрация. Целта на всеки от лекторите ще е добиване на конкретни знания, които да са определящи за успешния изход в някои ситуации (с всичките ни добри пожелания никога да не ви се налага).

            Какво включва, освен обявеното това обучение? Много неща, едва ли ще съм в състояние да ги изброя, но все пак. Обучението е вследствие на десетгодишна работа по темата. Включително перфектно запознаване и анализ на работата на ВСИЧКИ ангажирани служби, законови актове и предписания за действия в аварийна обстановка. Без притеснение, мога да твърдя, че подобна работа по въпросите за бедствия и аварии в градски условия никой, никога не е правил на наша територия. Навън има сериозни разработки във водещите държави, но голяма част от тях са твърде далеч от българската специфика и градоустройство.

            Ще бъдат засегнати включително и теми като радиоактивно замърсяване, действия по време, след и в дългосрочен период.

            Събрани са и систематизирани, години работа на наши водещи специалисти в различни области и опитът им натрупан в бедствия и аварии по света.

            Накратко, крайната цел на предвиденото обучение е, всеки, който го е преминал, ако не дай Боже попадне в подобна ситуация да знае как да постъпи адекватно и да повиши шансовете за справяне с възможно най-малко последици.

            Много хора ме питаха дали има някакъв практичен смисъл човек да има подготовка за бедствия и аварии при положение, че те не са нещо ежедневно? Отговарям така:
            Първо, голяма част от тези знания ще ви свършат работа дори в нормалното ежедневие..., бъдете сигурни. Второ, ако наистина вярвате, че няма смисъл от подобни знания и умения, то съветвам първо да си изхвърлите пожарогасителите и аптечките от автомобилите и къщи...


            Всички, които са се записали до момента, няма нужда да потвърждават, вече са включени в резервациите. Само който е възпрепятстван, моля да уведоми. Тези, които не са се записвали, моля да изпратят съобщение или се обадят на телефона, който е обявен за контакт. Важно е, защото ако не са включени в списъците има риск да останат без обяд... ;-)
            Забравих и още една подробност. Сега, a и за в бъдеще, ще се борим за възможно най-широкото признаване на сертификатите издавани от ADV-Bulgaria.com за преминали обучения. Като първа стъпка, до момента имаме споразумение с:

            магазини Стената,
            arms-bg.com
            Stayalive

            срещу предоставен сертификат да бъде получавана отстъпка от крайната цена на предлаганите от тях продукти. Тази практика ще разширим за в бъдеще към всички официални вносители и дистрибутори, за които имаме преки наблюдения, че внасят и продават качествена екипировка.
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #51
              От: Оцеляване, екстремни ситуации

              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
              Спирка на метрото "Джеймс Баучер" удобна ли ти е?
              Става! 08.20 ще съм на спирката (която е близо до църквата). Ок?
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #52
                От: Оцеляване, екстремни ситуации

                Късно ли е да запиша още един човек ? Една позната изяви желание да дойде и тя.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #53
                  От: Оцеляване, екстремни ситуации

                  Записана е вече, т.е. ще предам, но отговарям лично
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #54
                    От: Оцеляване, екстремни ситуации

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Записана е вече, т.е. ще предам, но отговарям лично
                    Благодаря!

                    Момичето се кани да ходи хуманитарен доброволец в Афганистан, и определено ще има нужда както от знанията, така и от сертификата.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Оцеляване, екстремни ситуации

                      Добре, ако не успеем да я откажем, за което ще положим всички усилия, то поне ще иде с по-големи шансове да се върне...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #56
                        От: Оцеляване, екстремни ситуации

                        Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                        Става! 08.20 ще съм на спирката (която е близо до църквата). Ок?
                        ОК -
                        звънне ми все пак в петък да уточним мястото до метър
                        Телефонът ми е в подписа.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #57
                          От: Оцеляване, екстремни ситуации

                          Много се извинявам, но за съжаление отпадам. Мислех, че грипа ще свърши до утре, но не мога да стана от леглото. Много съжалявам и много ме е яд!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #58
                            От: Оцеляване, екстремни ситуации

                            Курса завърши, надявам се да е бил полезен на всички присъствали. На мен във всеки случай ми беше полезен, едно е виртуалната комуникация, друго реалната..., а имаше интересни хора..., които са ми ценни защото захранват оптимизма в мен
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #59
                              От: Оцеляване, екстремни ситуации

                              Венци, благодаря на теб, Сашо и Злати за интересния ден. При всички положения курсът беше доста интересен, поне за мен.

                              Ще чакаме следващите дати.
                              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                              BMW F650CS
                              Радо о885 5о 59 5о

                              Коментар


                              • #60
                                От: Оцеляване, екстремни ситуации

                                Най- смислено похарчените пари за последната година. Записвам се автоматично за всички последващи курсове. Огромно Благодаря към всички водещи, организатори и участници!
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X