Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изградим чешма.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Да изградим чешма.

    Искам да ви напомня, че сега говорите за гледки, простори и слънце но след два месеца всички ще търсим сянките. Завета в дерето е за предпочитане при вятър и буря. Какво ще кажете, за някоя долинка? Дори да няма гледка, ако има една хубава поляна между баирите, за да е на сянка през по-голямата част на деня, с едно поточе и т.н. Потоци и чешми при гледките няма! Най-яката чешма с беседка, която знам е там, където се пресичат път и дере с поток.
    По пътя от с.Лилково до м.Митницата има една мраморна чешма (течаща), а зад нея и около нея винаги е много наводнено и потгизнало. Смятам, че там от където е хваната водата за нея има още много избила. Единственото, което ме тормози е, че в този район половин година живеят цигани - гъбари, дървосекачи и т.н.
    Около връх Модър съм заинтрегуван колегата какво точно има в предвид, но пак ни е далече.
    Около Бойковския манастир е хубаво или някъде между Бойково и поделението. Там има доста избила вода, заливаща пътя, но не се знае дали е целогодишна.
    Темата е обширна и не е зле довечера да я обсъдим. Колега Гогов?
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #32
      До: Да изградим чешма.

      Аз генератор имам.А иначе за сянките- ами нали това е една от функциите на беседката.И другото е не търсете винаги най-лесното-е тука е дерето ето я водата давай копай и една тръба 2 метра и е готово.Водата може да се хване от по-далече например от някое дере на високо и да се закара до мястото.

      Коментар


      • #33
        До: Да изградим чешма.

        На поляната с гледка, намираща се по-ниско от дерето, вероятно имаш в предвид, ама малко се обърках тука в собственото си изречение.
        Хайде довечера да го обсъдим, щото почвам да говоря тъпотии.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #34
          До: Да изградим чешма.

          Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
          Ако е за хубава гледка, такава има от Белия камък под Модър. То и без тва до пътеката Върховръх-Персенк май няма чешми. А вода би трябвало да има, че наблизо май има водохранилище.
          водосбор има на хотел Родопи, друг наблизо няма
          а чешма там има - Бей бунар се казва

          ето я

          Коментар


          • #35
            До: Да изградим чешма.

            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
            Хайде довечера да го обсъдим, щото почвам да говоря тъпотии.
            Ами аз по принцип немога да идвам на вашите срещи, така че решенията ще ги научавам от тук (ако съобщението ти беше дом де, защото се обърках и аз )
            Последно редактирано от Петър Митрев; 05-03-10, 14:24.

            Коментар


            • #36
              До: Да изградим чешма.

              След като се набележат места е добре да се проучат за техническа възможност и при положение че са повече от едно и не се очертава фаворит ,може да се гласува тук във форума.

              Днес може да мина да се запознаем с наличните-нали ще правим заедно .....едни неща....
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • #37
                До: Да изградим чешма.

                Ами предлагам събота и неделя да намерим няколко места, да ги отбележим на GPS-а и да ги снимаме и да ги пуснем за обсъждане.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #38
                  До: Да изградим чешма.

                  Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                  Ами предлагам събота и неделя да намерим няколко места, да ги отбележим на GPS-а и да ги снимаме и да ги пуснем за обсъждане.
                  Супер, така ще може да направите повече хора, дори такива които в момента не могат да обикалят планините, съпричастни в избора
                  SUBARU TRIBECA '08

                  Коментар


                  • #39
                    До: Да изградим чешма.

                    При нужда от ВиК разрешителни и каквото и да е - поемам ангажимент, работя в администрацията на ВиК Пловдив.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Да изградим чешма.

                      Следя темата. Съпричасен съм. Чакам само да видя дали мога да съм полезен с нещо. Освен с превоз и чирашка работна ръка.

                      Дан7, може провериш нормативите дали не засягат идеята. Например за да изкопаеш кладенец, трябва да го регистрираш някъде си.
                      Иван
                      ivanp98[at]mail.бг

                      Коментар


                      • #41
                        До: Да изградим чешма.

                        Първоначално публикуван от Niger Преглед на мнение
                        Следя темата. Съпричасен съм. Чакам само да видя дали мога да съм полезен с нещо. Освен с превоз и чирашка работна ръка.

                        Дан7, може провериш нормативите дали не засягат идеята. Например за да изкопаеш кладенец, трябва да го регистрираш някъде си.
                        Да, в понеделник ще бъде проверено и докладвано тук, а иначе съм Дани.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Да изградим чешма.

                          Аз днес ще съм семейно ангажиран!
                          Утре сутринта в 10.00 ще съм на ОМВ на околовръстното, готов за разходка.
                          Мисля, че сняг няма да има много и може и паркетите да драпат.
                          Времето го дават студено, но слънчево, може да изцвърчим по нещо.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Да изградим чешма.

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            Утре сутринта в 10.00 ще съм на ОМВ на околовръстното, готов за разходка.
                            Мисля, че сняг няма да има много и може и паркетите да драпат.
                            Времето го дават студено, но слънчево, може да изцвърчим по нещо.
                            Ще се постарая да дойда.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Да изградим чешма.

                              и аз съм там, но със субаруто AGOGOV-надвям се да те видя
                              SUBARU TRIBECA '08

                              Коментар


                              • #45
                                До: Да изградим чешма.

                                Току що говорих с хидрогеолога ни, който каза, че когато водата не е вързана към мрежата на ВиК, а е свободно течаща се преговаря с общината - там били хората, които имат определени изисквания при такива случаи. Химически анализ на водата се изисква също и т.н. Тоест - от тук нататък - общината.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X