Здравейте,едва ли е нужно да четат тази тема по старите офроудъри,те добре знаят какво е необходимо за участие в подобни начинания.
С опита се изгражда и нужда от определени екстри и консумативи с които трябва да е оборудвана всяка джипка,чийто водач е решил да навлезе е непозната и агресивна среда,като това не е критерий,аз съм закъсвал много пъти в добре познаван от мен район,подценявайки ситуацията,и лишен от нужни за евакуиране пособия,за това вече си ходя преоборудван,и бих посъветвал минималното оборудване на желаещите да подрапат с нас,да включва:
ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ:
- Резервна гума(при възможност комплект фитили с аксесоар за монтаж)
- Хай Джек (според лифта на автомобила)
- Шегели (според тежеста на автомобила)
- Въжета за теглене.
- Оборудвана аптечка.
- Пожарогасител.
- Фенер.
- Нож.
ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ:
- Лебедка.
- Полиспаст(блок)
- Ръкавици.
- Радиостанция на ПМР 446.
- Лопатка.
- Конпресор на 12 волта
- Надеждно облекло според сезона(допълнителни дрехи и обувки,дъждобран,ако е Зимния )
- Набор инструменти.
- Консумативи за уязвими възли по автомобила(каре на кардан,ремъци,бушони или др.)
ОСНОВНИ:
-Тези които са упоменати в темата за конкретната Разходка,свързани със спецификата на Мероприятието.

Ако пък сте интосиазирани за офроуд приключение,но не отговаряте на изискванията,ще бъдете прикрепен към напълно пригоден и подготвен джип,за да се насладите на момента,досега никого не сме оставили в гората.
В последствие вярвам че ще се оборудвате ако ви е допаднала разходката с групата ни.