Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изградим Параклис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да изградим Параклис

    Във връзка с желанието на организаторите на тази акция, Обществения Съвет на Офроуд - България, одобри инициативата и за да улесни изпълнението и оставя темата в раздел "Благотворителни акции" подкрепени от OFFRoad-Bulgaria.com
    Искрено се надявам, това да доведе до ангажиране на повече участници от целия форум и успешна реализация на проекта.
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #17
      От: Да изградим Параклис

      Имаме желание да помогнеме с половинката .И аз имам бетонобъркачка и сумати инструмент само ми пишете 1-2 седмици предварително и ги карам към Вас.Жената мога да я ангажирам с някоя и друга икона или стъклопис но само кажете какво точно и какви размери и да я хвана за ушите да почва.
      Хубаво е да дадете и някаква банкова сметка , защото искам да Ви пратя някоя и друга стотинка още от сега .
      Лудак

      Коментар


      • #18
        От: Да изградим Параклис

        Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
        Имаме желание да помогнеме с половинката .И аз имам бетонобъркачка и сумати инструмент само ми пишете 1-2 седмици предварително и ги карам към Вас.Жената мога да я ангажирам с някоя и друга икона или стъклопис но само кажете какво точно и какви размери и да я хвана за ушите да почва.
        Хубаво е да дадете и някаква банкова сметка , защото искам да Ви пратя някоя и друга стотинка още от сега .
        В понеделник ще открия банкова сметка специално за Параклиса и ще давам пълен отчет за всяка изразходвана стотинка.
        Благодаря ви много,ще пиша в темата за всяка предстояща работа седмица предварително.
        Поздрави!
        Със себе си съм имал повече проблеми,
        отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
        Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

        Коментар


        • #19
          От: Да изградим Параклис

          Първоначално публикуван от djcrazy78 Преглед на мнение
          Ето какви материали ще бъдат нужни за строежа:

          Греди-10бр.х4метра-12/12р,10бр.х3м-12/12,1бр.х4м.12/12,20бр.х4м.8/10,50бр.х3м.10/10.
          Дъски 50квадрата 2/16см,25бр.х4м.х10см.
          1000бр. тухли единични,500бр.тухли четворки,цимент 60т.х50кг,пясък 10кубика,чакъл 10кубика(ситна фракция-0-26мм).
          Керемиди 70квадрата.
          Общо взето това са необходимите материали за изграждането на Параклиса.
          Благодаря на всеки който ще се включи със средства и помощ в изграждането на Параклиса.
          Моля модераторите да преместят ако може този пост в първи пост,Благодаря.
          Първият ред от списъка е от мен, доставен на мястото.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #20
            От: Да изградим Параклис

            Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
            Колко квадрата е покрива? Имам излишни керемиди тип "Мизия" в Храбрино давам ги за доброто дело.
            Колега,колко кв/м са керемидите?Аз ще организирам транспорта от Храбрино.
            П.П.Покрива е 70кв/м
            Последно редактирано от goshko-loshko; 17-03-11, 20:29.

            Коментар


            • #21
              От: Да изградим Параклис

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Първият ред от списъка е от мен, доставен на мястото.
              Руси в първия пост на темата съм писъл че дървения материал е осигурен.По предварителен разговор с кмета на община-Чепеларе г-н Георги Попов дървения материал ще бъде осигурен от общината.В понеделник му давам списъка за дървесината,гласува се на общинска сесия и ако се разреши,се добива необходимото количество дървесина за да се получи необходимия материал.Ще пиша в темата за решението на сесията,мисля че няма да има никакъв проблем защото на тази сесия ще се гласува също да се дарят 100кв.метра земя на църквата.
              Когато мине сесията ще дам резултат(предварително знам че ще е положителен)но всичко да е документирано и ще се разберем.
              Ще има много неща за който ще трябва помощ,ако си съгласен да се чуем след сесията и да се разберем?
              Много ти благодаря за отзива.
              Поздрави!
              Със себе си съм имал повече проблеми,
              отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
              Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

              Коментар


              • #22
                От: Да изградим Параклис

                Здравейте,
                не можах да разбера- тези снимки на параклис, които сте сложили на този параклис, който строите ли са или на друг и просто сте ги качили да онагледите как ще изглежда новият?
                Тъй като строителни материали не мога да донесе, а и финансово мога да помогна с малка сума /но ще е от сърце/, мога да помогна с работна сила - моята и на приятелят ми. Не знам кога започвате строежа или кога са довършителните работи, но аз ще съм отпуска от 04-ти април една седмица и ако сте започнали може да се организираме и да дойдем да помагаме. После чак през юли ще имам повече свободно време, но съботите и неделите също може да идваме.
                АВ+
                "Земята няма нужда от хората, но хората се нуждаят от земята... Да я уважаваме!" - Йоахим Хицке

                Коментар


                • #23
                  От: Да изградим Параклис

                  И аз съм на линия събота и неделя евентуално , само кажете кога . С финанси ми е малко тръдно , но за работа съм готов .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да изградим Параклис

                    Чакаме сметката в понеделник и план за работите /по дати/. Тия дето сме на Дунава, освен финансово, може и с труд да се включим, но трябва да знаем от по-далеч кога какво ще се прави.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да изградим Параклис

                      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                      Колега,колко кв/м са керемидите?Аз ще организирам транспорта от Храбрино.
                      П.П.Покрива е 70кв/м
                      Колега, квадратурата се уточнява още, тези 70 кв.м. силно ме съмняват. Наско ще каже допълнително.
                      Иначе моите керемиди май са аналог на керемиди "Фландрия" (ще ги меря и ще уточня допълнително), които като размери и тегло можеш да видиш на сайта на Керамчина къща, Стралджа.
                      Ще постна и снимка на една керемида, защото цвета им не е типчно керемидено - червено, а жълто - розов, правени са от друга глина и ако не се харесат на инициативния комитет ще отпаднат като оферта.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да изградим Параклис

                        Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                        Колега, квадратурата се уточнява още, тези 70 кв.м. силно ме съмняват. Наско ще каже допълнително.
                        Иначе моите керемиди май са аналог на керемиди "Фландрия" (ще ги меря и ще уточня допълнително), които като размери и тегло можеш да видиш на сайта на Керамчина къща, Стралджа.
                        Ще постна и снимка на една керемида, защото цвета им не е типчно керемидено - червено, а жълто - розов, правени са от друга глина и ако не се харесат на инициативния комитет ще отпаднат като оферта.
                        Колега покрива е 72квадарата.
                        Параклиса е дълъг 8метра,от едната страна е широк 6метра(8х6=48кв.)от другата е широк 3метра(8х3=24кв.)
                        Общо 72кв.
                        Дори и да не стигат керемидите може да допълним ако има същите да се продават някъде.
                        Поздрави!
                        Последно редактирано от djcrazy78; 20-03-11, 17:14. Причина: допълнение
                        Със себе си съм имал повече проблеми,
                        отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                        Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да изградим Параклис

                          Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                          Чакаме сметката в понеделник и план за работите /по дати/. Тия дето сме на Дунава, освен финансово, може и с труд да се включим, но трябва да знаем от по-далеч кога какво ще се прави.
                          Утре ще отворя сметката и ще е пусна в темата.
                          За дати е още рано да дам защото времето в петък беше-градушка с гръмотевици,в събота грееше слънце а днес валеше сняг.
                          Когато предстои да се прави нещо ще пиша поне седмица по-рано.
                          Благодаря за помоща предварително.
                          Прикачени файлове
                          Със себе си съм имал повече проблеми,
                          отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                          Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да изградим Параклис

                            [QUOTE=Вилиту;1477718]Здравейте,
                            не можах да разбера- тези снимки на параклис, които сте сложили на този параклис, който строите ли са или на друг и просто сте ги качили да онагледите как ще изглежда новият?

                            Това са снимки който показват как горе-долу ще изглежда Параклиса.
                            Ще ви пиша на лично когато предстой някаква работа.
                            Благодаря ви много.
                            Поздрави!
                            Със себе си съм имал повече проблеми,
                            отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                            Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да изградим Параклис

                              Днес беше голяма изненада за мен.
                              Вчера дъщеря ми имаше имен ден и съвсем по нашенски се поувлекахме до към 05:30 и тогова си легнах.
                              Жена ми идва и ми вика:
                              -Наско ставай едни хора ти са докарали цимент.
                              Излизам и виждам едно познато Терано,влизам в барчето и гледам познати хора и направо ми светна пред очите(махмурлука изчезна на петата минута).
                              Пихме кафе,някой чай а други след като закусиха пиха и нещо друго.
                              На хижата вече има 8торби цимент по 50кг благодарение на joro_c,Митака и Запрянов.
                              Ето ги хубавците който са виновни за прекрасния ден.
                              Благодаря ви от сърце приятели за подкрепата в това начинание.
                              Бъдете живи и здрави!
                              Прикачени файлове
                              Със себе си съм имал повече проблеми,
                              отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                              Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да изградим Параклис

                                Първоначално публикуван от djcrazy78 Преглед на мнение
                                Колега покрива е 72квадарата.
                                Параклиса е дълъг 8метра,от едната страна е широк 6метра(8х6=48кв.)от другата е широк 3метра(8х3=24кв.)
                                Общо 72кв.
                                Дори и да не стигат керемидите може да допълним ако има същите да се продават някъде.
                                Поздрави!
                                Моите керемиди са пълен аналог на керемиди "Фландрия", които се продават в момента и се произвеждат от "Керамична къща" Стралджа. 15 бр. са 1 кв.м., теглото на една керемида е към 2,8 кг. или 1 кв.м. тежи 42 кг. Аз имам към 500 керемиди или към 30 кв.м. с фирите. Лошото е, че моите керемиди са един никакъв цвят, не са произведени в Стралджа, а в Горна Оряховица и ще контрастират много на фона новите керемиди. Вчера ги снимах ще пусна и снимки да видите за какво става въпрос.
                                Ако с тях се покрие по - малката част от покрива и тя е не е откъм фасадата (т.е. това което се вижда от хижата) ще стане, иначе ще е леко грозно - мое мнение.
                                Последно редактирано от Михаил; 21-03-11, 10:53. Причина: правопис
                                Не бързай ако искаш да стигнеш
                                __________________________________
                                Discovery II TD5 10P

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X