Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Различният Лондон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Различният Лондон

    Благодаря за страхотната тема, следя я с огромно удоволствие. А снимките стават все по-хубави.

    Коментар


    • От: Различният Лондон

      Хубави снимки, от хубав град.
      Харесва ми да ги разглеждам.
      Я разкажи повече за HDR снимките.
      С кой продукт ги правиш Фотоматикса ли ?
      Или 6-тицата има вграден HDR ?
      Или правиш една снимка в RAW, след това в Лайт Рума, намаляваш експозицията с -1 EV - записваш, след това вдигаш с +1 EV - записваш и от трите записани снимки, правиш HDR ?
      Аз напоследък така правя и резултата е задоволителен.
      Сега започнах да се гъбаркам и с цветовете, и се получават смехотворни отклонения.
      Но ще налучкам схема.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Различният Лондон

        Първоначално публикуван от MIKI 11 Преглед на мнение
        Благодаря за страхотната тема, следя я с огромно удоволствие. А снимките стават все по-хубави.
        Благодаря много.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Хубави снимки, от хубав град.
        Харесва ми да ги разглеждам.
        Я разкажи повече за HDR снимките.
        С кой продукт ги правиш Фотоматикса ли ?
        Или 6-тицата има вграден HDR ?
        Или правиш една снимка в RAW, след това в Лайт Рума, намаляваш експозицията с -1 EV - записваш, след това вдигаш с +1 EV - записваш и от трите записани снимки, правиш HDR ?
        Аз напоследък така правя и резултата е задоволителен.
        Сега започнах да се гъбаркам и с цветовете, и се получават смехотворни отклонения.
        Но ще налучкам схема.

        Благодаря
        Ами за HDR снимките - аз нямам такива все още.
        Може би се доближава обработката до такива в LightRoom-a.
        При някои от архитектурите/пейзажите увеличавм доста Clarity, и ако има черно бяла снимка - напоследък ги правя в Silver Efex Pro V2. T.e. LightRoom -> Silver Efex Pro V2
        Честно да си кажа много ми харесва идеята за HDR и скоро може да си сваля Fotomatix или нещо подобно за да започна малко по малко да разучавам.
        Проблем ми е времето - тук все нещо има какво да се прави, къде да се ходи и на някого да помогна за нещо, а пътуването от точка А то точка Б в Лондон си е около час, час и нещо в едната посока.
        Canon 6D има вградена опция за правене на HDR, но мисля, че е само в JPG, което не ми харесва.
        Някъде прочетох за един "трик" и сега мога да правя снимане с апарата на 7 кадъра за HDR (-3,-2,-1,0,+1,+2,+3).
        Просто да ми остане малко време и ще видим.
        А то "гъбаркането" и практиката, това си е. Да имаш време да снимаш и след това да пробваш, за да видиш какви могат да са резултатите. И по някое време започва да си става без да го усещаш.


        Поздрави,
        Калин
        .

        Коментар


        • От: Различният Лондон

          Малко да раздвижа темата.

          11.12.2013, малка бърза разходка късно вечерта до St Pauls Cathedral, London:

          Това е в градинката зад катедралата:



          От предната страна на катедралата. Снимките са без статив, понеже беше студено, а и не съм предвиждал да обикалям специално за снимане.



          Следващите две снимки са на гърба на Катедралата:








          Един от входовете:




          И от предната страна:



          Статуя на John Wesley в задната част на градинката зад катедралата





          Малка уличка до Катедралата:



          Това е от следващия ден, мястото е Clapham Common Station, Пред един индийски ресторант. Явно собствениците бяха организирали и поръчали този човек да забавлява и популяризира мястото гълтайки и играейски с огън:




          Следващите няколко са от Централен Лондон, 14.12.2013. Разхождах се из малките улички на Soho и Mayfair, убивайки време докато ми се обадят за един ангажимент:

          Мястото е магазинът на Tiffany & Co, намиращ се на Old Bond Street - Това е една улица само с такива луксозни и престижни магазини. Струва си да се посети, много е красиво и имам чувството че се надпреварват кой ще направи по-красив и престижен магазин. За купуване от там... не чак толкова Улицата е много хубаво място и заслужава отделна статия, толкова хубави неща има за снимане...

          По случай Коледа бяха решили да направят обиколка с тази красиво украсена карета, в цветовете на магазина. Много красиво, много оригинална и хубава идея и конета бяха много грижливо вчесани и пременени.





















          Това си е поглед пред магазина, започна да се събира тълпа и от други хора и почти всеки кликаше:



          Малко по-късно същата карета по големия булевард до Green Park.



          А точно от другата страна на улицата /old bond street/ си беше паркирано ето това: /Обявата на стъклото гласи: Fiat 500 Abarth, full nut and bolt restoration, 650 Abarth Engine disk brakes, 18 500 GB pounds - не се шегуват/


          А това е 20 метра по-надолу, хареса ми за идеята да стане черно бяло:



          Това е витрина на едно малко магазинче в уличките там някъде:



          А това е една стара страст, която скоро няма да угасне. Не е мой, не знам дали ще си купя нещо скоро пак на две колела, че все няма време.



          Това засега от мен. Скоро ще има и още


          Поздрави и весели празници,
          Калин
          .

          Коментар


          • От: Различният Лондон

            Нещо ако ти изпадне данни за контакт на водачката на коня-свиркай!Първи съм казал,ако има и други!Иначе поздрави за чудесните неща с които ни запознаваш!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • От: Различният Лондон

              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
              Нещо ако ти изпадне данни за контакт на водачката на коня-свиркай!Първи съм казал,ако има и други!Иначе поздрави за чудесните неща с които ни запознаваш!
              А не знам контакти

              Малко нови кадри:

              Winter Wonderland 2013 - Това е нещо като панаир, който се провежда в Hyde Park, London - мисля, че това е 7-ма поредна година, 22.11.2013 до 05.01.2014
              Води се най-голямото зимно събитие в Лондон - Много хора, голяма навалица си е, аз нещо не обичам много тълпите.
              Интересното е, че за различните забавления се купуват жетони от специални будки и се заплаща с жетони (1 жетон = 1 паунд).
              Входът е безплатен, но си плащаш за забавленията и заведенията. Имаше много заведения предлагащи mulled wine (греяно вино), и най-странното - германски бири, наденички и други German неща

              Доста хладничко си беше и затова само няколко снимки, да предам доколкото е възможно част от атмосферата.















              А тази снимка е малко по-рано същата вечер от Clapham Park, London:



              Следващите снимки са от разходка из Лондон на Boxing Day, 26.12.2013.

              Това е Westfield Shopping Centre, Stratford, London - много голям шопинг център - рай за жените



              Това е снимка от кафето над един от входовете, пешеходен мост, който минава над Stratford Station, London:



              Следващите снимки са от Oxford Street - голяма централна улица с много магазини. Разпродажби, разпродажби и пак разпродажби:



              Един от магазините на Mark & Spencer, намиращ се там на Oxford Street:



              Arabian Oud: Твърдят че са най-големите търговци на парфюми, специализирани в inceнse (тамян) и Oil perfumes. През 2002 стартират своят главен магазин в Англия, над 2.5 милиона паунда, намиращ се на Oxford Street (на снимката), два етажа, за търговия. На който му се чете още, може да намери доста инфо в нета.




              Това е Oxford Street късно вечер, когато повечето магазини вече са затворили (снимката е правена в 22:00). През деня има 2-3-4 пъти повече хора.


              Пак на същото място:


              И някои от щастливите купувачи. Не знам, тези хора пазаруват като за последно. Тъпчат в едни големи торби всичко, което намерят и хич не се замислят.


              Продължихме нататък разходката. Това е един от автобусите на National Express - Една от най-големите автобусни компании тук в Англия. Този отива от Централен Лондон (Victoria Station) до Luton Airport. Просто ми хареса кадъра:



              Малко по-нататък свършва Oxford Street и започва Bayswater Road (много централна улица, точно над Hyde Park). Направи ми впечатление, че е много централно и скъпо за живеене място, а фактически си беше много мръсно и затова го снимах. Ако си мислете, че тук (Лондон) не хвърлят и не правят боклук се лъжете и то много - просто истината е, че повече чистят:


              Малко по-нататък се стига до Notting Hill, пак хубав и безбожно скъп за живеене квартал . Има едно малко кафене, което носи името Diana - на името на Принцеса Диана. Това е било любимото и кафене в Лондон, където тя си е ходила редовно и си е пиела кафето. Сегашното състояние на кафенето не е супер перфектно, но все пак се усеща една интересна атмосфера и е хубаво човек да го посети и да пие по едно кафенце, докато оглежда десетките снимки по стените. Собствениците се някакви араби, но не се наемам да определя точно откъде.


              И пак там:



              И това е една снимка от Notting Hill Underground Station на връщане към нас, с един от последните влакове (Метрото тук работи засега само до около 24:00). Има си денонощни автобуси навсякъде из Лондон, но в този студ не ми се дундуркаше по автобуси.


              Надявам се Ви е било малко интересно.
              Снимките са правени на студено
              Без светквица, без статив.
              Апаратът си е същият Canon 6D + Sigma 35mm


              Поздрави,
              Калин
              .

              Коментар


              • От: Различният Лондон

                Готино.
                Благодаря и продължавай.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: Различният Лондон

                  Много готино, даже има и идея за барбекю!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Различният Лондон

                    Имате попадения, които далече надхвърлят просто снимането... вкл. и находки!
                    Поздравления! Благородно завиждам. Ако повечето медии, вкл и списания в БГ,
                    използваха поне наполовина толкова добри фотографи...
                    (фотографията професия ли ви е, или просто хоби? извинете за личния въпрос)

                    Коментар


                    • От: Различният Лондон

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Готино.
                      Благодаря и продължавай.

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Много готино, даже има и идея за барбекю!

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      Имате попадения, които далече надхвърлят просто снимането... вкл. и находки!
                      Поздравления! Благородно завиждам. Ако повечето медии, вкл и списания в БГ,
                      използваха поне наполовина толкова добри фотографи...
                      (фотографията професия ли ви е, или просто хоби? извинете за личния въпрос)
                      Благодаря Ви за мненията
                      Няма проблем за въпроса.
                      Аз все още се уча и постоянно откривам и научавам нови неща.
                      За фотографията - да, това ми е професията тука, имам си студио тук в Лондон.

                      Хубава вечер,
                      Калин
                      .

                      Коментар


                      • Re: Различният Лондон

                        Калине страшни снимки Благодаря, че ги сподели

                        Коментар


                        • От: Различният Лондон

                          Малко нови кадри:

                          Мястото е Norwich, UK, 28 и 29.12.2013.
                          Население около 140 000 души (213 000 души с покрайнините), според преброяването през 2011 година.

                          Намира се в Източна англия.

                          Много приятно място.
                          Веднага се вижда, че е бил доста важен град в миналото - Има много стари църкви, които си приличат на замъци, или поне някаква такава архитектура.
                          Norwich Cathedral също е доста известно място.

                          На мен лично много ми хареса - не че съм ходил някъде из Англия.. все нямам време.

                          Norwich Castle:
                          Средновековно укрепление в град Norwich, Построяването му е наредено от William the Conqueror (1066–1087), понеже е желал да има защитено и укрепено място във важния тогава град Norwich. Norwich Castle е едно от 12-те наследени исторически места в района. Замъкът сега е дом на Музеят на Крепостта, който съдържа голяма част от значителните обекти от региона, особено археологически останки. Освен това е и Арт галерия, в която могат да се видят художествени колекции, текстил, бижута, стъкло, керамика, сребърни прибори, както и голяма колекция от керамични чайници.

















                          Norwich Cathedral, Norwich

                          Строежът на катедралата е започнал през 1096 година. Саксонска постройка, както и две църкви са съборени, за да се направи място за построяването на катедралата. Строежът е завършен през 1145 с кулата Norman с дървен заострен връх, покрит с олово. Катедралата има вторият по големина манастир, превъзхождан само от Salisbury Cathedral. Най-голям брой на постройки, принадлежащи към катедралата, в цяла Англия ( и една от най-многото в Европа). Върхът на кулута е 96 м, втори по височина в Англия, въпреки че е бил частично построен наново, след като е бил ударен от мълния през 1169, само 23 месеца след неговото завършване, което е довело до запалване на сградата. Размерите от 140.5 м дължина и 54 м ширина правят катедралата най-голямата сграда в Източна Англия.

                          Много внушителна постройка, много запазена и поддръжана. Тихо, спокойно и красиво място. Наистина има много сгради, прилежащи към комплекса.
                          Ето и малко снимки:















































                          И още малко снимки от уличките на Norwich. Както споменах много приятно градче, ако ви се обикаля и разхожда в района:

                          St Mark, Lakenham Church Grave yard, Norwich, UK



                          St Mark, Lakenham Church Grave yard, Norwich, UK,



                          Norwich Cow tower: Артилерийска кула на река Wensom в Norwich. Построена между 1398 / 1399 от градските власти. Имала за цел да защитава североизточната страна на града с ръчни (hand?) оръдия. Имала е етажи за ядене и за спане на войниците, които са оставали там. Сега кулата е само обвивка, етажите и покрива са разрушени. 15 метра височина и 11,3 диаметър.




                          Портата към катедралата:




                          Някъде по улиците:



                          Много странни камъни, използвани за стените на повечето от старите сгради и църкви:




                          Това е алеята покрай реката:




                          Пак по уличките из центъра:



                          Магазин само за играчки - мечета. Странна работа



                          Britons Arms, може би една от най-старите (постоянно обитавани) сгради в средновековен Norwich, построена е 1420, сега е ресторант/кафе.


                          Дори из средновековните улички, може да срещнеш нещо изненадващо: Graffiti "Britain wins gold – homelessness endurance event".


                          А това е Norwich Forum: много голяма сграда, където е .. от всичко по малко.
                          Има голямо кафене, библиотека, галерия, офиси и студия на BBC East, организират се различни социални събития и т.н.
                          Сградата е завършена 2001, построена е върху останките на предишната библиотека, която е изгоряла през 1994. Посещава се от повече от 2.5 милиона на година:


                          И накрая една снимки от един пешеходен подлез в Norwich:




                          Поздрави,
                          Калин
                          .

                          Коментар


                          • От: Различният Лондон

                            Дам, и пак перфектен както винаги!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Различният Лондон

                              Супер ме кефят тия разходки из Англия, а ефекта се подсилва и от качествените и интересни кадри!
                              Благодаря!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Различният Лондон

                                Благодаря !
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X