Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Различният Лондон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Различният Лондон

    Интересно.. Червените цветчета са само по ретро автомобилите.. Виждал съм ги иначе и на автомобили на младежи..
    Готино събитие си уцелил!

    Коментар


    • #92
      От: Различният Лондон

      Как да не си запали човек една цигара JPS от кръгла черна кутия ?
      Кефиш.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #93
        От: Различният Лондон

        Чудесни снимки, приятно хванати моменти и места!

        Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
        Odessa II has a steel hull with a aluminium superstructure with a beam of 12m (39'4"ft). (тук и аз не го разбирам)

        Корубата е от стомана, а това което е над палубата е от алуминии. Широка е 12м.


        Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
        Odessa II може да се движи със скорост от 18 възела flat out (това също не го знам)

        Когато се кара с пълна скорост дава 18 възела или 34 км/час. (за сравнение, скоростта на яхтите започва от около 12км/ч, а най-бързата луксозна яхта развива близо 130 км/час)


        Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
        Интересно.. Червените цветчета са само по ретро автомобилите.. Виждал съм ги иначе и на автомобили на младежи..

        Ако имаш предвид маковете, те са нещо като българската мартеница. Най-просто казано, символ са на ветераните от световната война, които се честват в началото на м.ноември. Затова се кичат с макове, особено възрастните хора. И понеже те са собственици на старите автомобили, затова ги кичат и там. Самите макове се дават срещу дарение в касичка за благотворителност, в помощ на ветераните.

        Коментар


        • #94
          От: Различният Лондон

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Чудесни снимки, приятно хванати моменти и места!


          Корубата е от стомана, а това което е над палубата е от алуминии. Широка е 12м.

          Когато се кара с пълна скорост дава 18 възела или 34 км/час. (за сравнение, скоростта на яхтите започва от около 12км/ч, а най-бързата луксозна яхта развива близо 130 км/час)

          Ако имаш предвид маковете, те са нещо като българската мартеница. Най-просто казано, символ са на ветераните от световната война, които се честват в началото на м.ноември. Затова се кичат с макове, особено възрастните хора. И понеже те са собственици на старите автомобили, затова ги кичат и там. Самите макове се дават срещу дарение в касичка за благотворителност, в помощ на ветераните.
          Благодаря за уточненията и правилния превод.
          Аз без срам си признавам, че скоро перфектен английски няма да науча
          Тук от 10 човека дали има и 2-3 англичани в Лондон.

          А за червените цетенца, които се кичат - да, точно така си е. Ако някой иска повече информация -> Google -> напишете "poppy".


          Поздрави,
          Калин
          .

          Коментар


          • #95
            От: Различният Лондон

            Страхотни снимки и автомобили.
            Благодаря!
            П.П.с какъв обектив са снимани ?
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #96
              От: Различният Лондон

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Страхотни снимки и автомобили.
              Благодаря!
              П.П.с какъв обектив са снимани ?
              Sigma 35mm - твърд обектив (без зоом).
              Има го и за Nikon.
              .

              Коментар


              • #97
                От: Различният Лондон

                Не знам за вас, но на мен тази тема ми е като пътепис за Лондон, ще се радвам ако се появят и други подобни теми , примерно другия Париж, Мюнхен, Виена и т.н. Много им се радвам на снимките благодаря.
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #98
                  От: Различният Лондон

                  Лондон е уникален град, дори бих го нарекъл свят.. Не случайно според много хора е столицата на света.. Събрани са адски много различни нации на едно място, различни култури.. Архитектурата също е уникална.. Бих предложил на всеки да се абстрахира от dirty muggy weather и да посети тоя мегаполис..

                  Коментар


                  • #99
                    От: Различният Лондон

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Как да не си запали човек една цигара JPS от кръгла черна кутия ?
                    Кефиш.
                    Благодаря.
                    За съжаление цигарите не са вече това което са. Или поне на мен така и се струва.
                    Дори имам чувството, че тук цигарите са с по-лош вкус, отколкото в България.
                    Може би нарочно така ги правят, да ни е гадно на пушачите. Нямам идея.
                    Пък и кутия Marlboro вече си е 8,50 паунда, което не те въодушевява особено.

                    Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                    Не знам за вас, но на мен тази тема ми е като пътепис за Лондон, ще се радвам ако се появят и други подобни теми , примерно другия Париж, Мюнхен, Виена и т.н. Много им се радвам на снимките благодаря.
                    И аз благодаря за мнението.
                    И да - И на мен ще ми е интересно да видя живота в някой друг град, ако някой споделя.

                    Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                    Лондон е уникален град, дори бих го нарекъл свят.. Не случайно според много хора е столицата на света.. Събрани са адски много различни нации на едно място, различни култури.. Архитектурата също е уникална.. Бих предложил на всеки да се абстрахира от dirty muggy weather и да посети тоя мегаполис..
                    Така е да. Тук всеки ден нещо има, някакво събитие някъде.
                    Проблемът е разстоянията - нормално е да пътуваш с метрото/или дръг транспорт/ по около час от точка до точка.
                    И времето - не може да обиколиш всичко, просто няма как да си навсякъде.
                    Тук има една сграда на Siemens - http://www.thecrystal.org/ безплатна експозиция, модел на някакво футуристично концептуално метро.. абе чудно за снимане, но все не остава време.

                    Още малко снимки от една разходка:
                    Извинявам се, че ги поствам като линк към Flikr, но просто са пръснати и така ги систематизирам по-лесно в момента.


                    Първите две снимки са от една много стара и известна кръчма - Old Bank of England, класически PUB, намиращ се на Fleet street, в центъра на Лондон, точно до Royal Court of Justice.
                    Много впечатляващ пъб, а цените са си съвсем нормални като за Англия (кафето напр. е 2 паунда).
                    Интересното е, че не работят в събота и неделя, както и bank holidays.
                    Има много информация за този пъб в интернет, на който му се чете. Например тук.


                    Old Bank of England Pub by Kalpachev, on Flickr

                    Това е главната зала на пъб-а:

                    Old Bank of England Pub by Kalpachev, on Flickr


                    Задната врата на Royal Court of Justice:

                    Royal Court of Justice, London, UK, 05.11.2013 by Kalpachev, on Flickr


                    Следващите три са на една музиканти в Covent Garden.
                    Много често там има музиканти вечер, които свирят безплатно и който иска им дава колкото може.
                    Тази банда се казва ClassyCool - Интересни бяха - свиреха класически произведения, но и подскачаха и танцуваха по това време


                    Classycool, Classical music presented in a cheeky, energetic and fun way.. dancing, singing, flirting, serenading. by Kalpachev, on Flickr

                    ClassyCool

                    Classycool, Classical music presented in a cheeky, energetic and fun way.. dancing, singing, flirting, serenading. by Kalpachev, on Flickr

                    ClassyCool

                    Classycool, Classical music presented in a cheeky, energetic and fun way.. dancing, singing, flirting, serenading. by Kalpachev, on Flickr


                    Тук следващата снимка не е от тази вечер.
                    Мястото е Golden jubilee bridges, над Темза, до Waterloo Station.
                    Музкантът си беше там и си свиреше.
                    Този човек вдясно така и не се разкара, явно му харесваше да си стои просто
                    Точно преди да се стъмне.
                    И много хора минават постоянно, аз стоя и не мога да издебна момент.
                    Направих 6-7 снимки, но си експериментирах с експозицията (осветеността).
                    Естествено по закона на Мърфи като се прибрах видях че хубавия кадър, където му е светло лицето е с изгоряло небе отзад.
                    Можеше да оправя и другите, но тази имаше някакъв поглед, който ми хареса.
                    Реших да я конвертирам в черно бяла, за да може изгорялото небе да изчезне, то пък взе че ми хареса в черно бяло

                    Musician at Golden Jubilee Bridges, London, UK, 12.11.2013 by Kalpachev, on Flickr


                    А тази още като я видях си знаех, че ще е черно-бяло.
                    Не знам защо, може би някак си архитектурата и отива да е така.
                    Или може би чувам гласове
                    И и засилих малко повече отколкото трябва sharpness + details, хмм рязкост на БГ ?
                    Мястото е Chancery Lane, това е една уличка до Chancery Lane Station, близко до St. Paul Cathedral :

                    chancery lane, London, 14.11.2013 by Kalpachev, on Flickr


                    Междудругото от два дена стана доста студено тук, дори казват, че се очаквало най-студената зима от 60 години насам.
                    Дано да не е така, че тука като падне 5-10 см сняг и надземния транспорт просто блокирва.

                    Поздрави,
                    Калин
                    .

                    Коментар


                    • От: Различният Лондон

                      Баси,бива те,мноого те бива (Робърт ДеНиро от Analize this)

                      Коментар


                      • От: Различният Лондон

                        Много обичам тази тема сутрин с кафето! Не, че сега е сутрин и не, че пия кафе в момента, но сега намерих време да го споделя! Благодаря ти!

                        /май обърках запетайките, ама карай /
                        Кръвна група 0+

                        Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                        Коментар


                        • От: Различният Лондон

                          Навсякъде ли нощните са от статив/примерно в пъба.../?
                          Кефи ме много всичко в тия снимки и качеството и най-вече обстановката.Не съм убеден,че с моя Никон и въпросната Сигма на 35мм твърда ,ще успея да докарам такова качество.Колкото и да си говорим,че стъклата са най-важното от техническата страна на снимането,явно си има и доста разлика в снимката при различния клас тела!
                          П.П.Между другото...едва ли има по-подходящо място от Лондон с всичката му стара архитектура,старите му таксита и джентълменската обстановка навсякъде,за...черно-бяло.Принципно не си падам много по черно-бялото,но тук направо ме караш да се влюбвам в него!
                          Поздрави и благодаря за хубавите кадри!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Различният Лондон

                            Калине, кога решаваш да конвертираш в черно бяло? В смисъл как вземаш решение една снимка да е в черно бяло? Питам защото аз не бих конвертирал точно тия (с изключения може би на хората).

                            Ето как вземам решение за това, макар че все още твърде се колебая заради малкото опит.

                            - първо си задавам големия въпрос цветовете пречат ли или не за идеята - ако пречат ги махам - това понякога зависи и от серията, ако става дума за серия от снимки.

                            - после за мен в една черно-бяла снимка е много важен баланса на сенките и светлината, и линиите, които евентуално изпъкват при черно-бялото. Това което кара окото да се отпусне и да се радва, а не да се дразни или да си казва - нещо ми липсва. Ето на твоята снимка на главната зала на пъба - мозъкът ми крещи за цвят - поне при мен Почти никакво въздействие няма така, а съм сигурен, че в цвят ще е друго.

                            - и последното, което гледам да спазвам - не конвертирам, ако снимката не става за черно бяла. Вярвам, че една снимка нито може да стане по-хубава, нито по-интересна ако само се махне цвета. Пък и има снимки, които не стават. Просто са претрупани, плоски, окото не "отлежава" никъде а стои напрегнато. Не че това не важи и за цветния аналог, но поне там имаш цветове, с които да занимаваш мозъка и можеш да си поиграеш с тях.

                            Бресон, например винаги е говорил за тоя баланс на сенки и светлина, и линиите, които изпъкват при черно-бялото. Ето една негова снимка, която винаги мислено си припомням при черно бели опити - контрастите, линиите, които изпъкват и прочее - това го губиш при цветната снимка и нещата са съвсем различни:




                            И все пак снимките ти са страхотни. Аз бих се радвал да видя повече лондонска стрийт фотография.
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • От: Различният Лондон

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Навсякъде ли нощните са от статив/примерно в пъба.../?
                              Кефи ме много всичко в тия снимки и качеството и най-вече обстановката.Не съм убеден,че с моя Никон и въпросната Сигма на 35мм твърда ,ще успея да докарам такова качество.Колкото и да си говорим,че стъклата са най-важното от техническата страна на снимането,явно си има и доста разлика в снимката при различния клас тела!
                              П.П.Между другото...едва ли има по-подходящо място от Лондон с всичката му стара архитектура,старите му таксита и джентълменската обстановка навсякъде,за...черно-бяло.Принципно не си падам много по черно-бялото,но тук направо ме караш да се влюбвам в него!
                              Поздрави и благодаря за хубавите кадри!
                              За нощните снимки... Понякога нося статив, понякога като ме домързи - не. Със статив си е по-хубаво, защото може да експериментираш повече.
                              За пъба - не е нощна снимката - нормално осветление, от ръка.

                              А между другото тези дни е толкова напреднала техниката, че - да важна е техниката, но не до толкова. Мисля, че и със по-обикновена техника може да се снимат много хубави неща.
                              Благодаря и аз.

                              Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
                              Много обичам тази тема сутрин с кафето! Не, че сега е сутрин и не, че пия кафе в момента, но сега намерих време да го споделя! Благодаря ти!

                              /май обърках запетайките, ама карай /
                              Благодаря много за мнението


                              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                              Калине, кога решаваш да конвертираш в черно бяло? В смисъл как вземаш решение една снимка да е в черно бяло? Питам защото аз не бих конвертирал точно тия (с изключения може би на хората).

                              Ето как вземам решение за това, макар че все още твърде се колебая заради малкото опит.

                              - първо си задавам големия въпрос цветовете пречат ли или не за идеята - ако пречат ги махам - това понякога зависи и от серията, ако става дума за серия от снимки.

                              - после за мен в една черно-бяла снимка е много важен баланса на сенките и светлината, и линиите, които евентуално изпъкват при черно-бялото. Това което кара окото да се отпусне и да се радва, а не да се дразни или да си казва - нещо ми липсва. Ето на твоята снимка на главната зала на пъба - мозъкът ми крещи за цвят - поне при мен Почти никакво въздействие няма така, а съм сигурен, че в цвят ще е друго.

                              - и последното, което гледам да спазвам - не конвертирам, ако снимката не става за черно бяла. Вярвам, че една снимка нито може да стане по-хубава, нито по-интересна ако само се махне цвета. Пък и има снимки, които не стават. Просто са претрупани, плоски, окото не "отлежава" никъде а стои напрегнато. Не че това не важи и за цветния аналог, но поне там имаш цветове, с които да занимаваш мозъка и можеш да си поиграеш с тях.

                              Бресон, например винаги е говорил за тоя баланс на сенки и светлина, и линиите, които изпъкват при черно-бялото. Ето една негова снимка, която винаги мислено си припомням при черно бели опити - контрастите, линиите, които изпъкват и прочее - това го губиш при цветната снимка и нещата са съвсем различни:

                              И все пак снимките ти са страхотни. Аз бих се радвал да видя повече лондонска стрийт фотография.
                              Дамон, първо благодаря за мнението.
                              За това как взимам решение... ами не мога да го обясня, наистина.
                              Гледам снимката, ако реша че искам да е черно бяла я конвертирам донякъде, примерно само с бутона в Lightroom - и ако ми харесва я дообработвам.
                              Някакво усещане е - може и да не е правилно. Но аз така си я виждам снимката.

                              Честно казано, аз не смятам че имам някакъв талант.
                              Или поне аз не се възприемам така - просто си гледам през моите очи и искам да покажа това което съм успял да уловя като момент, като кадър.
                              Напоследък имам доста свободно време, разбирай липса на работа , и затова гледам да обикалям и да снимам насам натам.
                              Далеч съм от перфектен - понякога показвам снимките си на приятели с много по-голям опит от мен и ме заливат с критика.
                              Което ми харесва де Негативната критика е много добър учител.
                              Дори напоследък гледам да не спазвам някои правила за кадриране или третини и т.н. просто ако ми хареса под някакъв ъгъл така я оставям.

                              Много снимане му е цаката, или поне така си мисля.
                              А и като гледам тук (в Лондон) какви хора, по-малко можещи как изкарват пари, че се засрамвам как аз още не мога, но... ще поживеем, да сме живи и здрави

                              Готина вечер, или по-скоро утро от мен

                              П.С. Street photography - И на мен много ми се иска, но още не съм толкова нагъл .
                              И не знам дали ще мога. Имам чувството, че за да правиш хубава и непринудена ./candid/ стреет фотография трябва да си много нахален и да снимаш на хората в лицата.
                              или поне с 35 мм си е така, че трябва по-отблизо.
                              Или може би трябва да започна малко и с 70-200 да пробвам как ще е.
                              Много е странно, но веднъж като свикнеш на твърд обектив и след това със зоом обектива ти е малко .. странно.
                              Обещавам да опитам малко повече за напред - и на мен много и харесва, особено ако успееш да хванеш "момента".

                              Поздрави,
                              Калин
                              Последно редактирано от darkrose; 22-11-13, 03:28.
                              .

                              Коментар


                              • От: Различният Лондон

                                Здравейте.

                                Да добавя още малко снимки от изминалите дни.



                                London Eye, 14.11.2013 by Kalpachev, on Flickr
                                Лондонското Виенско колело на което така и не съм се качвал Тази вечер когато снимах - 14.11.2013 имаше някакво голямо музикално събитие организирано от Red Bull.
                                Всяка капсула на колелото отразяваше различна музика с различен DJ, предавана на живо в различен клуб в Лондон. Мисля, че 30 на брой.
                                На който му се чете повече : http://www.redbullrevolutionsinsound.com/



                                Westminster bridge and Big Ben, 14.11.2013, London by Kalpachev, on Flickr
                                Това е гледка към Westminster bridge и Big Ben, точно след като се стъмни на същата дата. Лондонското колело ми се пада зад мен вдясно.



                                Underground passage next to Westminster bridge, 14.11.2013, London by Kalpachev, on Flickr
                                Подземен пешеходен тунел под същия мост.



                                River Walk next to Westminster bridge, 14.11.2013, London by Kalpachev, on Flickr
                                Това е пътека покрай реката, точно до Westminster Bridge, парламента и Биг Бен, се падат вдясно от това което се вижда на снимката, от другата страна на реката.



                                Royal Festival Hall, London, 14.11.2013 by Kalpachev, on Flickr
                                Това е една от залите на Royal Festival Hall, която се намираше наблизо и имаше някакъв концерт.



                                Royal Festival Hall, London, 14.11.2013 by Kalpachev, on Flickr
                                Същата зала. Това са ложите отстрани.




                                Red Bull Music Academy returned to the EDF Energy London Eye, 14.11.2013, London by Kalpachev, on Flickr
                                Един от входовете на Лондонското Виенско колело. Беше много пълно с техника, технически персонал и security навсякъде около колелото, но честно казано аз очаквах нещо по-голямо като шоу. Може би защото всичко беше предавано онлайн и това беше причината да няма нищо визуално и звуково като шоу.



                                Red Bull Music Academy returned to the EDF Energy London Eye, 14.11.2013, London by Kalpachev, on Flickr
                                Снимка на Колелото, снимана от Westminster Bridge, същата вечер.



                                Manhole next to London eye, 14.11.2013, London by Kalpachev, on Flickr
                                Това е една от многото шахти на пътеката покрай реката срещу Лондонското Колело. Интересното е, че под шахтата има друг коридор, който се вижда.



                                Red Bull Music Academy returned to the EDF Energy London Eye, 14.11.2013, London by Kalpachev, on Flickr
                                И пак Лондонското колело. Не носех статив, та парапета до реката изигра тази роля.



                                Enter. London Underground by Kalpachev, on Flickr
                                Това е един от следващите дни, входът на Clapham Common Underground Station.



                                Clapham Common Park, London, 21.11.2013 by Kalpachev, on Flickr
                                Това е част от Clapham Common park, точно на стъмване.



                                Clapham Common Park, London, 21.11.2013 by Kalpachev, on Flickr
                                и пак Clapham Common park, пак по същото време.



                                Somewhere, London, 21.11.2013 by Kalpachev, on Flickr
                                Малка Уличка до Clapham Common park. Не знам дали се забелязва, но асфалтът е под наклон на повечето /ако не и всичките/ Лондонски улици като най-високата част е по-средата на пътя.
                                Другото което може да направи впечатление е стълбът с кабелите /в лявата част на снимката/, което е много честа гледка по малките улички тук - не знам защо са избрали това решение, а това на снимката не е евтин квартал.



                                Clapham Common Underground Station by Kalpachev, on Flickr
                                Това е пак Clapham Common Underground station, хареса ми перспективата тук.



                                Two Interesting persons by Kalpachev, on Flickr
                                А тези образи... излизам си аз от Clapham Common Station и си вървя по улицата.
                                Виждам ги тези двамата след малко и веднага реших, че ще е хубаво да ги снимам, защото изглеждаха по-странно
                                Заговорих ги и ги помолих да ги снимам. Те отговориха, че няма проблем, но трябва да си платя след като ще ги снимам.
                                Аз културно им обясних, че това няма да стане и че нямам пари за това.
                                Тогава господинът с апарата и по-голямата брада извади една шепа монети и ми подаде 1 паунд.
                                Докато не го приех не спря да ми го тика в ръката и да обяснява, че трябва да я взема.
                                След това извади и той една камера от някой от всичките си джобове, нямам идея дали работеше честно казано.
                                Та, снимах ги и доволни се разделихме


                                Поздрави,
                                Калин
                                .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X