Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Различният Лондон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Различният Лондон

    Супер!
    П.П.Не те ли е страх да се размотаваш с техника за няколко хилядарки сам посред нощите...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Различният Лондон

      Страх..... мечки...... не ходи...... гората... . Едва ли е по-страшно от тука .
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Различният Лондон

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Супер!
        П.П.Не те ли е страх да се размотаваш с техника за няколко хилядарки сам посред нощите...
        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Страх..... мечки...... не ходи...... гората... . Едва ли е по-страшно от тука .
        Нещо такова е, да - просто не го мисля. Ходиш, снимаш, усмихваш се ако някой те гледа, гледаш да не привличаш много внимание и така.
        .

        Коментар


        • От: Различният Лондон

          Малко нови снимки:
          Някои от снимките са по-големи, ако се отворят в отделен прозорец (десен бутон на мишката -> Open image in new tab) могат да се видят в пълен размер.

          Това е Church lane, Leytonstone, London, точно след залез:




          И един малък репортаж за текущата еволюция на графитите около Brick Lane, London - времето е около обяд, 11 Юли, 2014
          Мисля, че съм публикувал и преди за това място, но накратко:
          Район, покрай улицата Brick Lane, Централен Източен Лондон където най-различни световно известни и не толкова известни графити автори творят.
          В страничните улички е пълно с най-ралични и се появяват нови постоянно.
          Сигурно отделните графити си имат имена, но нямам идея - затова просто ще оставя да се разходите виртуално по уличките из Brick Lane.

          Снимките са правени от ръка, без статив, без светкавица.
          Апаратът е Canon 6D
          Обективът е Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM





























































































































































































































          Надявам се разходката ви е харесала.

          Поздрави,
          Калин
          .

          Коментар


          • От: Различният Лондон

            Не знам защо, но не мога да приема черно-бяла снимка на графити, а уж съм почитател на черно-бялата фотография. А за снимките, както винаги - !
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Различният Лондон

              Не съм писал доста отдавно, но то беше насам натам.

              Взех си едно малко апаратче Sony RX100 и тези дни го разцъквам насам натам.

              Ето три снимки от него:
              Мястото е: Finchley road & Frognal Overground station, London, UK
              Вечерта, 13 Ноември, 2014
              Осветлението е само от уличните лапми.

              В очакване на влака:





              Влакчето пристига:





              И влакът на спирката:



              Интересното е, че хората пътуващи в общественият транспорт са толкова забързани, че са сякаш потопени в техния собствен свят. Никой не гледа другия до него. Някак си много самотно.


              Тезни дни ако имам време да обикалям ще има и още.
              Засега най-големият плюс на Sony RX100 е че е малко и влиза в джоба - голямо предимство. Не тежи, не заема място и е по-дискретно.
              Отделно по-лесно се правят снимки и не правиш такова впечатление.
              Липсват ми възможностите на големия апарат, но то не може всичко да е само плюсове
              .

              Коментар


              • От: Различният Лондон

                Определено ще ти липса и голямата матрица при нощните снимки.При Сонито шума и зърнитостта ще са в пъти по-големи...
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Различният Лондон

                  Да вдигна малко темата.
                  Напоследък все не ми остава време, но така се е случило.




                  Много близо до Tower Bridge,London, UK, 22 November 2014 късно вечерта. Снимката е от ръка, с новата играчка Sony RX100 mk1



                  Това е един клуб, няколко часа по-късно пак там на същото място. Фотоапаратът е същия. Мисля че бях го сложил на една маса за тази снимка:




                  Извън Лондон - Crowland, UK, края на ноември 2014.
                  Имах да правя фотосесия и намерих много хубава локация в това малко градче, около 100 мили на север от Лондон.

                  Времето беше много студено. Около 0-1С, но с лек ветрец. И намерих тази църква. На който му се чете повече за това място: http://en.wikipedia.org/wiki/Crowland_Abbey
                  Не знам за вас, но на мен много ми напомни за една игра от 1997 - Diablo I
                  Canon 6D + Canon 24-70 F/2.8 Mark2









                  Тук съм в Централен Лондон. Имах среща и докато чакам да цъкна някой кадър. Това е хотел - ST. PANCRAS RENAISSANCE LONDON. Снимките са с малкото Sony RX100:









                  На тази снимка си е нощен Лондон. След полунощ. Мястото е Източен Лондон. Снимка от ръка - Sony RX100:



                  А това е SMITHFIELD MEAT MARKET, LONDON - много голям пазар за месо и месни продукти. Намира се до Farringdon, централен Лондон.
                  Работи само през нощта и голяма част от ресторанти и барове пазаруват от там. Много от търговците са там от десетки години.
                  Общо взето интересно място с много история.
                  Пише че на това място Sir William Wallace е бил екзекутиран и още сума ти неща.
                  На който му се чете повече: http://www.smithfieldmarket.com/the-...inating-facts/






                  Това тук е един от последните построени небостъргачи в Лондон: The Walkie-Talkie, London, 20 Fenchurch st. Името му идва от специфичната форма на сградата.
                  Интересният факт е че на последния етаж се намират Sky Gardens - разположени на три етажа градини, ресторан и два бара ако не се лъжа откриващи доста интересни и зашеметяващи гледки наоколо в централен Лондон.
                  Повече инфо: http://skygarden.london/




                  И тук си е любимата Liverpool Street Station. Снимката е от Януари 2015. Апаратчето е Sony RX100, сложено на парапет вместо статив.



                  Поздрави,
                  Калин
                  .

                  Коментар


                  • От: Различният Лондон

                    ...eeeeeeeeeee изгуби се нещо?Уникално е....Правиш изкуство с тия снимки,човек
                    HUSGVARNA 630 SMR
                    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                    Коментар


                    • От: Различният Лондон

                      Малко да обновим темата.

                      Fatboys Diner - едно почти скрито място (ресторантче).
                      Американски стил каравана с типични американски бургери картофки и шейкове.
                      Точният адрес е: Trinity Buoy Wharf, 64 Orchard Place, London E14 0JW












                      Следват малко снимки от едно любимо за мен място: Ace Cafe London.

                      Italian meet at Ace Cafe London / 12 февруари 2015:




                      Пак същото място, пак същата вечер:



                      И следващите снимки пак са от Ace Cafe.
                      Bike meet, датата е 20 март, 2015.

                      KTM 1290 Super Duke (2014):



                      Aprilia RSV R:



                      И портрет на същата:



                      Някои от посетителите:




                      И пътешественици:




                      Старо Ducati 750:




                      BMW S1000RR:



                      Suzuki team:




                      Друго BMW:



                      Honda 550 Four K:




                      Портрет на Harley:




                      И един доста "натоварен" BMW R1200 GS:




                      Точно на здрачаване:



                      Тука ми хареса кадъра:




                      Какъв надпис




                      А тази светлоотразителна жилетка имитира доста успешно полицейска:




                      Имаше прожекция на филм - Red Bull : On Any Sunday.
                      Повече информация за филма: http://www.onanysundayfilm.com/




                      И тук вече си беше доста тъмно:




                      Завършвам с една интересна снимка. Този човек не знам откъде изкочи, но това нещо на якето му беше написано с фулмастер ми направи впечатление:



                      Ако искате да видите снимките големи -> Десен бутон на мишката -> Open image in new tab (window)

                      Това засега.
                      Ще гледам да минавам по-често към темата

                      Поздрави,
                      Калин
                      .

                      Коментар


                      • От: Различният Лондон

                        Страхотни кадри отново.Това заведение и на мен ми стана любимо/макар и сигурно никога да не го видя на живо /.
                        Може ли да преведеш точно какво пише на якето от последната снимка.Аз лично не съм на "ти" с английския, а разните му Гоогле -преводачки превеждат ...ама не ти е работа...
                        Благодаря за приятните мигове които ми предостави тази сутрин за кафето...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: Различният Лондон

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Страхотни кадри отново.Това заведение и на мен ми стана любимо/макар и сигурно никога да не го видя на живо /.
                          Може ли да преведеш точно какво пише на якето от последната снимка.Аз лично не съм на "ти" с английския, а разните му Гоогле -преводачки превеждат ...ама не ти е работа...
                          Благодаря за приятните мигове които ми предостави тази сутрин за кафето...
                          Поздрави!
                          Благодаря.

                          А за надписа на якето - този израз, ако не се лъжа идва от Mahatma Gandhi - смисълът е, че ние не можем да променим целия свят само със собствени сили, но ако правим малки промени в нашия живот и окуражавайки другите да правят същото, лавинообразен ефект може да доведе до промяна на целия свят.

                          И за да не е празен поста, една снимка от вчерашната ми фото сесия с Диляна - много хубава българка и модел:
                          Снимахме в едно фото студио тук в Лондон и това което виждате няма никакъв ретуш - целия ефект е от хубаво осветление:
                          .

                          Коментар


                          • От: Различният Лондон

                            Малко да обновим темата:


                            Една разходка из Greenwich, London. средата на Април, 2015:
                            Започвам с едно интересно място там, което обикновено не се споменава много - това е пешеходният тунел под реката. Отворен е Август 1902 година. Ако на някой му се чете повече: Google -> Greenwich foot tunnel.
                            Това е надписа на южния вход откъм Cutty sark:




                            Има асансьор и стълби, но с асансьорът е скучно:




                            Тунелът:




                            Пак там:



                            И пак от тунелът:




                            Old Royal Naval College Greenwich:




                            Гледката на север от хълма : Old Royal Naval College и зад него се вижда финансовото сити (снимката е на залез):




                            Къща от кварталчето наоколо:




                            Пак от кварталчето наоколо, приятно е за разходка и има интересни улички:




                            Тук вляво се вижда финансовото сити, вдясно може да се види част от О2, това посредата е част от Greenwich Power Station - една странна електроцентрала, която е огромна тухлена сграда, затворена и запечатана.




                            Това тук е пак централата, от южната част. Така и не разбрах какво означава надписа "To close turn to left"
                            .

                            Коментар


                            • От: Различният Лондон

                              Извинявам се, че така малко съм спрял да публикувам в този албум.

                              Ето малко снимки от пред празничен централен Лондон.

                              14 Ноември 2017, късна вечер.

                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Central London with Laowa 105mm by Kalin Kalpachev, on Flickr



                              Снимките са от Oxford street, New Bond street и Old bond street.
                              Ръчно фокусен Laowa 105mm F/2 STF lens

                              Поздрави,
                              Калин
                              .

                              Коментар


                              • От: Различният Лондон

                                Еха ! Бях се затъжил за твоите снимки.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X