Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daniel
    отговори
    Re: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

    Ники, а каква е формулката за микро 4/3 матриците

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

    Честно обектива, който има 80-210 f3.8-4 е изключително остър , букето му е просто чудесно, ала всичко това на статив...

    - винагии спазвам закона за скоростта, ако е възможно, но често не става, особено когато е облачно!

    Остави коментар:


  • Goblin
    отговори
    От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    ...след 130мм. , която да не е размазана заради липсата на стабилизация...
    Ако успяваш да правиш читави на 130мм без стабилизация, няма причина да не успееш да направиш и на 170мм без стабилизация. Стабилизацията е хубава благинка но едно че не е панацея, друго че в определени условия пречи повече отколкото помага. Възможно е ръчния ти обектив да има други проблеми над 130мм, най-вероятно - просто качеството да пада до степен снимката да изглежда смотана поради липса на стабилизация.

    Старите правила не са се променили, снимаш (при апс-ц матрица) на скорост най-малко 1/(Дължината на обектива Х 1.6), добавяш си 10% за сигурност и си готов. Демек - с обектив 200мм ще снимаш на 1/320 + 10% = 1/350 и по-бързо, и си готов.

    Иначе - ако те сърби - нищо не може да замести милиметрите. 70-300мм VR наистина е доста готин обектив, ако нямаш пари за 80-400мм (който изисква за старата версия автофокус в тялото на апарата понеже няма мотор, а новата версия е едни други пари) - търси и взимай. Но не забравяй че никога, ама никога няма да ти стигнат милиметрите, винаги ще искаш още. Особено ако снимаш пилци. Аз на 4/3 с 200мм и удвоител на 400мм (800мм екивалент) пак мърморя.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    ...П.П.Между другото и аз съм хвърлил око на този обектив и рано или късно ще го придобия ...
    - вече и аз така мисля, по-добре късно, отколкото компромис , стабилизацията е задължителна.

    Остави коментар:


  • lubashki777
    отговори
    От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

    И такааа....аз с две думи...
    Никонския 70-300 стабилизиран...другото са глупости!!!
    Принципно зуум обектив и липсата на стабилизация са неща ,които НЕ трябва да се комбинират.Мисля ,че сам си си извадил изводите по въпроса/представи си сега още въпросните 100мм. отгоре и пак без стабилизация.../
    Та въпросни 70-300 е най-добрия вариант за теле обектив на нормални пари и с невероятна рязкост/е поне до около 220-230мм.,после леко омеква,ама и на 300мм. е доста по-добър от 55-200 на 200мм./
    Този 55-200 направо го забрави...не е добър.
    В крайна сметка...обективи не се купуват всеки ден и моето лично мнение е,да се вложат малко повече пари за по-добър обектив,вместо да се купува компромис на по-малко пари!!!
    В базара на Фото форума изпадат 70-300 стабилизирани на 550-600лв. и то читави.Този обектив е правен принципно за FF и поради тази причина е доста рязък на кроп матрицата.Отделно пък ,както и професионалните обективи си има и изключване на стабилизацията в едната посока,което си е гот ...особено за движещи обекти и размазване на фона зад тях .
    Така,че в заключение...виж първото изречение от поста и ако трябва не прибързвай!!!
    П.П.Между другото и аз съм хвърлил око на този обектив и рано или късно ще го придобия
    Поздрави!

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    започна тема Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    И такаа, нужно му е някакво стъкло, дето да "гледа" по-надалеч. Спрял съм се на горните 2, като 70-300 е без стабилизация. Имам един 80-210 Тамрон, дето е ръчнофокусен, без никакви електроники по него. Прави чудесни снимки, но за съжаление само когато има предоволно светлина, иначе е късмет да се нацели симка след 130мм. , която да не е размазана заради липсата на стабилизация. Та него ще си го запазя, но искам да си взема нещо по-дълго 55-200 не е по-дълъг, но е стабилизиран. Абе май не можах да се изкажа като хората, но това което ме интересува е :
    - кое да избера 100мм повече или стабилизация. Имам нужда от тези 100мм, както и от стабилизация , ма нема пари . Та ако и двата не си струат заигравката, по-добре за в бъдеще 70-300 със стабилизация, А ?

    * ще ги ползвам предимно за снимане по планината, та теглото не без значение, бих направил компромис с теглото на обектива, но статив трудно да мъкна по чукарите, особено когато съм тръгнал на риба, а не за да поснимам. Какво правя на риба с апарата ли , уместен въпрос - ами докато чакам да кълве си снимам, пък и много често се откриват забележителни гледки, които е престъплени да изпускам...

    Дайте акъл в тоя ред на мисли

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X