Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yaro
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    С риск да обидя някой, но никога не съм разбирал хора, които се хвърлят на скъпи и модерни тела (д7100) и купуват обективи поне два пъти по-евтини от тези тела (70-300). Не искам да кажа нищо лошо за 70-300, но в общия бюджет на двете, разпределението на парите би могло да е далеч по-добро. Вкусове всякакви.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Реално си прав, ма крастата е голяма и сбирам пари за Д7000 що не и 7100.. успоредно с тези за 70-300 VR Няма да се скоро, но все някога ще ги събера. Писна ми вече да пръскам пари уж за дребни и малки нещица, но се трупат - тук 80 лв за филтър, там 100 за статив, още някой друг лев за светкавица и досега да си бях взел ФФ
    А и както казах обектива не е мой само го съхранявам
    TА в общи линии спеастявам.

    Поздрави!

    Остави коментар:


  • stargazer
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    ЗНАМ !!! Обектива е при мен за не ограничен срок, тъй че засега си е мой .
    Аз на твое място бих си взел едно старо тяло (D70, D80... че даже и D200, като моя изпадат за малко пари) и бих му закачил тоя обектив за капачка.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    ... ма е за тяло с мотор.
    ЗНАМ !!! Обектива е при мен за не ограничен срок, тъй че засега си е мой .
    - ходих до фотото в което не бях ходил от година, сега вече е с друг собственик, който преди работеше там като чирак. Определно снимките на хартия са си на същото качество - ужасТ , но поне с момчето се познаваме и си побъбрихме на дълго и на широко. П-същественото е че ми даде да поснимам с неговия Д7000 - хареса ми, особено звукът на затвора . ДЖелезен е и кефи има всичко от което човек има нужда, мЪ нещо ми иде прекалено гУлУем и тежък. И все пак акто цяло доста му се навивам, но в друг аспек от живота, едно че да ме държи за дълго тая краста, друго че за момента моето тяло не ме ограничава в никакъв аспект, почти де !

    Поздрави !

    Остави коментар:


  • stargazer
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    - стига с тея тамрони, писнаха ми... Всъщност това е Nikkor 180mm ...
    * незнам защо EXIF-a дава 45мм
    17-50 не е чак толкова зле
    180-ката е супер обектив. В продавалника има един за 650 кинта, което си е супер оферта... ма е за тяло с мотор.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    При тия 45мм може да са много. Твърдо на 45мм има само една палачинка, която е много рядка, еле па у нас... та едва ли е тя.
    Остават зумове на 2.8 - 17-55 или 24-70 Никон; 17-50 или 24-70 Сигма; 17-50, 28-75 или 24-70 Тамрон. Сигмата 24-70 я имам и не ми прилича да е тя. Не ми прилича и на никонския 17-55. Ще заложа на 17-50 Тамрон
    - стига с тея тамрони, писнаха ми... Всъщност това е Nikkor 180mm ...
    * незнам защо EXIF-a дава 45мм

    Остави коментар:


  • stargazer
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    При тия 45мм може да са много. Твърдо на 45мм има само една палачинка, която е много рядка, еле па у нас... та едва ли е тя.
    Остават зумове на 2.8 - 17-55 или 24-70 Никон; 17-50 или 24-70 Сигма; 17-50, 28-75 или 24-70 Тамрон. Сигмата 24-70 я имам и не ми прилича да е тя. Не ми прилича и на никонския 17-55. Ще заложа на 17-50 Тамрон

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    ... f2.8....
    - еми... 2.8 е ма какъв е джамЪ

    п.п. уж мъчих да премахна EXIF-a

    Остави коментар:


  • stargazer
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Първата и втората имат някакви остатъци от EXIF - 45mm, f2.8....

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Момчета реших - 70-300VR, естествено ще трябва да събера още някой лев, но съм сигурен, че ще си заслужава.
    я кажете според вас тея с какво са правени

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0136.jpg
Прегледи:1
Размер:420.8 КБ
ID:5550762

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0198.jpg
Прегледи:1
Размер:501.0 КБ
ID:5550763

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0199.jpg
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5550764

    Остави коментар:


  • lubashki777
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
    ...А за техниката няма как всеки си избира и съответно защитава неговото, примера с приятеля ми просто споделих. Той не я хвали а я представя като "сватбарска класика" с обектив за туристически цели каквито са и неговите (много обича да снима в природата).
    Ти самия си избрал D5100 ,( дано не се бъркам)на който от доста време се точа и чета инфо, надявам се да споделиш в някоя тема и за него + - . (нали може на Ти да си говорим)...
    Мнението ми за Никон D5100 с две думи е ,че това е един чудесен фотоапарат за начинаещи,които искат да се развиват в необятната материя фотогафия.С него те могат да се научат да снимат,той ще им даде възможност за правене на много добри технически кадри и още...ще им даде отговори какво трябва/или какво не разбира се де/ да ъбгрейднат в следващото си тяло!!!
    Не ми се впуска в подробности за + и - на модела,но както казах общото ми мнение е,че това един фотоапарат над средно ниво/разбира се за някой той може и да е върховното нещо което му трябва и никога да не мине към нещо повече/!
    Когато аз го купувах го избирах по един мой възприет принцип-т.е. оптимален вариант-цена/качество и възможности за средствата които имах отделени.Мисля,че въобще не сбърках и мога спокойно да си джиткам още доста време с неговите възможности и след време да мина на по-висок клас тяло/на ФФ разбира се е най-добре,но там ценово поне на този етап не е по моя джоб.. .ама знае ли се,казват че "слънцето все някога щяло да огрее и на кучето в ...г-за /.
    Това е от мен!
    П.П.И...разбира се,че може на ти...
    Поздрави!

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    А мезе с бирата яде ли тоя Любо?
    Абе здраве да е, пък другото ще го мислим

    Весело посрещане на новата година.
    п.п. всеки който пие бира и обича мезето да се чувства поканен, единственото условие всеки да си носи апарата

    Остави коментар:


  • lubashki777
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Ей тоя Любо бре...
    П.П.Любо пие бира на тераса в Банско...
    П.П.П.И друг път да вслушваш повече в съветите на приятелите,за да стане не на принципа проба/грешка,че на това нямане скъпо излиза ако стигаш до истината все така!
    Поздрави и весело посрещане на Нова Година!

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Да, но спазвам приципа на Любо - обектив не се купува всеки ден. Та за още 100 отгоре взимам стабилизирания Никон, място за сравнение нЕма.
    С D90 -ката снимах и с 18-105 мм. Съжалих, че не го взех преди бшизо месец, но ще поправя грешката, само проучвам варянт за смяна на байонета на 18-70 с 18-105 и после го махам. Дава доста широко пошщле за изява, а и стабилизацията помага... Ех.. Любо се оказа прав
    Както и да е опитите ми струват безмислени пари, но спечелих доста опит и поглед в/у различни системи, обективи и тела.
    Дай боже във скоро време да изпадне някой свободен лев, да взема d7000, а сегашния да стои за втора камера. До тогава има време. За сега ще взема 18-105 и продължавам търсенето на телеобективче.
    Сега реших да продам и наличният ми 80-210 макар, че доста си го харесвам. Тамън да подпомогне бюджета

    Лека вечер и извинете, че ви напълних главите с глупости, весели празници!

    Остави коментар:


  • sonda
    отговори
    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

    Закачи за проба и един 55-300...среден е като цена и качество, но ще ти допадне!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X