Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв фото принтер ? :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ivied
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    добър цветен лазарен принтер с подходяща (качествена, фотографска) хартия не върши ли същата работа?

    P.S. зададох въпрос, а после взех, че прочетох и темата...
    но и друго се зачудих, толкова търсене, ровене и тюхкане
    за принтери на стойност 200-300 лв. или за 2-3000 лв. става ?
    и как да стане ясно за модел ХХХ на марката ХХХ
    с консумативите, хартията и всичките системи за подаване на мастило и т.н.
    1000 копия стуват XX?
    или с оригинални касети/мастила 1000 струват ХХ
    с неоригинални - 1000 струват ХХ?
    Последно редактирано от ivied; 17-02-14, 04:21. Причина: XXX ?

    Остави коментар:


  • damon
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Абе ако имаш кинтите и времето тичай да вземеш един, независимо дали p50 или l800
    Ами 700 лв. май нямам. Р50 наистина е по-евтин, но системата за подаване на мастило е китайска. И мастилата са китайски. При L800 всичко си е оригинално и се очаква да печата предвидимо. Не знам до колко тия CISS системи на китайците са читави. Вариант за който си мисля е - да взема P50 но да зареждам с оригинални мастила от L800 - все пак даже и епсон твърдят че принтерите са еднакви.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
    Да, и аз чета, че L800 е най-доброто. Най-вече заради ниската цена на печат - доста хвалби намирам за тоя принтер. Сега пусках запитване за цена - да видим дали ще е постижимо...
    P50 e на 1/2 цена, разликата е че системата за мастилото няма да е вградена

    Остави коментар:


  • damon
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Омотал съм се до ушите с работа и куп странични простотии. Но все пак впечатления имам от l800 на приятел. Стават хубави снимки.,но трябва читава хартия + куп настройки на самия принтер. Абе ако имаш кинтите и времето тичай да вземеш един, независимо дали p50 или l800
    Да, и аз чета, че L800 е най-доброто. Най-вече заради ниската цена на печат - доста хвалби намирам за тоя принтер. Сега пусках запитване за цена - да видим дали ще е постижимо...

    Остави коментар:


  • stargazer
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Не го пускай през драйвера. Засилвай го направо към порта на принтера. От менютата не се сещам как ще стане, но от командния прозорец просто ги копираш в порта.

    ....последно това съм го правил на XP, ако помня добре. Нямаше грижи. Даже в печатен център съм давал файлове така, ама това по-отдавна.

    Та, изпринти си ги във файлове, после виж на кой порт е закачен принтера (името на порта те интересува), отиди в командния прозорец, от там иди в директорията с файловете и напиши "copy *.* 'именапорта'".

    ПП: Няма да стане така. Трябва чрез команда LPR, ама нея стандартно я няма, та трябва през контролния панел да се пусне. Потърси в гугъл "windows 7 LPR" и ще видиш как се пуска. После е лесно.

    ППП: Това ако си със седмица де.

    ПППП: И да, това е най-сигурния начин че нищо няма да мръдне.
    Там е ХП, не е 7. Минолтата е мрежова, което малко усложнява нещата, поне за мен. Ама сега, като се замисля, май имаше някаква опция да набуташ файл във някаква папка и да кажеш на самия принтер през неговия интерфейс откъде да си ги взима.
    Последно редактирано от stargazer; 15-02-14, 08:36.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
    Някакво мнение за принтера вече? Че и аз се замислям за принтер напоследък...
    Омотал съм се до ушите с работа и куп странични простотии. Но все пак впечатления имам от l800 на приятел. Стават хубави снимки.,но трябва читава хартия + куп настройки на самия принтер. Абе ако имаш кинтите и времето тичай да вземеш един, независимо дали p50 или l800

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Не го пускай през драйвера. Засилвай го направо към порта на принтера. От менютата не се сещам как ще стане, но от командния прозорец просто ги копираш в порта.

    ....последно това съм го правил на XP, ако помня добре. Нямаше грижи. Даже в печатен център съм давал файлове така, ама това по-отдавна.

    Та, изпринти си ги във файлове, после виж на кой порт е закачен принтера (името на порта те интересува), отиди в командния прозорец, от там иди в директорията с файловете и напиши "copy *.* 'именапорта'".

    ПП: Няма да стане така. Трябва чрез команда LPR, ама нея стандартно я няма, та трябва през контролния панел да се пусне. Потърси в гугъл "windows 7 LPR" и ще видиш как се пуска. После е лесно.

    ППП: Това ако си със седмица де.

    ПППП: И да, това е най-сигурния начин че нищо няма да мръдне.
    Последно редактирано от sparkybg; 15-02-14, 01:04.

    Остави коментар:


  • stargazer
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    И аз имам един въпрос по темата. В офиса имам една доста сериозна машина на Минолта, която с качеството на печат се справя чудесно... обаче там нямам възможност да се занимавам с подготовка по ред причини. Вариантът ми е да си инсталирам драйверите на Минолтата на домашния комп и да процедирам с Print to file. Въпросът е после, като мине тоя файл през драйвера на офисния компютър дали ще остане с настройките зададени от тук? Другият вариант е да печатам дистанционно, ама никак не е удобно, щото трябва да мина 10 километра за да видя резултата. Последния вариант, за който се сещам, е да правя tiff-ове и да ги пускам от офисния компютър, ама пак не съм сигурен дали нещо няма да "мръдне" още при отварянето на файла на другата машина?

    Остави коментар:


  • damon
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    -за фото принтер EPSON, както вече казах P50 + система за подаване на мастило заредена с 6x100мл. е 380лв с доставката.
    Някакво мнение за принтера вече? Че и аз се замислям за принтер напоследък...

    Остави коментар:


  • javoresku
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    - е дай инфо, как ?!
    1. Ако ще печатам - НИКОГА не работя с jpeg. Само RAW. Ако се налага Photoshop - 16-битов TIFF.
    2. Хубава хартия, задължително с *.ICC профил за моя принтер. Аз харесвам Ilford, към всеки ICC профил си върви ПДФ с всички необходими настройки, както в photoshop/Lightroom, така и в драйверите на принтера.
    3. Хубав монитор, задължително калибриран. Иначе става на монитора едни цветове, на снимката други.
    4. Управлението на цветовете става от софтуера с който печатам (Lightroom или Photoshop), а не от принтера.
    Естествено качеството си има цена - една снимка А4, като себестойност ми е около 5 лв, а за А3- към 8.50. С по-малки формати не се занимавам, предпочитам да ги поръчам в някое фото.

    Остави коментар:


  • ivwera
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    До колкото бях запознат преди , Канон не ги харесваха защото трудно се сработваха със системи за мастило, по точно чиповете, резетвания на принтера . Лично на моя сам си прехвърлях оригиналните чипове върху на касетите заместители . Но качество на печат супер, докато Епсън -- лесно се лъжат с чипове и системи , работят без проблем , качество също добро но на по скъпите модели. R285 е бюджетно решение. Канон са по претенциозни към мастила , споделям опит и от познати с канон. Епсъна имам чувството че и нафта да му сипя ще вади дизелови снимки

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
    .резолюция е 9,600x2,400dpi .
    - добре тогава що да давам пари на вятъра, има принтери + система (4 мастила) за ~ 160 лв. Щом :

    Epson = 380лв
    Резолюция на принтиране
    до 5761 x 1440 оптимизирано

    Canon = 130лв
    Print Resolution
    Up to 4800¹ x 1200 dpi

    Е, залужава ли си да се набутвам ?

    Едит:

    * само дето е с 5 мастила

    Canon Ip4950 = 286 кинта
    Features

    High-Performance Photo printer
    5 Single Inks, up to 9600dpi,

    Или

    Canon ip3600 = 335 лв
    Резолюция;
    до 9600¹ x 2400 dpi


    Остави коментар:


  • ivwera
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Ами когато се ползват различни консумативи от оригиналните и системи за мастилата си е наука в действителност. Но ако си ползваме оригинални касети с и мастила е всичко супер ама не сме пораснали както се вика. Пак ще отбележа , предишния ми принтер беше CANON ip6700D и подържаната макс .резолюция е 9,600x2,400dpi .
    На Епсъна е на почти на половина и в дейстителност разлика има, като съм я отчел още с оригиналните мастила и хартия. Canon просто беше върха за мен с нищо снимки от фотостудиа в града не му се опираха.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
    Това с качествения печат си е цяла наука. Някой ден ако имам няколко свободни часа мога да напиша малко по въпроса.
    Аз лично ползвам само хартии от производители, които дават заедно с хартията и цветни профили за моя принтер. И само оригинални мастила за принтера.
    - е дай инфо, как ?!

    Честно да ви кажа навил се бях на 100% на Eposon-ите, ама като гледам тоя кютук как омазва снимките... Абе няма как явно ние грешим някъде, живот и здраве като се прибера в петък ще видя какво може да се направи още.

    Поздрави !
    п.п. едит - все още съм си навит на принтера, само да остане време да го грабна

    Остави коментар:


  • javoresku
    отговори
    От: Какъв фото принтер ?

    Това с качествения печат си е цяла наука. Някой ден ако имам няколко свободни часа мога да напиша малко по въпроса.
    Аз лично ползвам само хартии от производители, които дават заедно с хартията и цветни профили за моя принтер. И само оригинални мастила за принтера.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X