Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

    Добри новини!

    http://www.dpreview.com/previews/olympus-om-d-e-m5-ii

    http://photocafe.bg/om-d-e-m1-firmware-3/

    http://photocafe.bg/m-zuiko-8mm-fisheye/

    Коментар


    • #77
      От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

      Да, когато не съм прав не съм прав, и в случая се радвам че 43хумор.ком се оказа прав. Браво на олимпусци, с нетърпение очаквам заместителя на е-м1-цата да е с такава функция. От декември месец се боря с Мерриллките си Сигмови като прасе с тиква, всеки път като ми дойде да ги хвърля където куче не минава се сещам за снимковите резултати. Удоволствие е че именно Олимпус изкарват подобен екивалент първи при евтините апарати, въпреки че май скоро всеки ще се пробва с матрици които по един или друг начин успяват да съберат информация и за трите основни цвята от всеки индивидуален пиксел. Чувам че и Самсунг бачкат яко по някаква многослойна матрица.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #78
        От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

        Някой снимал ли е с телеконвертор, пада ли много качеството ?
        Например с този...

        Olympus EC-20 2.0X Teleconverter

        Коментар


        • #79
          От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

          Да.
          Не.

          Тия неща (ec14 и ec20) са си с качеството и сложнотията на обективи. С по шест лещи са, нови едно време гонеха 600 зелени парчето. За разлика от фф-ките при 4/3 с тези конвертери пад на качеството почти няма (проектирания образ е по-малък и е по-лесно да се направят нещата читаво).

          Проблемът е че на теб не ти вършат работа, с това нещо си трябва добре фокусиращ с 4/3 обективи апарат, което те праща при Е-М1 или при старите 4/3. Отделно че всеки конвертер просто увеличава. Ако си с хубав обектив - ще увеличи качествен образ, ако си с бозав обектив - ще увеличи бозав образ. Тъй че ти трябва качествен обектив.

          По принцип тия двата се ползват с 50-200мм обектива. 4/3.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #80
            От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

            Благодаря ! Не мисля да изневерявам на Оли, по нататък сигурно ще имам М1 или негов наследник и нЕколко качествени обективи...
            Сега гоня ,,количествените'' натрупвания - /щракане и четене/ - да преминат в ,,качествени'' такива...
            Последно редактирано от n960; 12-03-15, 18:08.

            Коментар


            • #81
              От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

              Значи, има една врътка - ЕС14 сега е момента да се вземе, дори да ти седи в чекмеджето после. Миналата година фалира една верига портретни студиа тука и пазара се напълни с Е-1ци (да се чуди човек как са правили пари тия "допотопни и занищонеставащи" години наред), 14-54ки и ЕС14ки (и сигма 18-125мм).

              ЕС14 в момента се движи около 120 зелени, което е безбожно без пари за това което е. Разбира се като си купиш копчето трябва и балтона. 50-200мм SWD вече вървят под 500 зелени. Качеството е - после ще покажа, но просто ще фокусира болезнено бавно на епл-ката.

              Но нали съм злобен - ако направиш фаталната стъпка и се зарибиш с тях и епл-ката те тормози - ще ти пратя една е-410ка или нещо подобно, колкото да има каква тапа да сложиш на обектива отзад.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #82
                От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                Яяяяя...

                http://translate.google.bg/translate...r/&prev=search

                Коментар


                • #83
                  От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                  Да, от вчера му се зверя. Ако работи ще отвори интересни перспективи.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #84
                    От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                    http://www.stevehuffphoto.com/2015/0...vs-full-frame/

                    Интересно и полезно...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                      Преди десетина дена реших че Е-М1-цата ми вече не изглежда като нова и я разкарах докато още струва нещо. Естествено - Е-М1-ца ми трябва, тъй че просто си взех нова.

                      За мераклиите:

                      - В момента по ибей минимум два продавача в Корея продават Е-М1-цата (с избор на цвят, черен или сребрист) за 789$ само тялото или за 1360$ в комплект с 12-40мм-ката.

                      - Доставката е 15-20$ при единия (бавна доставка, около 3 седмици), и 45$ при другия (при мен в Щатите дойде за 6 дена).

                      - Апарата си е нов, идва в кутия от комплект Е-М1 + 12-40мм от който е махнат обектива (същите продавачи ги продават и отделно, отново на доста читави цени).

                      - Идва с някаква гаранционна карта която не споменава за кои страни е валидна. При мен в Щатите със сигурност не е.

                      - Фактурата беше издадена за 350$, без да съм питал нищо (не че при мен има значение).

                      В абсолютна стойност това са си много пари, но не са много за това което е. В момента и в Европа вървят доста официални намаления по олимпусите, вероятно се отразяват и в българските магазини, дали си струва или не - да решават мераклиите. Аз споделям информацията.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #86
                        От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                        В момента ако купиш E-M1 тук ти дават 400 лв. отстъпка и безплатен грип, но общата цена пак е 2200 лв. От ибея основния риск е да влезе в митница (вероятността доста голяма) и ако трябва да се плати мито става безсмислено. Аз също мислех да продавам Е-М5-цата, докато все пак някакви пари могат да ѝ се вземат, но финансово много ще ме натовари смяната с Е-М1, а си мисля, че все пак петицата ми върши чудна работа. Смяната с Е-М1 няма да ми донесе кой знае какви плюсове, още повече след като разкарах всичките си 4/3 обективи.
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • #87
                          От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                          А на мен ми писа този от когото си купих 5-цата. Като го вземах преди две години се шегувахме, че като реши да продава Е-М1-то ще се обади, и се обади. Цената му е около 1300 лв., но апаратът е на 6000 кадъра и много запазен (съдейки в какво състояние взех моя нямам съмнения, пък и от този човек имам и един обектив). Доста се замислих и рових из ревютата да видя, аджеба, какво толкова ще спечеля с Е-М1. Освен визьора нищо съществено не виждам... Поне не и за мен. Далеч по-интересен ми се струва Е-М5 mark II, за който ще трябва да чакам още годинка-две. Сега се колебая влиза ли ми се в разправии с продажбо-покупки, или просто да си щракам с петицата. Дори и оптимистично да продам моя комплект тяло и грип за 800 лв., пак трябва да донаждам едни 500...
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • #88
                            От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                            Е-М1-цата ще ти даде по-добър следящ автофокус като цяло, и достъп при 4/3 обективите до ефективно ползване на 50-200мм SWD обектива (за предпочитане SWD версията) и на удвоителите EC-14 и EC-20 които са на дивно ниски цени за това което са. Това откъм телеобективите, в другата посока ти отваря достъп до оригиналната 7-14ка, която сега допълнително ще слезе надолу откакто пуснаха м43 7-14ката преди седмица, и до 11-22мм-ката която е невероятен обектив. 12-60мм няма да ти трябва с 12-40ката която имаш, въпреки че аз преди два дена за пореден път се убедих колко невероятно полезни са тия допълнителни 20мм.

                            Е-М5ii-ката ще ти даде якия многопикселен режим за неподвижни пейзажи на статив, и екран ориентируем по правилния начин (слава на олимпус че най-после се усетиха и го върнаха, яко ми липсва на Е-М1цата).
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #89
                              От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                              Преди време разпродадох всички 4/3 обективи. Така, че освен следящия фокус, който така или иначе не ми трябва особено, другото не го броя за голямо предимство в случая. Естествено има и разни други неща, като това, че няма да трябва да купувам грип за да държа удобно камерата. Е-М5 mark II пак му трябва грип, и естествено HLD-6 от стария не е съвместим съвсем.
                              LZ2NKM

                              Коментар


                              • #90
                                От: Всичко за Olympus и Panasonic (FourThirds/micro43/43/mFT/FT)

                                Може ли тук да попитам нещо ?
                                Купих от Явор Олимпус Пен ПЛ-1, с обектив 40-150 1:4-5.6, адаптер ММФ-2 и две лещи - широкоъгълна с макро и теле .
                                Обаче нещо с макрото не могда да се справя, още съм в процес на разучаване на апарата , но ... я да сложа снимки , че да ме разберете
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010308.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5664605
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6020401.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5664606

                                Слагам лещата на обектива и избирам режим макро . Това е резултата .. какво не правя правилно ?
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X