Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Olympus Pen - впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Явор-Vromos.com
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Първоначално публикуван от medunski Преглед на мнение
    Яворе, ако търсиш палачинка за новото Оли вземи това Micro 4/3 обектив Panasonic Lumix G 20mm/F1.7. Обективът е перфектен за пенчето.
    Мерси за съвета, разгледах тук там за отзиви от този обектив, всички много го хвалят.

    Остави коментар:


  • medunski
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Яворе, ако търсиш палачинка за новото Оли вземи това Micro 4/3 обектив Panasonic Lumix G 20mm/F1.7. Обективът е перфектен за пенчето.

    Остави коментар:


  • Явор-Vromos.com
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Яворе, вземи си допълнителни батерии. Гадинката е добра от към разход, но с тоя екран не можеш да очакваш чудеса.
    Имам два броя батерии, поръчал съм си зарядно и на 12 волта.

    Остави коментар:


  • Goblin
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Благодаря

    Май назрява момента да лепнем един кратък чуждицо-български фото речник в раздела.

    Яворе, вземи си допълнителни батерии. Гадинката е добра от към разход, но с тоя екран не можеш да очакваш чудеса.

    Остави коментар:


  • giorgio
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    ...
    Байонет ли е на български апропо ? Или фланец ?
    В техническия български е прието, бърза връзка на цилиндрични детайли, която обикновено се осъществява със спираловидби канали в единия и щифтове в насрещния детайл, да се нарича "байонетно свързване", или съкратено "байонет".

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
    Не една две, много ще пусна. Само да ми го доставят от Англия. На 25 заминавам за Турция - Сирия - Йордания - Египет - Израел - Кипър - Турция с мотора снимки ще има от сърце (:
    Желая безпрепятствено и много емоционално пътуване!

    И да споделиш с нас.

    Остави коментар:


  • Явор-Vromos.com
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
    Може ли една две снимки да пуснеш с Олимпуса?
    Не една две, много ще пусна. Само да ми го доставят от Англия. На 25 заминавам за Турция - Сирия - Йордания - Египет - Израел - Кипър - Турция с мотора снимки ще има от сърце (:

    Остави коментар:


  • Николай Шиваров
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Може ли една две снимки да пуснеш с Олимпуса?

    Остави коментар:


  • Тодор (Zaarin)
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Странно. Аз съм виждал такъв с Т-маунт (скоро купен) и по разни ревюта, които намирам (от миналата година), пише, че е с Т-маунт.

    Когато става дума за фотоапарати е прието да се нарича байонет.

    Остави коментар:


  • Goblin
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Тодоре, на T-mount са им само някои от по-старите оптики. Конкретно този си идва с вграден байонет според приложението.

    Байонет ли е на български апропо ? Или фланец ?

    Остави коментар:


  • Явор-Vromos.com
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Явно това не е моя обектив. Благодаря за обширната информация!!!

    Остави коментар:


  • Тодор (Zaarin)
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Принципно обектива е с T-mount закрепване, което не е байонетно, но се продава с преходници за повечето стандарти, които като се завият веднъж и става все едно със съответния байонет. Едва ли обаче има та м4/3, по-скоро ще има само за 4/3 и ще трябва преходник.

    Ако идеята е портрети, а с ръчен фокус май няма каква друга да е, ми се струва дългичък за 4/3.

    Писали сме заедно с Гоблин, та да допълня. Има го с преходик за 4/3, дори в комплекти. Не подава никаква информация към апарата. Цената му тук по магазините е малко над 300 долара, та би трябвало от другаде да се намери и по-евтин.
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 24-08-10, 21:01.

    Остави коментар:


  • Goblin
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Обективчето е много добро за цената си, но с много специфично приложение.

    Намира се под различни марки. Корейско производство е, можеш да го намериш под марките Phoenix, Opteka, Vivitar, и какво ли не още. Объркващото е че Вивитар са си японци, които също произвеждат обективи за други фирми, и става мазало.

    Продава се за главните марки (Никон, Канон, Пентакс, Сони), и май трябва вече да се е появил и за 4/3. За м43 мисля че го няма, но така или иначе можеш с преходник да ползваш вариант за всяка от гореизброените марки.

    Демек - за закрепване така или иначе следващата ти стъпка ще е да си купиш преходници за безброй различни марки обективи (то това е благото на м43, че поради плиткия фланец може оптически да приеме всякакъв обектив ако имаш механичен преходник). Ако тръгнеш да го купуваш - може би е най-добре да си го вземеш за Никон, и да си вземеш фланец за никон.

    АКО получиш потвърждение че варианта на този обектив за 4/3 има чип който да дава информация на апарата за бленда и друга exif информация - може би си струва да го вземеш във вариант за 4/3 и после преходник MMF-1. Проблемът е че после ще е непродаваем предвид слабото разпространение на 4/3 в България, ако не греша.

    Оптически точно този модел е учудващо добър, но фокусирането е ръчно, както и блендата. Трябва да го ползваш в А програма, или в М, както всеки друг обектив с преходник.

    Фокусирането на обектив за друга марка върху 4/3 апарат съм го пробвал до безкрай, на м43 не съм. Накратко - става върху неподвижен обект, и ти трябва време да фокусираш като хората. На подвижни обекти имаш някакви бегли шансове да го уцелиш, но много, много слаби.

    За 4/3 има преходници с чип, които ти бипват със зумерчето когато си постигнал фокус, и с тях що годе може да се снима на ръчно фокусиране. Не знам дали при м43 дава потвърждение на фокуса, но там така или иначе гледаш на екрана и във визьора реалната картина, тъй че звуково потвърждение рядко ти трябва.

    Конкретният обектив - ако не си сто процента сигурен че ти трябва, и/или ако не можеш да го намериш под 300$ нов - не ти трябва.

    Samyang са специализирани в камери за видеонаблюдение и подобни, но понеже матриците на цифровите апарати са по-малки от 24х36 лента и покритието на обектива не е нужно да е с толкова голяма окръжност колкото при лентовите, напоследък някои фирми специализирани в подобни оптики се изхитриха да пуснат обективи за фотоапарати. Двете индустрии започват да се събират.

    Иначе по принцип стой настрана от всякакви Оптека, и прочее измислени марки, но конкретно точно този обектив оптически е добър.
    Последно редактирано от Goblin; 24-08-10, 20:50.

    Остави коментар:


  • Георги Крумов
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Байонетно

    Остави коментар:


  • Явор-Vromos.com
    отговори
    От: Olympus Pen - впечатления

    Goblin дай едно мнение са тази техника моля те!!





    Samyang Multi Coated Lens 85mm f1.4 IF is the highest quality portrait lens designed for people who want to get best possible image quality.

    The design of the lens is based on the 9 lenses in 7 groups.

    One of the lens is aspherical (reduce abberations).

    The aperture is build of 8 diaphragm blades which allows to get very impressive depth of field.

    All lenses are covered with anti-reflecting coat, and the light transmission is on very high level.




    Focus has to be set manually. Minimum focusing distance is one meter (3.3ft).
    Bayonet mount lens hood, soft pouch and lens caps included !






    Features:

    1. Reduced
    aberrations (aspherical lens )
    2.Very high quality optical glass
    3. Smooth operation , solid construction and gentle focus control
    4. Anti-reflecting coating
    5. Internal Focus structure ( IF ) for compact size and safely
    6. Aperture with
    8 diaphragm blades

    3 years warranty !!!
    BRAND NEW, BOXED !




    Не можах да схвана и на какъв стандарт е закрепването към тялото?

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X