Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

    В момента ми предлагат изгодно два апарата, които са по скоро в моите финансовите възможности, отколкото хубави..

    Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D аз гледах характеристиките, долу горе разлика в двата не виждам..

    Питам преди да се набалбуча с някакви апарати
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

  • #2
    От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

    Изобщо не давай пари за такова нещо! Ама в никакъв случай!!!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

      Здрасти, като стар канонир ще кажа, че за 300Д наистина не си струва да даваш пари. Ше ме извинява бат Пепо, но 30Д си е прилична камера ако знаеш какво да правиш с нея. По принцип, хората си пазят 30-тиците заради хубавите цветове. Лошото е, че за хубави кадри им трябва добра светлина, но пък нали и фотографията е светлопис. Накратко - ако си решил да купуваш едното от двете, 30Д е за предпочитане. По-важното е с кой обектив ще го вземеш и дали той фокусира точно. Ако искаш мини на лични съобщения, за да ти разправям за какво става дума.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

        И аз се спрях на 30Д то, другият е просто смешен аз имам една турбогъзарка снима добре но е скучна и няма настройки

        Апарата който предлагат е само тяло, още няма обектив, не го знам на колко снимки е, тези апарати след 200000 снимки, затвора им е за смяна, а в канон ще ти съдерат една две ризи от гърба за смяна на затвора

        Ако го взема ще вляза в голЕма схема, защото имам два обектива винтиЧ Индустар и Хелиос, с адаптер ef ef-s/ М42 ще се опитам ги монтирам за тялото, с цел проба за да не купувам обектив, и да се окаже че апарата е тотална развалина бе въобще, забавлявам се с глупости...

        Само да видим дали ще го продаде, че собственика нещо назад почна да дава може в последният момент да се откаже..
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #5
          От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

          Щом нямаш истински обектив, по-добре ти сам се откажи от идеята за дРът ДСЛР. За тези твои обективи си вземи някой Некс 3,5 на Сони и с подходящия адаптер си щракай безгрижно.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

            Може да се каже че Хелиоса е истински обектив, колкото и да не им се вярва на някой хора..

            Въпросът е, сега се сетих., как ще отрази пълно форматен обектив "фул фрейм" когато го поставиш на APS-C сензор.. сигурно ще има отрязване малко..
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #7
              От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Здрасти, като стар канонир ще кажа, че за 300Д наистина не си струва да даваш пари. Ше ме извинява бат Пепо, но 30Д си е прилична камера ако знаеш какво да правиш с нея. По принцип, хората си пазят 30-тиците заради хубавите цветове. Лошото е, че за хубави кадри им трябва добра светлина, но пък нали и фотографията е светлопис. Накратко - ако си решил да купуваш едното от двете, 30Д е за предпочитане. По-важното е с кой обектив ще го вземеш и дали той фокусира точно. Ако искаш мини на лични съобщения, за да ти разправям за какво става дума.
              О,разбира се,че ще те извини Просто за тези пари бих си взел...някое Сони, А580 например...
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #8
                От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                Вие не разбирате, човека го дава супер евтино за под 200 лева.. Всички апарати тук са прекрасни, но на цени доста над 200 лева..

                Другото което е, че канона има много консумативи, кеф ти адаптер-че за обектив правен в съветският съюз, хоп никакъв проблем.. кеф ти смяна на затвор, никакъв проблем в Канон ще ти се зарадват много, на моето турбо сони, в Сони Варна искаха 200 лева за смяна на копчето за снимане.. вървяло с целият горен панел... естествено казах им да си гледат работата... че го лепях сам още държи де..

                Та така де, ако го даде този ще пиша как е положението, ще го ползвам ли за мишена за пистолета явно ще е 30Д спрях се на този модел..
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  О,разбира се,че ще те извини Просто за тези пари бих си взел...някое Сони, А580 например...
                  Те точно тия Сони-та, свършиха при А350. После станаха прекалено много Соня.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                    Момчета, някаква пълна измама ще се окаже май, писах на обявата звънях никой не се обажда, мълчанието на агнетата ще пробвам и след празниците да се свържа..
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                      Май работата отива към Canon EOS 40D знам че не е супер хипер висок клас, ама за неделен фотограф, ще е повече от идеален...
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                        Ще се повторя, но ако мислиш да купуваш такова тяло, за да снимаш с двата обектива, които имаш, не си струва. За тия пари можеш да вземеш някое Сони некс или Олимпус ЕПЛ. С наистина елементарен адаптер ще можеш да се забавляваш на воля. А ако супер много те напъва да купиш ДСЛР за ръчни обективи, най-добре да е Пентакс. Отново с елементарен адаптер и мери и потвърждава фокуса а цветовете на по-старите тела са екстра.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                          Аз се насочих към канон, точно защото има много джаджи за тях, след неопределен период от време може и да ми изпадне обективче не се знае..

                          Иначе такива пойнт анд шот апарати, са напълних не ми трябват повече разбрах че такива варианти са безсмислени, нали имам сони и никон

                          Те канон така и не им хванах означенията, но повече нули означава по голям шийт 0000 голямо ла*н; 000 бива 00 много добре ; 1-2-3-4-5-6 си Еб* майката траа си продам бъбрека
                          да ама 1000 е по зле от 1200 а 30 е по зле то 40 някакви тотални нонсенси в означенията, явно само за клуба на просветлените
                          Последно редактирано от Traqn Savov; 30-12-18, 07:56.
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                            Щом постоянно вдигаш летвата, вдигни я още малко и вземи тяло в комплект с обектив. Реално, като всеки комплект, излиза по-евтино от две отделни покупки. Аз последно за 100 лева си взех Канон Д60 с обектив (верно, че е малко старичък и нефелен, но с автофокус), заради цветовете на старите тела. Просто съм чалнат на тема цветове и умирам от кеф, когато на монитора се покаже това, което съм видял на живо, без да утрепам два часа за постобработка. И 40Д ми мина през ръцете, но го смених с 5Д пак за пробата. Сега се заседях с 1Дмк2 и въпросния Д60, но знае ли човек откъде ще духне вятъра на промяната.

                            П.П. И все пак, моето лично мнение е, че като санитарен минимум, трябва да се разглежда Канон ЕОС 50Д. Последният двуцифрен Канон, който не снима видеоклипове. За мен това е леко успокоение, защото по-трудно и за по-кратко време може да се прегрее матрицата. Освен това има и микронастройка на фокуса от тялото, което в повечето случаи ти спестява разправии със сервизите.
                            Последно редактирано от коко келеша; 30-12-18, 08:59.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

                              Еми то е вече уговорена сделката Canon EOS 40D ще е кучето с китов обектив Canon EF-S 18-55mm.
                              то винаги ще има по добри, не мога постоянно да вдигам летвата, защото най накрая ще се плюсна по лице на земята, ще поръчам някакъв апарат дето не мога да го платя
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X