Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет притежателите на canon eos

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • danvan_
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Не се хвърляй на L-ки. Описаните от теб тела не са фул фрейм и можеш да ползваш Canon EF-S 17-55mm който е един от най сполучливите обективи на канон, но за съжаление не е фул-фрейм.

    Ето тук можеш да видиш характеристиките на различни обекти - набива се на очи, че широките L-ки мажат по краищата, независимо от високата си цена. Това е свойствен недостатък на канонските обективи.

    Остави коментар:


  • stevancochev
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    МЕРСИ какво ще кажеш между 40д и 50д за 60д-ясно Извиняваи ама няма с кого да се консултирам чета по форумите ама 100мнения 100 различни

    Остави коментар:


  • Stas
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Добър е 17-40, но на мен ми идва малко късичък.
    Идеалния вариант е 24-70L + 70-200L, но много пари стават. Затова аз си купих 24-105L - нещо като средна хубост, но качествено изпълнена.

    Няма значение - всичките стават. Просто виж кой ще намериш на добра цена.

    Остави коментар:


  • stevancochev
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Като този
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • stevancochev
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Благодаря 17-40 не е ли по добре за пеизажи CANON EF 24-85mm f/3.5-4.5 USM-към 200 долара е не е скъп
    Последно редактирано от stevancochev; 04-05-13, 21:49.

    Остави коментар:


  • Stas
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    60D си е апарат, който се ползва от много хора, които си изкарват прехраната със снимане. Също така много професионалисти го ползват като втори. Даже в книжките, които понякога чета дават примери със снимки от двуцифрени D апарати.

    Ако търсиш втора ръка L обектив - огледай се за 24-70 или 24-105. Аз лично съм с 24-105 заради универсалността, но 24-70 е малко по-добър. Иначе имаше един 17-85 със златен пръстен. Той струва 1000 лв. като нов, ако не се лъжа и не е никак лош.

    Друкман, какъв е този "що-годе кадърен обектив" за 5000 евро?! Та в България са единици професионалистите, които имат подобни съвършенства! Малко е пресилена цената на читавите обективи.

    Остави коментар:


  • stevancochev
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Имах канон -турбосапонерка но се развали Имам желание и време да се позанимавам с фотография -тук джип НЯМАМ следователно и много пари

    Остави коментар:


  • stevancochev
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Занимавам се с производство на сувенири и ми трябват МОИ качествени снимки на пеизажи като после ги намалявам 7х5см Просто ми трябва хубав апарат за пеизажи главно За цена -пари се изкарват но няма смисъл от много скъпа техника Но как стои въпроса с снимането на сиянието-много ефтин апарат според мен няма да се справи Тук цените са високи и от ибеи примерно има 30процента мито Но пък гледам скъпите обективи тук втора употреба са по ефтини от ибеи Те са 300 000 народ -кои да купи Но за обектив горе долу до 1000лв втора ръка мисле че ще се намери нещо L-серия но какъв точно несъм съвсем наясно

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Според мен това е ни риба ни паламуд. Ако има кой да ти плаща снимките тия модели са слаби. Ако е за семейния албум са прекалено скъпи и обемисти.
    Само за гасене на собствен мерак или за подготовка за сериозна фотография би могъл да си купиш 40,50 или 60 D. Не забравяй, че що-годе кадърен обектив за тия модели струва между 1000 и 5000 евро.

    Остави коментар:


  • Stas
    отговори
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Ако не си професионалист, то което и от тези тела да избереш ще ти свърши работа. По принцип 60D е най-доброто от тях. Въпросът сега е колко пари си склонен да похарчиш за обектив. Защото обективи има от 100 лв. до към 3000 лв. и колкото е по-скъп, толкова е по-добър.

    Остави коментар:


  • Моля за съвет притежателите на canon eos

    Даите съвет за първи еос апарат.Насочил съм се към двуцифрената серия но имам дилема дали втора ръка 40д-50д или нов 60д понеже изкам да наблегна на по хубав обектив за пеизажни снимки Живея в Исландия и тук КАНОН е наи разпостанен Имам много въпроси някои от които можеби елементарни за по компетентните Ако някои може да помогне за избора ми на тяло и обектив може и на скаип stefan_petrov67 Целта ми е по ефтино и качествено тяло и един два по хубави обектива предимно за пеизажи и за семеино ползване

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X