Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на системата на въздушен блокаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

    Сашо,нещо друго има гнило,щом се включва за толкова дълго компресора,след като включиш блокажа.От някъде изпуска.При мен работи толкова дълго само,когато първоначално включа компресора,докато си вдигне налягане.След това,ако дълго време съм с включени блокажи,компресора се включва сам за секунда-две и то много рядко.Същото е и при вдигнато налягане и включване на блокажите-за една-две секунди се включва и толкова.По добре да търсиш и отстраниш теча,иначе може да стигнеш и до 20л.
    Ако компресора ти е АРБ,нямаш грижи.Аз аварийно съм помпал разбортирана 33ка с него.Но не бива да се прекалява.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #17
      От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

      Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
      Сашо,нещо друго има гнило,щом се включва за толкова дълго компресора,след като включиш блокажа.От някъде изпуска. ...
      И аз бих проверил за утечка.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

        Така е с малкият компресор на АРБ и дълги маркучи
        И аз имам 10 секунди работа при включване на предният (че така е разположен, че дотам има към 3 метра шлаух).
        Няма нищо притеснително - и така работи, но дразни изчакването. Аз съм приготвил един 6 литра пожарогасител и ще сменя и компресора, така, че да става и за помпане. Но не мога да ползвам оригиналният съд с резбите и ще трябва да търся стругар да ми изработи - "тръба" с 6 отвора - два за блокажите, един за пресостат, един за входа на компресора, един за маркуч за помпане и един за манометър...
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #19
          От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

          Младене, гледал съм за утечки, но такива няма. Предполагам, че линията от компресора до блокажа ми е много дълга. При монтирането му използвах целия маркуч, който ми бяха предоставили с блокажа. Скоро съкратих малко пътя на въздуха и съответно намаля и времето на изчакване при включване на блокажа.
          Сега съм намислил следното:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Схема блокаж.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5644313


          В момента двете системи са напълно самостоятелни. ARB компресора си е за блокаж, а компресора на колата ми е изведен с бърза връзка в багажника и ми служи за помпане на гуми и др. такива.
          Идеята е допълнителен съд под налягане и обединяване на двете системи, като даже ще ги свържа през един бутон и един преостат. Но ще запазя и възможността двата компресора да си се пускат поотделно.
          Само остава чуденето какъв допълнителен съд да ползвам. Това ще преценя като махна кората отзад и видя с какво място разполагам, защото така не мога да преценя.
          Я кажете, че не разбрах Ясен добре, може ли да се изработи съд под налягане от тръба с две заварени тапи от страните или да търся някакъв готов съд?
          И изобщо тази схема, която съм нарисувал нали ще работи както си мисля или .....?
          LZ1AID

          Коментар


          • #20
            От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

            Няма нищо лошо в тази схема, трябва да работи.

            Изработката на съд под налягане от тръба е напълно възможна. Също може да се използва и някоя от наличните в колата тръби. Имаш да решиш и проблема с конденза по някакъв начин - примерно като имаш най-долна точка с винт за източване в тая тръба. Защото ЩЕ се събира конденз.

            Коментар


            • #21
              От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

              По камионите използват дехидратор за въздуха.
              Една тенджера, около 2-3 литра, пълна със силикагел, и попива влагата от компресирания въздух. Все едно маслен филтър, ама по-голямо.
              Та едно такова хем ще суши въздуха, хем ще го играе и като бутилка за въздуха.
              По камионите, с техния режим на каране изкарват по няколко месеца минимум, при джипа само за блокажите(е, и за някоя друга гума)-би трябвало да е лайфтайм.

              Просто идейка.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Няма нищо лошо в тази схема, трябва да работи.

                Изработката на съд под налягане от тръба е напълно възможна. Също може да се използва и някоя от наличните в колата тръби. Имаш да решиш и проблема с конденза по някакъв начин - примерно като имаш най-долна точка с винт за източване в тая тръба. Защото ЩЕ се събира конденз.
                Оригиналния компресор за възглавниците има система за сушене, но ARB няма такава. Или поне аз не съм обърнал внимание.
                Това с пробката ще го имам предвид.
                LZ1AID

                Коментар


                • #23
                  От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  По камионите използват дехидратор за въздуха.
                  Една тенджера, около 2-3 литра, пълна със силикагел, и попива влагата от компресирания въздух. Все едно маслен филтър, ама по-голямо.
                  Та едно такова хем ще суши въздуха, хем ще го играе и като бутилка за въздуха.
                  По камионите, с техния режим на каране изкарват по няколко месеца минимум, при джипа само за блокажите(е, и за някоя друга гума)-би трябвало да е лайфтайм.

                  Просто идейка.

                  Не е лоша.
                  Само да не тръгне този силикагел по тръбите, че стой та гледай какво става тогава.
                  На оригиналният компресор има и е сложен в една като кутийка на входящия въздух.
                  Последно редактирано от alex_bg777; 22-02-15, 21:44.
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • #24
                    От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                    То сушенето не е абсолютно задължително. Теоретично предизвиква корозия на разни неща и стареене на гумите които надуваш. Е, и замръзва тук-таме понякога. В някой маркуч примерно. Въпросът е какъв ти е шансът да събереш проблемно количество вода с офроудърстване. Особено когато вода така или иначе влиза където трябва и не трябва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                      Силикагела е надеждно затворен, то и при камионите е силно нежелателно да тръгне по въздушната система, че тя е доволно сложна. При някои модели е баси паяжината от маркучи, тръби, шлаухи и всякаква друга арматура.
                      Това нещо е едно от несъздаващите проблеми, много е надеждно.
                      При повечето камиони баланса избива към 8-9 бара, но не са рядкост и такива които работят и на 12. Та си е достатъчно здраво, няма притеснения, че може да се пръсне от налягането.
                      Малко е тегаво присъединяването към системата, че не е само с един щуцер, но пък то няма и пълно щастие. С малко повечко стругарска работа-може да се направи и да се ползва безпроблемно.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                        Опитай по моргите да намериш съда в който се съхранява въздуха за окачването на въздушните аудита Q7,A8,ALLROAD и туарези........
                        това е от allroad-и не е толкова голямо колкото изглежда на Q7 е по продълговато........успех
                        https://www.google.bg/search?q=4Z761...ed=0CAYQ_AUoAQ
                        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                        Коментар


                        • #27
                          От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                          Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                          Опитай по моргите да намериш съда в който се съхранява въздуха за окачването на въздушните аудита Q7,A8,ALLROAD и туарези........
                          това е от allroad-и не е толкова голямо колкото изглежда на Q7 е по продълговато........успех
                          https://www.google.bg/search?q=4Z761...ed=0CAYQ_AUoAQ
                          6.5 литра. Голям ми е. Няма място в джипа. Благодаря все пак.
                          Просто до тук каквото да съм правил по автомобила съм се опитвал да бъде максимално "дискретно", а не да се виждат кабели, маркучи и допълнителни съдове.
                          Първото и най-лесно нещо е да свържа двата компресора в един общ въздухопровод. Това е за 30мин. работа. И ако пак има проблеми тогава ще се слага допълнителен съд.
                          Ако се наложи допълнителен съд ще сваля корите , ще преценя какъв максимален обем мога да събера и от там вече ще търся и подходящ такъв. В най-лошия случай ще направя един.

                          По важното за мен е вашето потвърждение, че замислените пневматични схеми от мен са работещи и няма да има проблеми.
                          LZ1AID

                          Коментар


                          • #28
                            От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                            При тази схема двата клапана(ако ги имаш) на АРБ компресора трябва да се отварят едновременно,за да може налягането от бутилката да отиде към блокажа.Или още по просто-директна линия от бутилката към блокажа,а АРБ компресора да се включва в нея.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #29
                              От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                              Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                              При тази схема двата клапана(ако ги имаш) на АРБ компресора трябва да се отварят едновременно,за да може налягането от бутилката да отиде към блокажа.Или още по просто-директна линия от бутилката към блокажа,а АРБ компресора да се включва в нея.
                              Не, засега съм само със заден блокаж и затова съм дал и схемата така. Изпълнено е точно по схемата.
                              Някой ден ако реша да слагам и преден, тогава ще я преправя.
                              LZ1AID

                              Коментар


                              • #30
                                От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                                Направи си съд от тръба неръждавейка или алуминий и не мисли никакви други сложни схеми. Пробка отдолу за конденза. Изхода и входа от горе. Изпитано и работи.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X