Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

    Маи има друго впредвид-положението "навътре-навън" на пиньона в/у короната. Б@си обяснението
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Изкривяването е пластична деформация, която съвсем не е присъща на циментацията, така че да си говорим за "крив зъб" на хипоидна предавка е меко казано неграмотно. И дай да не пренасяме механично натрупания опит с диференциали "регулирани" на тезгяха върху такива за каквито става дума в темата. И пак да повторя, че ако корона и пиньон са работили с крива касета всичко е за хвърляне. А пък "виенето" означава само едно - някъде има разрушена или разрушаваща се циментация, дали в зъбната двойка или в някой лагер няма значение. Виенето винаги е на умряло. Дали на собственика или на дифа все тая. Ако собственика пръв даде фира важи и твоя сценарий.
      Не желая да влизаме в конфронтации кой е грамотен и кой не, че не се знае до къде ще я докараме.Ако знаеш какво е циментация, ще знаеш че тя е повърхностна и придава износуустойчивост но не и механична якост.Ако минаваш край Габрово се обади да ти покажа колела с криви (буквално усукани) зъби от една състезателна Селика !Преди да ги видя и аз не знаех че зъбни колела могат и да се кривят не само да се чупят.А регулирането на 'тезгяха' се прави с индикатори!Интересно ми е какъв по-грамотен начин ще предложиш ти.А на повечето камиони дифовете вият(от нови ) и не се чупят.И правозъбите ск. кутии ,имам и правозъбо главно предаване за кола с предно, вие на умиране ама кара.Така че виенето не е фактор за здравина П.П А самата тема е за ремонт на ЛСД а не за регулиране на главно предаване.!
      Последно редактирано от stefan stoev; 09-01-13, 10:58. Причина: П.П

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kontakt diff.jpg
Прегледи:1
Размер:27.5 КБ
ID:5452500
        Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
        Disco 1 бекъп
        Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

          Дали автора на темата няма предвид, че LSD-то му е умряло, а не диф-а, щото не се споменава виене...?
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

            Колеги благодаря за изчерпателните отговори но на мен ми е загинало лсд то и искам просто да живне но немога да пиша ЛС за това ако може телефон или имейл

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

              Колеги и на мойто терано LSD-то почна да не държи, в крайна сметка има ли някои в бг. който да ги рециклира или нещо подобно за да свършим работа. Ако има някои колега дайте тел. за връска. Благодаря.

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                Здравейте колеги,
                и моето LSD на тераното си замина миналата събота, когато теглих едно камионче в калта, така че и аз съм доста заинтересован от темата. Ако наистина има някой който може да ги ремонтира или евентоално преработи в пълен блокаж ( в краен случай ) ще е доста полеано Благодаря предварително

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                  За преработка забрави.

                  А да си го ремонтираш можеш и ти - ако е сдал от веднъж, значи са счупени пружинни шайби. Поръчват се и се сменят. После само петно се гласи, ама като не е пипан пиньона и ако е H233B е лесно. Ако пък е C200 - още по-лесно. Щом няма да сменяш лагери е само разглобяване и сглобяване - дистанционните шайби си остават същите.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                    Ремонт на LSD на Тойота 4Рънър на колегата Миронди от форума. След разглобяването, се оказа, че е обрало вътрешните зъби на огледалните дискове на едната полуоска. До намирането на нови, е сглобена, като дисковете са подредени през един /здрав-счупен/. LSDто работи.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01858.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5604356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01859.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5604357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01860.jpg
Прегледи:1
Размер:180.2 КБ
ID:5604358Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01861.jpg
Прегледи:1
Размер:165.3 КБ
ID:5604359Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01862.jpg
Прегледи:1
Размер:179.1 КБ
ID:5604360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01863.jpg
Прегледи:1
Размер:175.9 КБ
ID:5604361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01864.jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5604362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01865.jpg
Прегледи:1
Размер:172.9 КБ
ID:5604363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01866.jpg
Прегледи:2
Размер:157.3 КБ
ID:5604364
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01866.jpg
Прегледи:2
Размер:157.3 КБ
ID:5604387

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на ЛСД диференциал ? Кой и къде?

                          Здравейте,
                          Нов съм във offroad сайта и не разбирам много от диференциали и шперове, но имам следния проблем (и трябва да го реша):
                          Имам Nisan Terrano 2, 1998 г., бензин, с ABS, и проблем с шперовете на задния диференциал - начупени са няколко (почти всички) от едната страна. Освен това две от полутръбичките на които се нареждат са счупени.
                          Има ли начин да се направят нови?

                          Ако не е ясно от горния текст за какво става дума - мога да изпратя снимки на частите, за които иде реч.
                          Предварително благодаря,

                          Пламен Великов

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на ЛСД диференциал ? Кой и къде?

                            Това са частите, за които става въпрос в в поста ми от вчера (тези, които са останали здрави):
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0001.jpg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:5607356
                            Пламен Великов

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                              Здравеите колеги,имам нисан патрул у260 с 2.8 тд 91-92г.Имам съмнения,че и моя лсд е заминал,много рядко въртят и 2 гуми заедно,вдигам го на крик и на исключена скорост и мога да кажа,че гумата се превърта с не гоямо усилие.От каде може да се закупят тези фрикционни дискове и металните естественно.
                              .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на ЛСД диференциал ? кой и каде

                                То за намиране ще ги намериш, ама цената на пълния комплект хич няма да ти хареса. (4-цифрена е).

                                Фрикционните дискове са метални. Отстрани имаш пружинни. Трябва първо да се разглоби да се види каква е хавата, и после се преценява какво трябва. Обикновено се взимат пружинните само, и евентуално се подлага още по някой в зависимост от износването - мерят им се дебелините.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X