Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкафове в багажника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шкафове в багажника

    След като се справя с механичните проблеми от голямата тема трябва да довърша интериора.

    Подът е плосък, ще махна скобите за третия ред седалки, всяка скоба има по два М14 болт. Планирам да нямам обичайния дървен под, а да се захвана на местата на седалките.
    От втория ред седалки ще отпадне единичната в дясно. Двойната в ляво ще остане функционираща за пътници.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5164.jpeg
Прегледи:1110
Размер:777.8 КБ
ID:6762538

    Поизмерих, до гърба на двойната седалка отзад е 0.95м, между калниците 1.13м, до ниската част на тавана 0.86, височина на отвора на багажника 0.95 и широчина 1.34м.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9808.jpeg
Прегледи:1059
Размер:515.6 КБ
ID:6762539

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9813.jpeg
Прегледи:1058
Размер:402.9 КБ
ID:6762541

    Общо взето имам да запълня 0.9х1.1х0.6 ~0.6㎥

    За момента съм си набавил 45л 12/220v хладилник Engel - 0.7x0.5x0.4 ~0.14㎥ или 25% от основното багажно пространсто!
    Имам един 175W солар 132.6 х 66.8 х 3.5см, който в идеалния случай бих искал да мога по някакъв начин да прибирам някъде вътре. макар дам и изглежда слабо постижимо..
    Чакам на път 4 клетки 3.2V 280Ah за 12V LiFePo4 батерия. Заедно в пакет батериите правят ~17х28х20см и се събират идеално над левия калник.

    Стремя се да постигна подобна функционалност (Къмпинг експо 2021), но значително по-здраво и стабилно изработена.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9488.jpeg
Прегледи:1056
Размер:707.3 КБ
ID:6762542

    Като цяло ми се иска да работя предимно с метал, а не с дърво. Имам къде да използвам разнообразни добри металорежещи машини, има кой да ми дава акъл, вече понаправих доста неща от метал. С дърво нито имам къде да се занимавам, нито кой да ме напътства.

    Представям си метална рамка, за която директно да се хванат водачи за чекмеджета и чекмеджета от листов материал.
    Нещо подобно направих в кухнята вкъщи. Стоманен скелет, върху който сложих каменен плот, а отдолу се прегради на шкафове от ПДЧ и МДФ.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1350.JPG
Прегледи:1065
Размер:343.4 КБ
ID:6762543

    Може би нещо такова е най-близо до това, което си представям, но с още един етаж и чекмеджета със стени.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Drawer System 2.jpg
Прегледи:985
Размер:174.0 КБ
ID:6762544
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Drawer System Ammo Extended.jpg
Прегледи:987
Размер:222.3 КБ
ID:6762545

    От друга страна, много ме притеснява прахолякът. Ако това се използва 3-4 месеца си представям прах навсякъде. Би ми се искало да е максимално запечатано и дори да сложа уплътнения на вратите.
    Нещо като това, но с челна стена по-широка, отколкото отвора. Така и рамка няма да е нужна.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ECO-DRAWER-IN-USE-1030x317.png
Прегледи:982
Размер:452.0 КБ
ID:6762546

    Имам планове и за платнище, но там може да прибегна до купешко, ако много назрее, а времето напредне.
    Прикачени файлове

  • #2

    Идва ред на чекмеджетата. Голямата въпросителна в момента са ми водачите. Искам 850мм, пълно изтегляне и заключване в отворено и затворено положение. Няколко чифта за 40-50кг и 1 чифт за 130-150кг.
    Нещо като https://www.chambrelan.com/d5vf/ и https://www.chambrelan.com/ra5vf/ - чакам цена от тях, подозирам, че хич няма да ми хареса.
    Насочиха ме към https://www.hennlich.bg - предлагат без заключване в отворено и затворено положение, за заключване трябва поръчка от минимум 100 комплекта по два водача (:
    В Алиекспреса има известен избор, цените хич не са ниски, има и ревюта, при тотва от джипки и кемпери, много истински изглеждат, например https://www.aliexpress.com/item/1005001890620592.html Много бедно на информация, освен снимките с шублер - 212лв за 850мм
    Намерих и тези https://gsf-promounts.com/product/co...d-pair-55kg-34 - €170 за чифт 864мм 😱

    Някой ако е търсил и срещал нещо, нека сподели...

    Коментар


    • #3
      Има мебелни водачи за чекмеджета до 700 мм, без заключване са, но струват значително по-малко. Обаче правил ли си някаква сметка колко ще тежи цялото това нещо? Това, изпълнено от стомана и ПДЧ ще тежи адски много.

      Коментар


      • MoridinBG
        MoridinBG коментира
        Редактиране на коментар
        Мебелните чекмеджета се разбиват жестоко след съвсем малко ползване в джип. Вече съм се нагледал. Заключването е 100% задължително, за да не се разправям с райбери и хвърчащи напред-назад в движение чекмеджета.
        Без ПДЧ, стомана и алуминии. Цяото нещо по сметки е около 80кг за 1.05м х 0.85м х 0.8м с общо 6 чекмеджета. Повечето стандартни купешки такива системи от шперплат (ПДЧ-то е също невероятно неподходящо за шкаф в кола) са >100кг за само 1 ред от 2 чекмеджета.

    • #4
      Погледни и на drifta от Австралия чекмеджетата с тефлонова лента без метални водачи. https://www.drifta.com.au/driftas-re...drawer-system/
      За мен най- удачно е изработката на шкафове от читав шперплат.
      Последно редактирано от dancoo; 21-04-22, 18:33.

      Коментар


      • MoridinBG
        MoridinBG коментира
        Редактиране на коментар
        1 лист шперплат 1.25 х 2.50 х 18мм от бреза, да речем, тежи близо 40кг. Един лист алуминии 1.25 х 2.50 х 2мм тежи 16кг.

      • didooo
        didooo коментира
        Редактиране на коментар
        Бих използвал 6мм , на първо четене намерих данни за 9мм . Тия 18мм са прекалени .

        Дебелина 9 mm
        Широчина 2 440 mm
        Дължина 1 220 mm
        Тегло 18,754 kg
        Шперплат
        Вид дървесина Бреза
        Повърхност Релефно/без покритие
        Структура на повърхността Diamond
        Дебелина на покритието (г/м²) 240/roh
        Клас на залепване Екстериорен EN 314-2/KL3

        Със сигурност има по-подходящ и здрав , тоя е нищо специялно , от фирма , с която съм работил .
        Очевидно 6мм , ще падне под споменатото тегло на алуминия . Разбира се , двата материяла си имат своите + и - . Качествения обков за шпертплата , също е цифра .
        Преди време изхвърлих всички кори на едната ми 70ка и ги замених с авиационен шпертплат (под тия 6мм) , останах доволен от резултата .

      • MoridinBG
        MoridinBG коментира
        Редактиране на коментар
        6мм ще стигнат за самите чекмеджета, но ще са твърде тънки за самата кутия , в която трябва да се натикат тия чекмеджета. За нея в щатите масово ползват 1/2" или 3/4". И там вече само, за да затворя цялото това кубче, отиваме на повече тегло от цялата моя проектирана конструкция.

    • #5
      Приемете, че съм твърдо решен да правя нещата с метал с метал, защото смятам, че е по-подходящ материал за употреба в превозно средство, а най-вече съм на място, където се работи само с метал. Няма къде тепърва да се занимавам с дърво, както и нямам бюджет някой друг да се занимава. Седмицата на 27.06 джипът трябва да бъде запечатан в контейнер и да заминава, а няколко седмици преди това аз трябва да съм приключил с проектите и да ги напъвам яко.

      Това е модулът, който искам да построя. Все още изчиствам разни детайли, като вертикалното отделение (за бутилки и други високи кухненски неща). Има и още едно липсващо в момента изтегляне на плот с котлон и сгъваема мивка, под изваденото навън отделение със страничния шкаф.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:278669546_523761052810320_8092252263203422015_n.png
Прегледи:724
Размер:270.9 КБ
ID:6849883

      Замислено за сега разпределение, поглед фронтално

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:front.jpg
Прегледи:714
Размер:81.0 КБ
ID:6849884

      Поглед отгоре, разгърнато

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:top.jpg
Прегледи:758
Размер:247.0 КБ
ID:6849885

      Концепцията за страничния шкаф с котлоните отдолу я взаймствах от това видео, където обаче я правят от стомана - https://www.youtube.com/watch?v=DiRTTvQ_KR0

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2022-04-22 at 11.37.50.png
Прегледи:726
Размер:1.12 МБ
ID:6849886

      Тук също имат доста добро изпълнение с 3мм алуминий. За конструкция ползват екструдиран алуминии, какъвто аз ползвах за багажника на покрива, той обаче хем е доста скъп, хем заема доста място. https://forum.ih8mud.com/threads/80-...tchen.1225307/

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:777
Размер:587.5 КБ
ID:6849887

      Коментар


      • didooo
        didooo коментира
        Редактиране на коментар
        Да , мн добре изглеждат тия . С дърво трудно ще го постигнеш туй .

    • #6
      и аз съм за алуминия. Може пък да открадна идеята.

      Коментар


      • #7
        Chambrelan ми обявиха цени, с които ми изправиха цените. Всички водачи - €1100. Без ДДС 😱 и някои са със срокове 5 седмици...
        След това стигнах до https://www.ha-co.eu/produkte/verrie...bladenschienen От тях стъпи на €650 с ДДС и пак със срокове по 3-5 седмици
        На края намерих https://www.junker-slides.com При тях излизат около €550 с ДДС и всичко е налично. Имат доста ревюта в eBay и Amazon, в бая джипове и ванове ги слагат, изглежда те да са вариантъа. Взех един чифт усилени до 200кг, един до 100кг и един къс 40см, да видим дали са читави.

        Другата седмица, като дойдат, ще почна да събирам и металите, да почвам клетката и да пращам алуминият за лазар и абкант на първото пробно чекмедже.

        Коментар


        • #8
          Ще се радвам да споделиш изграждането.

          Не знам защо бягаш от райберите, по самолетите се ползват масово за осигуряване, а и по плаващите съм виждал.

          Коментар


          • MoridinBG
            MoridinBG коментира
            Редактиране на коментар
            От една страна, защото почти всички по света го правят с водачи със заключване. Понеже нямам опит в това, не ми се върви срещу течението.
            От друга - тези водачи заключват освен в затворено, също и в отворено положение, което е важно, когато колата не е съвсем нивелирана.
            Но пък ютуб видеото под чертежите горе е с райбери, а не със заключваеми водачи (:

        • #9
          Само да питам-този котлон задължително ли е да е вграден? Ако е отделен в куфарче няма ли да спести от теглото на допълнителен плот+механизми+място, което може да се оползотвори за друго, или икономия в теглото, както посочих.
          Има чудесни дребаци(имам такова, за жалост у дома) за никакви пари. В Европа в Декатлон или Екшън струват 20Е,по бензиностанции повечко,в БГ не знам колко ще е
          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

          Коментар


          • icerunner
            icerunner коментира
            Редактиране на коментар
            Явно не е задължително. От двете снимки горе, на първата е точно в куфарче върху плот. Въпрос на предпочитание, вкъщи уредите не са вградени, но в кухните на много приятели гледам, че са... Сигурно си има някакви предимства или просто им харесва.

          • MoridinBG
            MoridinBG коментира
            Редактиране на коментар
            Няма как да спестя механизмите и плота, защото все някъде трябва да слагам котлона и гледам цялата система да е максимално лесна и проста, без вадене и разпъване на маси, а само с изваждане на чекмеджетата. Трябва ми и място за мивка.
            Предпочитам да го интегрирам в плота, за да не ми се дрънгалка кутия насам-натам, но не съм фиксиран в идеята (:

        • #10
          Тук един образ твори разни нещица.
          https://m.youtube.com/watch?v=K-K31ZB1iRY
          Ти си започнал шкафовете май, но може и на друг да е полезно.
          Поздрави и успех
          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Резервоара за вода е много хитър , и факта,че работи под налягане а не с 12в помпа е още по-оригинален.

        • #11
          Вчера ходих да видя шкафовете, които един познат вече си е направил от 2мм алуминий. Доста е здраво, мислех си, че 2 ще е малко, но е идеално. Едното му чекмедже е точно колкото моите широки - 85х60см - дъното няма поддаване. Стените са подгънати горе и ако се хванат в средата и се дърпат напречно има някакво минимално огъване.
          Ползвал е водачи от Vevor - https://www.vevor.de/schubladenauszuege-c_10537 - много приличат на моите, подозирам, че идват от една фабрика или ползват еднакви матрици, но са малко по-кекави.

          Малко сделани са станали, надявам се моите да са по-хубави Драстично намалих броя на нитовете, които бях заложил. И с по 3 нита на страна не мръдват. Сгъвката е, за да се прибере водачът в рамките на чекмеджето и да се увеличи използваемият обем. Харесва ми идеята, но ще я приложа само в кухненския модул, за да си увелича плота и най-вече да събера напречните водачи. За чекмеджетат ми е малко съмнителна ползата от допълнителни 15мм ширина в горната част.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4470.jpeg
Прегледи:519
Размер:396.0 КБ
ID:6856926
          (на снимката чекмеджетата са извадени и са поставени върху корпуса, който ги държи. А той се хваща за пода на колата)

          Един островитянин продава този модул, правен за Диско 2 Кой знае какви идеи не намерих за взимане, но ми харесва как е станало.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:279845031_10224610369179504_9188876870760582936_n.jpg
Прегледи:466
Размер:106.2 КБ
ID:6856927

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            На острова нямат проблеми с теглото, ти обаче си експедицонен и по дифолт си доста тежък, аз не бих си причинявал още едни 40-50 кила шкафове, защото всеки килограм отгоре ще си го плащаш в шарнири, тампони, гуми и т.н.

          • MoridinBG
            MoridinBG коментира
            Редактиране на коментар
            Е къде да си дяна багажа? Миналата година го пробвахме с кутии в Гърция и е ужасяващо неудобно. Постоянно разместване - вади тая кутия, оная кутия, чупят се, катеря се из багажника, вдигам една да стигна до друга отдолу. Никога повече.

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Ремарке, казвам аз само наполовна с шеговит тон, аз имам 4 ремаркета и всичките с различни цели и предназначение, разликата между натоварен/тежък и влачещ ремарке е огромна в комфорта,безопаснотта, легалноста и т.н., но и в цената/разходите.

        • #12
          И тая работа почна да се случва

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4647.jpeg
Прегледи:446
Размер:595.5 КБ
ID:6861054

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4700.jpeg
Прегледи:416
Размер:493.2 КБ
ID:6861055

          Пробно наместване в багажника

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4705.jpeg
Прегледи:419
Размер:629.7 КБ
ID:6861056

          Основният проблем ще бъде, че заради долния капак и височината на багажника, особено с 33ки, достъпът до горните чекмеджета ще е малко смотан... Водачи със 125% или 150% биха помогнали, ама цените там са съвсем леле мале.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4704.jpeg
Прегледи:421
Размер:524.1 КБ
ID:6861057

          Другата седмица слагам водачите и се надявам да се класирам да ми докарат и сгънат халуминия.

          Коментар


          • #13
            Супер бавно стават нещата, по една или друга причина... Чак в петък ми бяха отрязали и сгънали алуминия. Отрязването е супер - на лазера не му трепери ръката и е точн до части от милиметъра. Сгъването обаче е малко леле мале. Почти няма сгъвка, която да е 90 градуса, особено където има по-дълго стърчане от двете страни на сгъвката. Самите сгъвки са на по +/- 1-2-3мм. Предупредиха ме, че там е така, сега вече се убедих. Фирмата е САНД СА.

            Легото

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5338.jpeg
Прегледи:289
Размер:696.8 КБ
ID:6869529

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5341.jpeg
Прегледи:280
Размер:347.5 КБ
ID:6869530

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5372.jpeg
Прегледи:278
Размер:427.2 КБ
ID:6869531

            Доста добре се получиха шкафовете. Страничният борд е доста удобен за разнасяне, а елеминира всякакво огъване. Трябваше може би да направя подгъв отгоре на напречните стенички, защото сега съвсем леко се огъват, но така или иначе няма да им слагам дръжки, а ще се ползват ключалките на водачите за дръжки.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5342.jpeg
Прегледи:279
Размер:344.8 КБ
ID:6869532

            Това е единият страничен шкаф. Тук бих направил една оптимизация - лявата страница се хваща с нитове към рафтчетата, което се оказа дяволски трудно за центроване и занитване, а може да бъде част от Г-то и да бъде П.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5363.jpeg
Прегледи:282
Размер:413.5 КБ
ID:6869533

            Горе ще държим консерви, подправки и разни насипни неща. Долу ще ползваме някакви вадещи се кутии. Може би пластмасови, може би платнени, като за гардероб.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5367.jpeg
Прегледи:276
Размер:448.2 КБ
ID:6869534

            Това е шкафът, който се плъзга настрани, над плота за готвене. Ще измисля някакви прегради и тук ще бъде посудата

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5366.jpeg
Прегледи:270
Размер:423.2 КБ
ID:6869535

            За сега асемблирах само шкафовете, че беше страхотна играчка да се центрова и разпробие всичко

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5380.jpeg
Прегледи:274
Размер:494.5 КБ
ID:6869536

            Бая корита си станаха

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5370.jpeg
Прегледи:275
Размер:539.4 КБ
ID:6869537

            Утре ще асемблирам целия кухненски модул

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5376.jpeg
Прегледи:279
Размер:582.9 КБ
ID:6869538

            Страхотен магнит за пръстови отпечатъци! За неръждаемата стомана знаех, но алуминият ме изненада...

            Цялото нещо дрънчи като камбанарията на Александър Невски, не че съм очаквал и друго, де. Остана ми бутил от звукоизолирането на джипа, пробно сложих на дъното на едно от чекмеджетата - върши страхотна работа. Ще налепя на всички по малко. За съжаление ще добави няколко килограма още.

            Водачите имат луфт от 1-2мм на ключалката в затворено положение. Мисля да сложа ластици отпред, който да придържат всичко да не мърда много.

            За стените и покривът щях да слагам 5мм поликарбонат, който се оказа обаче плексиглас. Каквото има - такова.

            Жена ми даде добра идея да лепна велкро на чекмеджетата, за да можем да ги затваряме с плат. Оригинално мислех да измисля някакви капаци, но щеше още повече да ми се усложни живота. Или с панти и механизми, или да трябва да ги свалям и подреждам някъде, като отварям чекмеджетата.

            Като тегло за сега се движим добре. Нямам с какво да претегля, но конструкцията, с всички водачи и чекмеджета, без кухнята, я дигаме и местим с 50 килограмовата ми жена. Солидуъркса казва 84кг с кухнята. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5338.jpeg
Прегледи:241
Размер:696.8 КБ
ID:6869539

            Коментар


            • #14
              Водачите си ги закрепил само в 2 точки към корпуса. Не е ли малко? Лошото е, че за трета точка трябва да пускаш още стомана, а това ще вдигне теглото. Резета или райбери за осигуряване на заключването няма да са грешка. Щом този механизъм мърда с 1-2 мм. в празно статично положение ме съмнява да издържи дълго при пълни кутии и лашкане от пътя.

              Коментар


              • MoridinBG
                MoridinBG коментира
                Редактиране на коментар
                Водачите ги захващам на по 4 болта по дължината им към надлъжните профили. На снимките от предния пост още ги нямаше, а на тези от този не се виждат, но има 30х15 профили зад всеки водач.
                Механизъмът мисля, че ще издържи, но ние няма да издържим на дрънченето. Не ми се ще да слагам райбери, защото ще усложни отварянето и затварянето, което изключително бързо ще стане досадно. Ще си поиграя утре с различни варианти.

            • #15
              Може и аз да недовиждам:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xx.PNG
Прегледи:278
Размер:777.6 КБ
ID:6869554

              Средното чекмедже не се ли държи само на 2 точки? Едната е оградена.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X