Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за планката отзад-теглич?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за планката отзад-теглич?

    Колеги,на повечето от нашите возила отзад има една планка с четири отвора (при мен отдолу има гайка М14),а до тях е заварена куката за теглене.Питането ми е,може ли да се сложи там теглич от типа "фланец - топка" и до колко може да
    се разчита на планката, че нещо ми си струват слабички заварките?
    Да, има т.н. "оригинални тегличи" дето се закачат на рамата, но новите са доста солени като цени.
    Поздрави!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9090333.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:6065039
    Ето за това иде реч.Виждат се и заварките.
    Последно редактирано от bradi; 31-07-14, 13:06.
    +359 889 301 623 Явор
    Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

  • #2
    От: Питане за планката отзад-теглич?

    Колега,почти всичко може да се изработи и направи, а това за ''слабички заварки'' не съм много съгласен.Здравината на заварките зависи от мн.критерии.При теб може да се усили заварката.Това, което виждам може да се направи една допълнителна планка ''фланец '' комплект с теглича,който може да е сваляем-подвижен или оригинал но като гледам цени от порядъка на 160 и на горе.При интерес на ЛС или на GSM долу в подписа.
    Последно редактирано от Асен Савов-bebo2973; 31-07-14, 15:19.
    Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
    GSM-0878722322

    Коментар


    • #3
      От: Питане за планката отзад-теглич?

      Тази планка става за по леки ремаркета, максимум до 1500 кг. Ако мислиш да закачиш платформа натоварена с кола 3000 кг. не е добра идея да разчиташ на това...ако е за такива цели, огледай за оригинален теглич втора употреба ! Успех !
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Питане за планката отзад-теглич?

        Моя галопер дойде с оригинален теглич,нямаше кука само,която купих за 60-70 лв. заедно с буксата и кабелите.На тая планка каквото и да закрепиш ще дойде много високо.В Руския форум на галопер има тема със снимки как да преработиш оригинален теглич за УАЗ да се хване за тая планка на галопера.
        Хубаво си го боядисал отдолу,сподели процедурата ако може
        Последно редактирано от Roninn; 31-07-14, 23:01.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Питане за планката отзад-теглич?

          На моето Паджеро теглича е на тази планка,не съм го натоварвал кой знае колко(туристическо ремарке с 300-400кг товар) не съм имал никакви проблеми,даже е по красиво според мен отколкото оригиналния теглич.Ако имаш желание ще го снимам
          Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
          0883 39 72 04

          Коментар


          • #6
            От: Питане за планката отзад-теглич?

            Благодаря на всички отзовали се!
            Работата е ясна. Ако реша да дърпам нещо над 1 тон
            ще усиля първо заварката, това не е проблем.
            А за това, че ще дойде височки е ясно, няма
            да мине без междинна планка.
            Roninn, нищо особено, обикновената процедура (махане ръжда, грунд, боди)
            просто снимката е хубава
            +359 889 301 623 Явор
            Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

            Коментар


            • #7
              От: Питане за планката отзад-теглич?

              Колеги, да докладвам какво направих. И така, след мерене и дъълго мислене се случи следното:
              ламарина с дебелина 10мм, разкрояване на водно рязане, заваряване (от добър заварчик)
              с рутилов електрод, прахово боядисване и планката е готова. Купих топка с гайка (м22)
              от Илиенци за 8 лв., женски конектор Bosal (6лв.), ламаринка (2мм) неръждавейка,
              болтове неръждаеми и стандартния куплунг, който включих към фабричното окабеляване
              за теглич на джибката. И така, материали около 40лв. и помощ от приятели, и се получи
              следното:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6220345.jpg
Прегледи:1
Размер:213.6 КБ
ID:5608452
              +359 889 301 623 Явор
              Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

              Коментар


              • #8
                От: Питане за планката отзад-теглич?

                Евала! Добре е станало. А нещо за повече сигурност? Като си правех тегличите винаги слагах по един 8 милиметров болт, на който се захващаше едно стоманено въже около 4 милиметра. Това с цел, ако се откачи от топката, да има какво да го държи все пак и да не стане ПТП. Всичко се случва. Защо с рутилов? Нямаше ли да е по-добре с базичен? Поздрави и поздравления за труда!

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за планката отзад-теглич?

                  Това с цел, ако се откачи от топката. Всичко се случва. Защо с рутилов?
                  За тази цел смятам да използвам куката,а за електрода,така реши майстора,а той има доста опит.
                  Поздрави.
                  +359 889 301 623 Явор
                  Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за планката отзад-теглич?

                    В раздела за заваряване на форума сме обсъждали тоя въпрос,хората които се занимават със заваряване казват да се ползва базачен електрод от рода на Evb 50 ......Противно на това,известна бг фирма със всички документи и сертификати, при производството на тегличи използва рутилови електроди,когато бях там тъкмо правеха един къстъм теглич с рутилови марка райдер,на въпроса защо рутил, ми отговориха че рутиловите са по меко,и понасят повече динамични натоварвания.Ако го бях правил аз,бих ползвал базачен електрод
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за планката отзад-теглич?

                      Извинявам се. Грешката е моя. Естествено,че става въпрос за базичен електрод, той дава по-добри
                      якостни показатели на шева, така ми обясни опитен заварчик. Спомням си, че шлаката падна трудно
                      и имаше много пръски ...
                      +359 889 301 623 Явор
                      Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X