Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от DVN Преглед на мнение

    Предполагах,че като са All Terain ще са поне малко по-добри от зимна,лятна или всесезонна гума в калта.Пак да кажа,не питам за 30-40 см дълбока кал,коловози и локви до дръжките на вратите,като отида за риба и завали да мога да си тръгна.Мисля че всички знаем за чернозема и как след малко дъжд се образува един лепкав слой примерно 3-4 или 5 см.,а под него е сухо.Този лепкав слой пълни зимната гума и колкото и газ да давам няма изчистване,започва да се пързаля накъдето й е кеф. ... :
    Забрави! На такава мазна лепкава кал дори по-универсални кални гуми виждат зор, камо ли АТ-та.

    За гадна кал ...

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:FCross.jpg Прегледи:0 Размер:309.5 КБ ID:6535236

    И пак ще се пързаля.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • All-terrain се чисти по-добре от каквато и да е асфалтова шарка - в това спор няма. Но в лепкава кал разликата ще е несъществена.
      Не ме разбирай погрешно. Препоръчвам ти да минеш на АТ гуми, щом караш по язовири и те е страх от дъжда. Просто не очаквай чудеса.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение

        На мен ми е интересно този бял слой, който представлява. Твърдят, че коригирали слабост в страничната опора на старото АТ3.
        Аз неразбрах за какво е този слой,това означава че ще се клатят малко повече странично ли? Ако е така няма да ми е проблем,така или иначе го очаквам,защото са по-високи от сегашните ми гуми.

        Коментар


        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          На клипа горе на 6:42 се вижда при разреза един бял слой в единият борд, твърдят,че там на първото поколение АТ3 било слабо и това е за усилване предполагам.

      • Благодаря на всички за съветите,явно срещу 500+ лв ще получа +3 см. лифт и малко по-добра проходимост от сегашните ми гуми на места на други сигурно ще е по зле,ама решил съм го вече ще ги взема и ще разбера. Да питам само по повод на налягането в гумите. Киа-та е към 1,7 т. с двама човека и малко багаж,не съм я мерил предполагам,размера ще е 215/80/15. Разбирам че повечето време ще ги карам на 1,6 или 1,8 бара,а до колко мога да ги спадам в кал или сняг без да има опасност от разлепване на гумата от джантата?

        Коментар


        • Първоначално публикуван от DVN Преглед на мнение
          ....явно срещу 500+ лв ще получа +3 см. лифт....
          Това само от гумите ли ?
          Ако да , реалният лифт е радиуса в разликата , не диаметъра и то пак е около....

          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

            Това само от гумите ли ?
            Ако да , реалният лифт е радиуса в разликата , не диаметъра и то пак е около....
            Да знам,калкулатора ги дава 57мм. по-голям диаметър от стоковия размер с който съм сега.

            Коментар


            • Привет!
              Пред дилема съм , имам Grand Cherokee WK 3.0 CRD , повдигнато е с подложки отпред ORT подложки 50мм и фланци 35мм ORT пак , харесал съм си А/Т гуми два модела и много се двулмя между двата и се допитвам до вас , размер ще е 265/60 или 65/18 .
              Моделите гуми са bfgoodrich all-terrain ko2 в размер тук има вариант за 265/65/18 и Cooper Discavorer AT3 4S в размер пак има вариант за 265/65/18 . Главно ще е 70% асвалт и 30% леко черни разходки .
              Поздрави!
              Димитров!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от DimitroffCRD Преглед на мнение
                Привет!
                Пред дилема съм , имам Grand Cherokee WK 3.0 CRD , повдигнато е с подложки отпред ORT подложки 50мм и фланци 35мм ORT пак , харесал съм си А/Т гуми два модела и много се двулмя между двата и се допитвам до вас , размер ще е 265/60 или 65/18 .
                Моделите гуми са bfgoodrich all-terrain ko2 в размер тук има вариант за 265/65/18 и Cooper Discavorer AT3 4S в размер пак има вариант за 265/65/18 . Главно ще е 70% асвалт и 30% леко черни разходки .
                Поздрави!
                Димитров!
                Копърките са по-човешки за асфалт. Не са шумни и на мокро са като шосейни спирачният път не се промени и съм си уверен както с летните. Чакам малко зимни температури да дам други отзиви.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • DimitroffCRD
                  DimitroffCRD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Привет!
                  Ами и аз вече клоня на там , но сега идва момента с моделите на Копърките , AT3 4s или АТ3 LT или краен вариант AT3 XLT ?
                  Предполагам си с AT3 4S ?
                  Поздрави!
                  Димитров!

                • Juiced
                  Juiced коментира
                  Редактиране на коментар
                  Зависи от размера и употребата са копърките. В щатите XLT се ползва от хеви дюти пикапи, LT ползват тези с по-голям размер 17-18". За масовия лек сув и пикап е 4s. Така разбрах аз докато се информирах, Грайферите им са малко по-различни и като дълбочина и като ламели. Страничният бодр също се различава, като на най-тежките ХLT е доста по-рошав, 4s е с най-много ламели и само той има знак планина със снежинка.

              • Някой мнение от личен опит за Cooper Stt maxx??? Интересува ме основно през зимата и в сняг дали ще вършат работа, да не стане така, че да ме дърпа БМВ със зимни гуми

                Коментар


                • Здравейте колеги,

                  Препоръчайте АТ гуми за рав4 второ поколение. Размерът е 215/70/16.
                  Основна употреба 90% асфалт(където го има в боковината ) и 10% лекичък оф, разбирайте разходки до полянки или някой плаж.
                  Идеята е да се ползват целогодишно. Тази зима изкарах с летните (нямам зимни), но то зима нямаше.
                  Бюджет до 200 лв. на гума.
                  Изчетох поне 20 страници от темата и главата ми вече пулсира
                  Може би за моите нужди не е задължително да бъде тежка и с прекалено едра шарка.

                  Предварително благодаря на включилите се.
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • Juiced
                    Juiced коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пробвай тези копърки ,за които говоря от мнение №848. МОето позлване е подобно на твоето и за сега са перфектният избор.

                  • I.Guberkov
                    I.Guberkov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да, добре изглеждат. Обаче нещо са се изчерпали на пазара. Поне в моя размер.

                • Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,

                  Препоръчайте АТ гуми за рав4 второ поколение. Размерът е 215/70/16.
                  Основна употреба 90% асфалт(където го има в боковината ) и 10% лекичък оф, разбирайте разходки до полянки или някой плаж.
                  Идеята е да се ползват целогодишно. Тази зима изкарах с летните (нямам зимни), но то зима нямаше.
                  Бюджет до 200 лв. на гума.
                  Изчетох поне 20 страници от темата и главата ми вече пулсира
                  Може би за моите нужди не е задължително да бъде тежка и с прекалено едра шарка.

                  Предварително благодаря на включилите се.
                  В твоя случай при 90% асфалт според мен е излишно да слагаш АТ гуми. Разгледай всесезонните щом търсиш целогодишна употреба.
                  Добри варианти са моделите на Нокиан и Нексен.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • Alexfield
                    Alexfield коментира
                    Редактиране на коментар
                    То АТ е всесезонна гума, която е подходяща и за лек оффроуд.

                • Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,

                  Препоръчайте АТ гуми за рав4 второ поколение. Размерът е 215/70/16.
                  Основна употреба 90% асфалт(където го има в боковината ) и 10% лекичък оф, разбирайте разходки до полянки или някой плаж.
                  Идеята е да се ползват целогодишно. Тази зима изкарах с летните (нямам зимни), но то зима нямаше.
                  Бюджет до 200 лв. на гума.
                  Изчетох поне 20 страници от темата и главата ми вече пулсира
                  Може би за моите нужди не е задължително да бъде тежка и с прекалено едра шарка.

                  Предварително благодаря на включилите се.
                  Щом ще ги караш целогодишно, няма никакво значение марката. Като се опекат 2 лета, 2-рата зима ще са твърди на кокал и ще се пързаляш като шейна. Вземи си най-евтините - по 134 лв/бр:
                  http://4x4gumi.bg/product/4595/215-7...a1100-99t.html
                  И събирай пари за 2-ри комплект зимни.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • Каква е ситуацията. В момента имам летни гуми на една година и има-няма 3000 километра. Последната година си изгнихме в бетона
                    Идеята ми е да си взема АТ-та и да продам настоящите. Защо?. Защото са 235/60/16 и ми идват широки и ниски. Защото искам да имам един комплект, който да върши работа за всичко ( с едно на ум ) и да не се занимавам с въртене два пъти в годината. Защото ще повдигнат колата, макар и минимално. Защото ще ми дадат, макар и малко, повече спокойствие извън пътя.
                    След 2-3 години нови и така.
                    Тук възниква следният въпрос. За две години подобно ползване всяка АТ гума ли ще се изпече или има и такива, които изкарват по 3-4?
                    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар


                    • I.Guberkov
                      I.Guberkov коментира
                      Редактиране на коментар
                      За първа зима карам с летни Така си дойде равката.
                      Винаги съм имал два комплекта. Но то зима вече има ли. За три дена сняг не си струва да имам зимни сякаш. Не живея в Родопите или Добруджа.

                    • rosen_offroad
                      rosen_offroad коментира
                      Редактиране на коментар
                      Добруджа я зачеркни от списъка със сняг

                      То и при нас (Добруджа) вече е 3 дена преко сили .....

                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз споделям мнението на втората група. Имам опит с Гудрич и Дуратрак, но все пак става дума за софийско градско, където рязката употреба на спирачки е ежечасие , защото околните не се свенят да се завират под два тона засилено желязо, независимо от метеоусловията.

                  • [QUOTE=I.Guberkov;n6718196. За две години подобно ползване всяка АТ гума ли ще се изпече или има и такива, които изкарват по 3-4?[/QUOTE]

                    Бившите ми БФГ АТ издържаха 7 години и 80000км. Продадох ги за 300лв. Изпичане не се забелязваше видимо.

                    Коментар


                    • rosen_offroad
                      rosen_offroad коментира
                      Редактиране на коментар
                      Стават и за зима (суха) след 2-та година но след мнооооооого условности.

                      Тя зимата вече е по 3 дена сняг така че и аз съм за БФГ на по 7 години

                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Гудрича са си изпечени по рождение, та за това не се забелязва такова по време на експлоатацията На 4-тата година не ставаха за мокро, камо ли за сняг. По принцип, рашъните ме питаха дали не съм луд, защото казах в техния форум, че ще карам Черокито зимата с Дуратраци и то чисто нови.
                      П.П. То и на Вида контакт не се забелязваше изпичане едно време ))))))))))
                      Последно редактирано от коко келеша; 10-03-21, 05:52.

                  • Трети чифт БФГ АТ карам и наблюденията ми и при трите са, че след втората година стават на балатум и примерно, аварийно спиране на мокър асфалт с тях е живо приключение. За много километри, почти няма видимо износване. Много добра устойчивост на остри камъни и клони (явно много платове), но за мокър път определено има какво да се желае. Не съм сигурен дали пак ще сложа такива гуми. Иначе са добър компромис за навсякъде, без да са отличник никъде, докато са нови.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X