Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    .... Няма да е зле обаче законодателството да се пипне така, че при ПТП в такива условия, ако причинителят не е с подходящи гуми, застрахователят по ГО да показва комбинация от три пръста с преобладавщ среден.

    Ако буквално застрахователя ше показва единствено среден пръст - ше го преглътнем . Често се случва на пътя , че в противен случай при всеки среден пръст ше требе да вадим пищовите .
    ...но е ясно , че става въпрос "пипането" да е в посока на бъркане в портфейла. .. макар че в много случаи това не е пречка за джигитите с... меко казано недостатъчен разум, но то е друга тема. .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Разбрахме, че си велик автомобилен пилот и за тебе законите на физиката не важат. Няма да е зле обаче законодателството да се пипне така, че при ПТП в такива условия, ако причинителят не е с подходящи гуми, застрахователят по ГО да показва комбинация от три пръста с преобладавщ среден.
      И как точно разбра това, че дори и законите на физиката не важат при мен!
      Аз само разбрах, че се заяждаш с мен от твоя пост!
      Искаш да кажеш, че съм нарушител така ли, че карам с летни гуми зимата ли,.. нищо не си разбрал да ти кажа, аз летните гуми ги сложих преди една седмица на едната си кола, другата ми още е със зимни гуми, и ако беше разбрал добре какво казвам нямаше да се заяждаш, КАЗАХ който разчита само на гуми и abs да си стои вкъщи или използва градския транспорт!
      Последно редактирано от doaiena; 22-03-18, 09:31.

      Коментар


      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

        Първоначално публикуван от doaiena Преглед на мнение
        И как точно разбра това, че дори и законите на физиката не важат при мен!
        Аз само разбрах, че се заяждаш с мен от твоя пост!
        Искаш да кажеш, че съм нарушител така ли, че карам с летни гуми зимата ли,.. нищо не си разбрал да ти кажа, аз летните гуми ги сложих преди една седмица на едната си кола, другата ми още е със зимни гуми, и ако беше разбрал добре какво казвам нямаше да се заяждаш, КАЗАХ който разчита само на гуми и abs да си стои вкъщи или използва градския транспорт!
        Друже, май си се запътил към магазина за гумена шапка за къпане .
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

          Първоначално публикуван от doaiena Преглед на мнение
          ... КАЗАХ който разчита само на гуми и abs да си стои вкъщи или използва градския транспорт!
          А случайно да ти минава през ума, че колкото и да не разчиташ "само на гуми", защото (предполагаемо) си опитен, предвидлив и т.н., винаги има вероятност на пътя да възникне ситуация, в която от значение ще са най-вече гумите. Просто защото не си сам на пътя и не можеш да предвидиш какво ще направи някой от другите участници в движението.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            А случайно да ти минава през ума, че колкото и да не разчиташ "само на гуми", защото (предполагаемо) си опитен, предвидлив и т.н., винаги има вероятност на пътя да възникне ситуация, в която от значение ще са най-вече гумите. Просто защото не си сам на пътя и не можеш да предвидиш какво ще направи някой от другите участници в движението.
            Нда, и пан Засада (Безопасна скорост) беше написал нещо подобно - дали аз ще се блъсна в камиона или той в мен, резултатът ще е еднакво плачевен...
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

              Малце се изфъргате. Га аз зимаф книшка, имаше два вида гуми - за Москвич и за Волга. И никой не ловеше снежинките.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Малце се изфъргате. Га аз зимаф книшка, имаше два вида гуми - за Москвич и за Волга. И никой не ловеше снежинките.
                Да, по същото време, пред автомобила е трябвало да се движи човек със запален газеник в ръката.
                А когато някой е успявал да развие скорост от 73 км/ч са го отразявали по в пресата по целия свят.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                  Само че на съвецкия автопром спирачките бяха основно пожелателни. Та се изравняват нещата.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    А случайно да ти минава през ума, че колкото и да не разчиташ "само на гуми", защото (предполагаемо) си опитен, предвидлив и т.н., винаги има вероятност на пътя да възникне ситуация, в която от значение ще са най-вече гумите. Просто защото не си сам на пътя и не можеш да предвидиш какво ще направи някой от другите участници в движението.
                    Точно така гумите са важен елемент от пътната обстановка и никой не оспорва факта, но не са най-важното /не можеш да оспориш това/
                    Но да се върнем към темата и тя не е, аз дали карам с летни гуми зимата и колко добър шофьор съм, или ти колко по-малко не опитен, но със подходящи гуми за текущите условия. И тук идва момента за какво е този спор и за какво става дума, колегата Кольо който вероятно миналата седмица не е сменил гумите и сега пирува в радост и подхвърли как видял на гумаджийницата запъхтяни хора с зимни гуми в ръце и съжаляващи как са избързали да сменят гумите си толкова бързо на първа пролет

                    една притча, ей така за размисъл:

                    Както си вървели заедно в съгласие четирима
                    души - турчин, персиец, арабин и грък, отнякъ-
                    де се сдобили с един динар. Този динар станал
                    причина да се скарат помежду си, защото, получавайки го, те
                    започнали да решават как да го похарчат. Персиецът казал:
                    - Хайде да купим ангур!
                    - Защо да купуваме ангур, по-добре да купим ейнаб -
                    възразил арабинът.
                    Но тук се намесил турчинът:
                    - Защо да спорим - казал той - Не ни трябва нито ангур,
                    нито ейнаб, ние трябва да получим за този динар узум!
                    Гръкът също изразил своето несъгласие:
                    - Ако трябва нещо да се купува, то това е стафил! - за-
                    явил той.
                    Всеки от тях започнал да доказва своята правота и рабо-
                    тата дошла до юмруци. И всичко това, защото в този момент
                    при тях е нямало знаещ, който да им обясни, че те всичките
                    говорят за едно и също, и че думите „ангур“,“ейнаб“,“узум“
                    и „стафил“ означават грозде, което всички те искали да купят,
                    но всеки мислел за това на собствения си език.
                    Една мъдра китайска поговорка казва: „Нека преди да
                    започнем да спорим, да уточним понятията!” Често вла-
                    гаме различен смисъл в една и съща дума или фраза и това
                    може да доведе до ненужни спорове. Всички се нуждаем от
                    разбиране и подкрепа, а още по-често просто от изслушва-
                    не. Защо не си ги дадем с повече търпение в общуването?





                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Друже, май си се запътил към магазина за гумена шапка за къпане .
                    Аз се къпя без шапка колега, който има къдрици и екстежъни има да си слага шапка
                    Последно редактирано от doaiena; 22-03-18, 10:39.

                    Коментар


                    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                      Що спорите, бе. Гумите са си гуми и са много важни за движението по пътя, не е лошо "майсторите на спорта да си мълчат" и ако има начин малко акъл да попият, ама надали. Моите на диското са се поизносили и за тръгване проблеми няма, но го няма спирането, и това ме кара да съм изключително внимателен и за догодина да купувам. А че в "хубавия" соц избор нямаше, така е, но и камикадзетата ходеха под масата или с бащите си.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Малце се изфъргате. Га аз зимаф книшка, имаше два вида гуми - за Москвич и за Волга. И никой не ловеше снежинките.
                        Петьо, силно се съмнявам, че си ми набор. Предполагам, че и Чавдар може да си помисли същото.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Петьо, силно се съмнявам, че си ми набор. Предполагам, че и Чавдар може да си помисли същото.
                          Въпреки това все още имаше само такива гуми.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                            Кога имаше гуми само за Москвич и за Волга, при такива условия на улицата оставаха само карачите.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                              Мене не ми станА ясно, тая тема произлезе от притеснения, че зимните гуми ще прегорят от каране при обедни температури от 20-25°С през март и април ли ?!
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                                Карачи некарачи, тия кошници имаха спирачки основно за украса.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X