Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

    Имам "зимни" гуми на Пасата с над 30 000 км и почти не им личи в износването, а се карат целогодишно, но са като камък и пълен боклук върху сняг и лед.
    Така ,че Чобанов Вашия опит с гумите на някакъв кемпер (друг клас и състав гуми) не ме впечатлява.
    А и никой във ФОРУМА не ВИ оспори правото да не се делите от "своя".

    Коментар


    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

      И как го разбра това „опичане” като ги тества при едни и същи условия ли?Или химически анализ направи?Това че ти си почуствал и усетил?
      Извинявай ама клониш към Експерт .
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
        И как го разбра това „опичане” като ги тества при едни и същи условия ли?Или химически анализ направи?Това че ти си почуствал и усетил?
        Извинявай ама клониш към Експерт .
        Не виждам от къде сте се опекли,но си е Ваш проблем.

        Коментар


        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

          Разбира се !Измъкването ти е и като мненията.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Есента бяха на сликове (т.е. около 1.5-2мм) а бях врътнал под 30х.км...

            Я стария рефрен - на времето като че ли само със зимни гуми сме карали зимата
            Едно време гумите бяха от кАучук и толкова караха 27-30 хил.км. Лете, зиме на лов в 15-20 см. девствен сняг без проблем с Жигулата. Нужно беше само при спиране да предвидиш как ще тръгнеш после. 90-та год. си купих първите западни гуми втора ръка "Гудияр" с хубав грайфер, широки...Сложих ги отзад. Ми те били летни, на равно пред нас в снега на тръгване буксуваха, а пресечките ги взимах като сегашните пишлегари с БМВ-та. Първата ми западна кола "Фолксваген Сантана" с предно и комплект истински зимни гуми, някакъв "Спрингфилд" май бяха - красота. Спирах в пързалката на децата и тръгвах нагоре без проблем, ей така за кеф. От тогава си знам. Гуми и джанти. Лете летни и зиме зимни.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ... Лятото при около 35С температура на въздуха почнаха да мляскат особено по пешеходните пътеки, ама си казвам - всесезонни са - няма проблеми... Усещането е като каране по пластелин ...
              Вие сте доказъл се Експерт.
              Това е достатъчно да ме убеди че ....
              Лятните гуми не мляскат ли по боята на пешеходните пътеки?Или в подземния паркинг на мола не скърцат при маневри.И за разлика от експертите дори знам какво е усещането да караш с гуми слик и на автомобил и на мотоциклет.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение

                .И за разлика от експертите дори знам какво е усещането да караш с гуми слик и на автомобил и на мотоциклет.
                Вместо да се закачат етикети,по добре споделете опит в случая какво е усещането да караш с гуми "слик"?
                Аз си признавам ,че не съм купувал и не съм оставял гумите ми да "приличат" на "сликове". Опит ..нанъИ.

                Коментар


                • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                  Всеки нормален потребител на автомобил трябва да може да прецени дали да си смени гумите и кога да го направи. Тъпо е да питаш по форумите за това.

                  Предполага се че тук не е БГ Мама. За един потребител на джип важи в още по голяма степен.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                    Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                    Всеки нормален потребител на автомобил трябва да може да прецени дали да си смени гумите и кога да го направи. Тъпо е да питаш по форумите за това.
                    Защо? Всеки ли е имал достъп до подготвен състезателен автомобил,мотоциклет и е карал със сликове?
                    Ако Вие имате подобен опит,темата разглежда гуми и пътно поведение така ,че споделяйте!!!
                    А когато не съм запознат и питам,не считам че е "тъпо". Тъпо е да си вменявам опит и знания които нямам,но дори и да е така дистанционно можете само да предполагате.

                    Коментар


                    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      Вие сте доказъл се Експерт.
                      Това е достатъчно да ме убеди че ....
                      Лятните гуми не мляскат ли по боята на пешеходните пътеки?Или в подземния паркинг на мола не скърцат при маневри.И за разлика от експертите дори знам какво е усещането да караш с гуми слик и на автомобил и на мотоциклет.
                      Ха, намерил кой да дава определения... Освен дрънканици можеш ли да споделиш лични впечатления, а не определения кой какъв бил...
                      Изключение е летните ми гуми да мляскат при преминаване на пешеходна пътека, докато горепосочените всесезонни мляскаха при нормално преминаване направо по инерция през всяка немного опесъчена пътека... И свършиха за нула време... Това са фактите - тълкувай ги както искаш.
                      Да смесваш скърцането на гумите при маневра и такова при движение направо, показва липса на осмисляне на причината за всеки от тези ефекти..

                      П.С. слик съм карал само на картинг... С ясно изразена разлика между все още студена и загрята гума (с ясно изразена разлика и в поведение, и като звук/тон на 'съскане' или пищене)... Но и в дъжд със сликове - много весело става
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                        Зимните гуми на колата са грайфер 4мм и близо 8годишни. Еми не се държат добре. Имам чуството, че на сняг се справят добре, но има ли мокър асфалт танцуват осезаемо. На всичкото отгоре са спряли и да свирят по завоите при по-високи температури. Миналата година съм чувал свирене, но сега както и да взимам завоите при температури +10градуса не мога да ги накарам да просвирят. Ще изкарам лятото и ги хвърлям на боклука. Обикновено карам спокойно и проблеми не съм имал. Няколко пъти съм пробвал след дъжд как се държат. Влизам в завоя с малко по-висока скорост и колата недозавива. С отнемане на газта поема по пътя. А иначе съм ги съхранявал правилно-лятото в гараж, на хладно и без слънце. Така или иначе това с какви гуми караш си е по преценка на собственика. Кара се според условията. Ако не спазваш това правило и с нови и скъпи гуми пак ще се търкаляш по поляните.
                        Обикновено на извънградско и хубав път карам с 90-100. На магистралата с 110. Новите гуми дават малко повече сигурност в маневрите и нищо повече. Ако обаче се изхвърлиш....

                        Коментар


                        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                          Сряда сменям зимният с летен комплект гуми. Време Е!

                          Коментар


                          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                            Хайде стига ви толкова! Емо Чолаков каза, че вече било време за смяна на гумите.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X