Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • bobkata16v
    отговори
    От: Правилното въже.

    На последната ми разходка преди 15-20 дена се наложи да ме дърпат на едно кално баирче и ползвахме черното Арб от горните клипчета.Удар нямаше никакъв.По интересното е че горния пласт на въжето е много износо и влагоустойчив.Абе че е скъпо е верно,ама аз хубаво евтино още не съм намерил.Това разбира се е лично мнение и не означава че няма алтернативи.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    ... 10м е много за статичен колан. 5м стигат.
    Ти ще кажеш! Когато най-близкото дърво е на м**ната си и въжето на лебедката не стига, по-добре да имаш 10, отколкото 5. По-дългото въже може също така да позволи на този, дето дърпа, да не се завира прекалено близо до закъсалия, за да не остане да му прави компания.

    В същност е най-добре да имаш и 10 и 5.

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Зависи от дължината. Новите цени на маркови колани не мога да кажа. Зависи много от къде ги купуваш и колко са маркови. Аз отдавна не съм купувал такива. Последно 3м 2т беше 50тина лева. Сега китаеца е 15лв.

    Остави коментар:


  • D. Bibov
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Такива колани ползваме редовно и в гората. Стават чудесно за дърпане на джип с грешни гуми, за вадене от места където не се налага засилка, за връзване на джипа за дърво когато дърпа с лебедка.
    Динамичен не е, но като колан е перфектен. Виждал съм само един такъв скъсан, но беше прекалено протрит и се скъса на удар.
    Този на снимката е китаец и малко по-лесно се износва, но това не му пречи да върши работа.
    10м е много за статичен колан. 5м стигат.
    Колко пари е "не"китаец?

    Остави коментар:


  • Злой
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Стават чудесно за дърпане на джип с грешни гуми, за вадене от места където не се налага засилка, за връзване на джипа за дърво когато дърпа с лебедка.

    За същото говорим....

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Такива колани ползваме редовно и в гората. Стават чудесно за дърпане на джип с грешни гуми, за вадене от места където не се налага засилка, за връзване на джипа за дърво когато дърпа с лебедка.
    Динамичен не е, но като колан е перфектен. Виждал съм само един такъв скъсан, но беше прекалено протрит и се скъса на удар.
    Този на снимката е китаец и малко по-лесно се износва, но това не му пречи да върши работа.
    10м е много за статичен колан. 5м стигат.

    Остави коментар:


  • Злой
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от Даниел Бибов Преглед на мнение
    Мисля, че за такъв колан става въпрос? И защо за лека кола.. няма да издържи джип така ли?

    В тази тема говорим повече за "динамични" въжета. Коите позволяват теглещия, със засилка, но без удар и за двамата да "извади" закъсалия.... Което доста полезно при затъвания от всякакъв род.... При исползване на "статични" въжета/колани при гореописана ситуация се получава удар, който може да нанесе доста сериозни щети.

    Та "статичните" могат да се исползват на асфалта, и за това говори Таргата.....

    Остави коментар:


  • D. Bibov
    отговори
    От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    За лека кола из града си е перфектен.
    Мисля, че за такъв колан става въпрос? И защо за лека кола.. няма да издържи джип така ли?


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KOLANI.jpg
Прегледи:2
Размер:228.0 КБ
ID:5440737

    Остави коментар:


  • targa
    отговори
    От: Правилното въже.

    Нямам навик да се подигравам с такива неща, но щом така си решил........

    Остави коментар:


  • D. Bibov
    отговори
    От: Правилното въже.

    Това май беше подигравка?

    Остави коментар:


  • targa
    отговори
    От: Правилното въже.

    За лека кола из града си е перфектен.

    Остави коментар:


  • D. Bibov
    отговори
    От: Правилното въже.

    Колеги какво мислите за тоя колан. 2 тона, 10 метра сейфти фактор 7:1

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Img1031.jpg
Прегледи:2
Размер:237.9 КБ
ID:5440713

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: Правилното въже.

    Може.
    По-нагоре в темата.

    Остави коментар:


  • Markony_RS
    отговори
    От: Правилното въже.

    Благодаря,ще си поръчам 4 и 7 метра,линк към байЛамарин за поръчка,може ли?

    Остави коментар:


  • Георги Василев
    отговори
    От: Правилното въже.

    Аз имам две въжета- 5м и 10м, като съм ги ползвал и двете в тежки ситуации. 10 метровото ми идва малко длъжко и се разтяга прекалено много. Според мен 7м е максимума. В гората заради ограниченото пространство- 5м.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X