Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

    Залагам една бира, че е изгоряла ламБа от подсветката на номера.

    Коментар


    • #32
      От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

      Открих я, беше малката габаритна лампа в левия стоп. Сега няма съобщене за грашка. Обаче ми направи впечатление, че не светва плафона при отваряне на вратите, нито тоя в багажника. Лампите са здрави, от бутоните светват. Има ли някакъв модул, дето ги контролира?
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

        Осветлението на багажника, и осветлението на купето нямат общо.
        Изключването на осветлението на багажника става с изтегляне на изключвателя навън - това е до първото му затваряне, после си работи нормално. Изпълнението е силно афиф, и е възможно да се е прецакал изключвателя.

        Изключването на осветлението на купето е в самия плафон - няма общо с осветлението на багажника.

        Най-вероятно проблема не е в изключвателите на вратите, защото няма да можеш да я заключиш.

        Имаш бира от мене

        Успех.

        Коментар


        • #34
          От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

          Абе, младеж, я тури някоя снимка
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Осветлението на багажника, и осветлението на купето нямат общо.
            Изключването на осветлението на багажника става с изтегляне на изключвателя навън - това е до първото му затваряне, после си работи нормално. Изпълнението е силно афиф, и е възможно да се е прецакал изключвателя.

            Изключването на осветлението на купето е в самия плафон - няма общо с осветлението на багажника.

            Най-вероятно проблема не е в изключвателите на вратите, защото няма да можеш да я заключиш.

            Имаш бира от мене

            Успех.
            С това ще се занимавам по-нататък, не ми е дерт. И аз си мисля, че няма проблем в ключетата на вратите, щото иначе нямаше да мърдат стъклата нагоре-надолу като ги отварям, а и централното сигурно нямаше да заключва. Едната крушка в плафона беше изгоряла и като гаснеше другата от плафона се чуваше едно жужене, все едно има муха вътре. Смених ги и двете с някакви пак 42 мм ама с тумбест стъклен балон (идея нямам от къде ги имам) и жужененто изчезна. Светят екстра, само дето се палят само от бутона на плафона. Има още някакви бутони по плафона, за които нямам идея за какво са. То има и други дреболии, дето ще искат човъркане. Малките дисплейчета бачкат само с по 2-3 сегмента, тапицерията се е поразпрала по шевовете тук-там, климатика е празен. Ама за 300 паунда - толкова ... Ще го стегна лека-полека. Вектрата я купих за 200 и я карам вече трета година и е почти без забележки (вече, щото и тя беше бая огрухана като я взех) ... Петьо, снимки утре, че досега бях на работа
            Последно редактирано от kuzdov; 28-04-19, 03:38.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

              Пфф, тези безсмислени, допълнителни светлини за габарит в отделна секция на стопа ги бях забравил.
              Да, и моите бяха аут (и двете) та си мислех, че съм намерил къде е заровено кучето.
              Обаче за съжаление пак се наложи да сменя ключа, защото продължи с грешката.
              И проработи след 2 "опит" - първият за 20лв имаше същият проблем с електрониката вътре, както и моят.
              Вторите 25лв вече проработиха.
              Месец и повече се борих с този проблем.
              Диагностика не помага за него - Тоя модул не говори през CAN,

              Бутоните по плафона за са ръчно включване на двете му секции, имаше май и 3 лампа вътре, която свети към пасажера и е насочена - за четене.
              Има и един плафон на покрива с салона. За него също има бутон.
              Плафона и бутоните... Доста "афиф" е, в Е клас от тези години е видимо по-бюджетно направен.

              С таблото и дисплеите е същата работа.
              На малките дисплеи проблемът е начина, по който са прикрепени лентовите кабели, които за финал са с видимо ниско качество.
              Масов проблем е, няма кола, което или да не е като твоята или да не е правена.
              Големият дисплей е направен съвсем различно и там никога няма такъв проблем.
              Продават се китайски кабели, подменят се всичко е ОК.
              Има много теми и клипове в тубата за тая процедура, не е ракетна нАука но е пипкава и специфична работа.
              Ако имаш много свободно време и желание сам да си го поправиш ще успееш с около 30лв за материали.
              Но ще го разглобяваш поне 2 пъти
              Враг усраине

              Коментар


              • #37
                От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

                Горе в плафона има един термистор, който отговаря за поддържането на температурата, зададена на климатроника. Тоя термистор се обдухва от едно вентилаторче, което се върти винаги, когато колата е запалена или на контакт.
                Съответно, се натрупва прахоляк, и вентилаторчето почва да се чува.
                Като го пораздрусаш, престава, и след време почва пак.
                Най-вероятно това си чувал.

                За прословутите лентови кабелчета Миро ти е казал с подробности. Ако държиш поялника от правилната страна, ще си ги смениш безгрижно.

                Заключването на вратите е пневматично. Модула се намира под задната седалка. Няма общо с ключетата на вратите, както и отварянето и затварянето на стъклата. Порови се из плафоните.

                Весели празници.

                Коментар


                • #38
                  От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

                  Добро утро (поне за мен де, че сега ставам) и честито Възкресение! Благодаря на всички за насоките и съветите! Вени, жуженето се чуваше само като гаснеха плавно светлините, не е от вентилатор а и тоя кош е климатик. Има само едно копче за включване, нищо друго. На плафона, освен за двете основни лампи има и бутон за малка светлина за четене и още един или два, които видимо нищо не се случва като ги цъкам, ама ще ги снимам после като сляза. С дисплеите ще видим. Не ме е страх от пипкави електричарски работи макар, че вече тия ситнежи едвам ги виждам, ама мразя да разглобявам лайсни, кори и щипки, еле пък ако са на видимо място и ако ги потроша ще ме дразнят постоянно. П.П. Тоя модул за вратите трябва да разбере някак, че вратата е отворена или затворена. Като се отвори вратата, стъклото мърда сантиметър надолу. Като се затвори се връща пак до горе. Освен от ключетата, не се сещам за друг начин.
                  Последно редактирано от kuzdov; 28-04-19, 12:59.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

                    https://www.google.com/url?q=https:/...dEnY2Fg2P_pvkH
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

                      Ей го на:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090704.JPG
Прегледи:1
Размер:745.3 КБ
ID:5813474Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090703.JPG
Прегледи:1
Размер:757.5 КБ
ID:5813475Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090702.JPG
Прегледи:1
Размер:761.2 КБ
ID:5813476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090701.JPG
Прегледи:1
Размер:757.0 КБ
ID:5813477Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090700.JPG
Прегледи:1
Размер:770.8 КБ
ID:5813478Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090696.JPG
Прегледи:1
Размер:802.1 КБ
ID:5813482Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090697.JPG
Прегледи:1
Размер:784.8 КБ
ID:5813481Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090698.JPG
Прегледи:1
Размер:769.0 КБ
ID:5813480Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090694.JPG
Прегледи:1
Размер:788.2 КБ
ID:5813484Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090693.JPG
Прегледи:1
Размер:789.2 КБ
ID:5813485Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090699.JPG
Прегледи:1
Размер:762.2 КБ
ID:5813479Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090695.JPG
Прегледи:1
Размер:750.0 КБ
ID:5813483
                      Има още бая за оправяне по външния вид, ама ще стане. Относно плафона, просто съм го бил изключил, работи си. Задния плафон не работи, плафона в багажника е на бушон 5 до акумулатора, но гори. Като го смених светна, но пак изгоря. На него е вързана и алармата. Като го сложих се опита да свирне едва доловимо, предполагам сирената е окъсила. Ще я резна и ще видя има ли ефект. Това до ръюката за капака предполагам е буксата на ОБД, обаче не можах да я отворя, а и не съм се мъчил особено. И на последната снимка е останалата част от автопарка. Като стегна Мерца Вектрата ще трябва да я разкарам, че няма място на улицата вече и комшиите мрънкат. П.П. След смяна на акумулатора трябваше да разкарам оригиналното радио, че нямам кода. Това как да е, ама светна и оная жълта лампа долу вляво BAS ESP . Не знам дали има връзка.... И всъщност като гледам на снимката, това май не е капачка за ОБД. Къде трябва да търся другата букса? P.S. Открих го, добре че има Гугле вече. Смяната на батерията е причината. Трябва да се навие волана в двете крайни положения и гасне. Предполагам се калиброва датчика за положението на волана.
                      Последно редактирано от kuzdov; 28-04-19, 15:45.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

                        BAS е брейк асистънт систем - сиреч, ако в аварийна ситуация - според колата де, ти не спираш достатъчно юнашки, колата взима мерки и ти натиска педала на спирачката до дъно, и после АБС си управлява спирането.
                        За да ти изгасне тая индикация, при запален двигател навий пълен ляв, пълен десен един-два-три пъти...
                        ОБД трябва да е до ръчката за освобождаване на ръчната, или под нея - там има едно болтче с кръстата отвертка, дето като го махнеш, и ръчката пада - зад нея може да имаш обд букса, но може и да нямаш. Там трябва да е, по принцип - ако не е там - просто нямаш.
                        Дай да видя оригиналното радио, и ми прати VIN на колата, за да се опитам да уцеля кода.

                        Спри се, боядисай яйца, и нарежи великденска салата - Бенца няма да ти избяга, а и ще си имаш занимавки приятни с него дълго време.

                        Весели празници!

                        Бах ти английската кола, всичко и е на обратно.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

                          Оправих се с брейк асистента, По късно ще снимам радиото, благодаря. А масата е сложена, само аз се подмотавам още ...
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #43
                            От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

                            Под капачката, оградена с червено, ти е буксата за диагностика. 38 пинова е.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090703.JPG
Прегледи:1
Размер:778.6 КБ
ID:5813486
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #44
                              От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

                              Благодаря, утре ще разгледам по-подробно какво има под капака. Вени, ето снимките, дано стане:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090707.JPG
Прегледи:1
Размер:749.6 КБ
ID:5813488Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090706.JPG
Прегледи:1
Размер:688.5 КБ
ID:5813489Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090705.JPG
Прегледи:1
Размер:700.4 КБ
ID:5813490
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

                                Да доложа относно плафоните. Прав бях за сирената. Изключих я от буксата и престана да гори бушона. Задния плафон в купето е на същия бушон, между другото. Сега всичко свети и съм поръчал диодни лампи, да видим как ще изглежда с тях. Също така открих, че не съм с ОБД, а с кръглата букса при мотора. Поръчах един адаптер, да видим дали ще се върже с ЕЛМ -а ...
                                Последно редактирано от kuzdov; 29-04-19, 13:17.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X