Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Различни схеми за 4х4 - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Там има две принудителни блокировки, и поне за мене това е почти върха. Само да бяха с гласова команда))
    Блокировки тук, блокировки там ... БТР-60 е 8х8, има самоблокове навсякъде - и междуосови и междуколесни. А върви и затъва точно по схемата на Нивата - навсякъде където просто не стига мощност на двигателите. Бошлаф.
    Въпроса в самото начало на темата беше несравнимо по-интересен. А дайте верно да направим таблица - кой по каква схема е.

    Коментар


    • #47
      Ми аз да се опитам да започна "таблицата" с това което знам:
      Нива, Defender... - ръчно блокируем диференциял, постоянно 4х4
      УАЗ, Cheroke (май не всички модели?)... - Постоянно зацепен Заден мост, предният се включва твърдо с лост (50/50)

      Коментар


      • #48
        Уала! Ето какво изрових!



        Само че не знам какво значи "кулачковая муфта" и "пластинчатая муфта"
        И най-отдолу забележката - знаех си аз, че нещо отличава G класата.

        Коментар


        • #49
          Не се сещам кво друго да ти кажа освен че си великан! Без всякъв майтап. И бира от мене, подозирам че и от други.
          В случая "кулачек" е "кученче", като в движенията на велосипедите - някъв дребен свободно мотаещ се детайл който се движи насам-натам и блокира по-големи муфи. А пластинчатата е досаден плосък съединител. Отлично нещо, обаче или за малки натоварвания или за грамадни агрегати.

          Коментар


          • #50
            откривам пропуски...
            1. Къде е означен LS-дифа?
            2. "Ключалките" на главините
            Да не говорим, че няма схемите на задвижване на ТЛК и Вранглер /например/
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от LJ73
              откривам пропуски...
              1. Къде е означен LS-дифа?
              2. "Ключалките" на главините
              Да не говорим, че няма схемите на задвижване на ТЛК и Вранглер /например/
              Ами добави ги де! Нали това се търси!

              Коментар


              • #52
                В тази схема настина има доста пропуски..
                1) Най-горе вляво, където е Уаз-а, същото важи за Ленд Ровър Серия 1, 2/2а и 3, както и ранния Рейндж Ровър Класик (до 1980г.).
                2) Не виждам кое е общото между Диско-то и МЛ-а, но ...
                3) При Нивата, или там където говорим за отворен междуосев са и всички LR до 1999г. без Range Rover New, но + Дифендър до днешна дата.
                4) Не мисля, че Haldex (VW) и TorSen (Audi) е тотално едно и също..

                Стига толкоз..

                Коментар


                • #53
                  В тази схема настина има доста пропуски..
                  1) Най-горе вляво, където е Уаз-а, същото важи за Ленд Ровър Серия 1, 2/2а и 3, както и ранния Рейндж Ровър Класик (до 1980г.).
                  Да, обаче има многоточие след УАЗа, значи казват хората че има още...

                  Благодаря за допълненията

                  Коментар


                  • #54
                    също не успях съвсем добре да разбера схемата за Паджерото /задния диф в частност/
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #55
                      И аз не я разбирам... Каква е тази "муфта Халдекс" Трябва да питам Гуглето
                      Има блокаж на заден диф и система "Super select"

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от Паджеровод
                        И аз не я разбирам... Каква е тази "муфта Халдекс" Трябва да питам Гуглето
                        Има блокаж на заден диф и система "Super select"
                        Халдекс е производител на трансмисии и т.н. в сайта им, обаче, не успях да се оринтерам...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от Yaro
                          4) Не мисля, че Haldex (VW) и TorSen (Audi) е тотално едно и също..

                          До колкото помня и двете ги има и при VW и при Audi. Едната беше за надлъжно а другата за напречно разположени двигатели, ама коя как... не помня.

                          Коментар


                          • #58
                            Re: Различни схеми за 4х4 - плюсове и минуси

                            Халдекса си е многодисков съединител с електронно управление, а торсена честен истински диференциал само че червячен. Така че нямат нищо общо. Схемата е гърчова!
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #59
                              Re: Различни схеми за 4х4 - плюсове и минуси

                              Майната му на аудито, обаче тоя мост стои и в Рилтиса. Което верно е гърчово.
                              Прочее, предлагам да се приеме за обща употреба названието "схема им. Куадры", известна също така и като Гърчова.

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Различни схеми за 4х4 - плюсове и минуси

                                Най- простата схема:МБ G463 центр. диф.-муфа-50/50,преден
                                диф.муфа-50/50,заден диф.муфа-50/50 В.М.Всъщност по-простият вариант е при 460-където в средата е проста раздатка твърдо 50/50
                                ,а не диф.Но пък на асвалта си само на задно.
                                В.М. е въртящ момент.
                                Пътят е целта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X