Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стомани, марки и характеристики

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ctef
    коментира - отговор
    Машината е бн12. Патронникът ми е до толкова, ще видим.
    Максималният вътрешен диаметър на лагерчетата които може да поеме пинолата е Ф17. Мисля да взема радиално-аксиален лагер, може и да го дублирам.

  • sparkybg
    коментира - отговор
    Стърже се.

    Шпиндел 15мм, държащ свредло 16мм ми е малко странно, да не кажа нещо повече.

  • ctef
    коментира - отговор
    Полуоска ще може ли да се стърже, закалена ли е?
    Никой няма да ми продаде 50 см материал.
    Шпинделче имам предвид ос на малка бормашина, Ф15 . 2 лагерчета ще крепи.
    И да предва въртящ момент за свредла до 16.
    Оригиналната ос не изглежда да е нещо специално. Каналът и се е рзбил.

  • sparkybg
    коментира - отговор
    Шпинделче се прави от 40X, или от сорта. Някоя дъртя полуоска ще ти свърши доста по-добра работа.

    45 се заварява за неотговорни неща. Ако се направи с подгяване и прочие, и за отговорни. Само че това на обекта няма как да стане с арматура. Арматурната се закалява, ама малко. И да, къдравото няма нищо общо с тая, от която се правят шпригли например - тя си е говнолин.

    Шадитата например се правят от нещо като ст20 точно заради заваряемостта. При толкова малко въглерод такава не се случва в правещи бели количества.

    Не е за шпиндел това. Не прави глупости.

  • ctef
    коментира - отговор
    Прави впечтление, че е по-яка от обикновенното арматурно желязо, а и май се закалява успешно.
    Виж, това че Ст45 не се заварява, не го знаех.
    Питам защото искам да правя едно шпинделче, поне да не бъде от стал-кал

  • sparkybg
    отговори
    Каквато е и новото. Не е ст45, ,макар че като якостни качества е подобна. B450, B500 и от сорта се води. Ключовия момент е че е заваряема. Стомана 45 не е, без допълнителни процедури. Като съдържание на въглерод е колкото стомана 20.

    Остави коментар:


  • ctef
    отговори
    Интересува ме старото български рифелово арматурно желязо, каква марка стомана е?
    Възможно ли е да е Ст45?

    Остави коментар:


  • Vgoranov97
    отговори
    От: Стомани, марки и характеристики

    И аз изпитвам абсолютно същата непонодимост. Поздрави колега!

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Стомани, марки и характеристики

    То аз чета от няколко дни, точно в конкретиката на това, което правя в момента, а именно машинна обработка на 4541/321. Отдавна съм се отказал да ровя за всичко и надълбоко. Но пък дори покрай ровичкането за тая конкретика се научават доста неща, които човек е добре да знае като обща култура, щом си играе с такива играчки.

    Остави коментар:


  • ivodianov1992
    отговори
    От: Стомани, марки и характеристики

    То си е цяла наука тия стомани. В университета учим 100 неща, които са от миналия век. Поне учебниците са от тогава. А излизат нови неща(не много, но има) основното си е старо и за новото гледам да се образовам от разни такива сайтове. Благодаря. То бас бая ножарски производители, не могат да се оправят с тия стомани, ти искаш ние да се оправим

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Стомани, марки и характеристики

    Наръчни за неръждаеми стомани (английски):
    Outokumpu-stainless-steel-handbook.pdf

    От асйта на тия хаймани научих доста интересни нещица. Не друго, ама реших да правя едни неща от неръждавейка (в моя случай 321/1.4541), и понеже се оказа гнус, рекох да видя къде бъркам.
    Естествено, оказа се бездна, на която няй-много да поразчовъркам повърхността, но пък е интересно.

    Остави коментар:


  • crossbow80
    отговори
    От: Стомани, марки и характеристики

    Здравеите на всички
    Някой има ли практически опит със стомана AEB-L-Udeholm

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    До: Стомани, марки и характеристики

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    E такава си ни е държавата .
    Иначе съм свалил и програмката и линковете . И едното и другото е ценно , но в линковете е малко по-обширна информацията . Вкарали са и подробни препоръчителни режими за термообработка. Хубаво е човек да си ги има данните на хард-диска , че не се знае колко време ще просъществуват в нета ...ама гледам че това са pdf файлове . Няма ли някакъв по-мързелив начин за сваляне , ча то иначе копи-пейст за всяка марка ...
    Има. Ако имаш BitComet, десен клавиш върху страницата и после "Download all with BitComet". Дава ти списъче с всички PDF-и.

    Това ако ги сваляш от италианския сайт. Ако от FTP-to, май тая схема не работи.

    Остави коментар:


  • Vlado_Ts
    отговори
    До: Стомани, марки и характеристики

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Еми, заковал - не заковал, на български дефакто няма. Няма нито веб страници, нито документация.

    Има една програмка - KeyToSteel се казва, в която са вкарани всички стандарти. На доста стомани има и съдържанието, както и якостни характеристики.

    Ама в линковете, дето съм дал по-горе всичко е дадено по-подробно.

    Просто в днешно време без чужд език човек си е жив загинал, ако търси информация за нови неща из интернет. (Те не са нови. Стандарта е нов.)
    E такава си ни е държавата .
    Иначе съм свалил и програмката и линковете . И едното и другото е ценно , но в линковете е малко по-обширна информацията . Вкарали са и подробни препоръчителни режими за термообработка. Хубаво е човек да си ги има данните на хард-диска , че не се знае колко време ще просъществуват в нета ...ама гледам че това са pdf файлове . Няма ли някакъв по-мързелив начин за сваляне , ча то иначе копи-пейст за всяка марка ...
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 12-05-10, 15:23.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    До: Стомани, марки и характеристики

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Ти така го закова , че ...
    Нещо ново в областта на старите стандарти е понятно защо няма . То БДС-то отдавна не е задължително , кво остава пък да се преиздава.
    От друга страна стомана 45 примерно си има същата якост днес , каквато е имала и вчера.
    Що се отнася до европейските стандарти - има ги официално , ама са платени . Аргумента е че държавните чиновници полагали неистови усилия за превод на хилядите страници материал ....
    Еми, заковал - не заковал, на български дефакто няма. Няма нито веб страници, нито документация.

    Има една програмка - KeyToSteel се казва, в която са вкарани всички стандарти. На доста стомани има и съдържанието, както и якостни характеристики.

    Ама в линковете, дето съм дал по-горе всичко е дадено по-подробно.

    Просто в днешно време без чужд език човек си е жив загинал, ако търси информация за нови неща из интернет. (Те не са нови. Стандарта е нов.)

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X