Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване на голямо количество ръждясали болтове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sparkybg
    отговори
    E, на това ачик-ачик си пише А4-80. Въпросното 80 е важното. Ако го няма, пак нямаш нищо гарантирано, нищо че е А4.

    Остави коментар:


  • santaclash
    коментира - отговор
    1000 не, ама към 200 ми се е случвало. То нали знаеш...кой няма акъл, има ръце/крака...
    Относително бързо се справих. Час-два някъде. Това с бирите.

  • Asen Kushlev
    отговори
    Оксидираните са на 1/2 от цинка, А4 ми излизат по запитване за цена.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    Масовите са А2.. и наистина са как ги случиш. Това например е гарантирано ПОНЕ 8.8MPa якост на опън и определено са здрави. Пробвано многократно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2020-08-19_16-23-05.jpg
Прегледи:619
Размер:385.7 КБ
ID:6636889
    Проблемите с повличането обаче са абсолютно реалистично. Ако не му сложа малко "смазка" независимо какво си задират без видима причина. Както каза Спарки - развиването само с късане или с флекса. Цената обаче не е особено приятна

    Аз бих заложил на оксидирани или поцинковани 8.8Mpa от магазина и толкоз

    Остави коментар:


  • sparkybg
    коментира - отговор
    A2 е евтино и намираемо, но няма никаква гарантирана якост, а реалната е нещо като между 3.2 и 5.6.

  • Asen Kushlev
    отговори
    Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
    Какъв размер са, да не е М12 та да са толкова скъпи?
    Бърза справка - 10х70 ми излязоха на почти една цена за цинк и А2, второто по-евтино с малко. Категорично под 200 лв. за 1000 бр. За качеството, от по няколко хиляди крепежа на месец от там не съм имал рекламации, вече повече от 10 години.

    Остави коментар:


  • prascho
    коментира - отговор
    Размерът е M10, а дължините варират от 35 мм до 70 мм в зависимост от хватките. Разгледахме и по-евтини предложения, но определено нямат необходимото качество, както Спарки е писал по-горе.

  • sparkybg
    коментира - отговор
    В неръждаем вариант за гарантиран еквивалент поне близо до 8.8 трябва да се търси поне А4-80. А всичко различно от А2 без никаква гаранция за класа след това, е скъпо и трудно се намира. В общия случай върху намираемите болтове пише просто А2, от което само се разбира че е неръждавейка и толкоз - нямаш никакви гарантирани натоварвания и може да се окаже пълен кашкавал.

    ...отделно че правят и повече проблеми с резбите, уж видимо от нищо. Вече много пъти ми се случва да тръгна да развивам инокс гайка от инокс болт и така да замаже резбата че да няма отвиване без късане или рязане.

  • mendi
    отговори
    Какъв размер са, да не е М12 та да са толкова скъпи?

    Остави коментар:


  • prascho
    отговори
    Благодаря на всички, които са се отзовали - най-вероятно ще минем на вариант с нови. Болтовете са DIN 912, твърдост 8.8. За момента имаме оферти за около 350 лв за 1000 броя поцинковани. Болтове са били използвани и ще се използват за закрепване на хватки на изкуствена стена за катерене.

    Остави коментар:


  • Asen Kushlev
    отговори
    Размера на въпросните винтове ще внесе яснота около смисъла на гимнастиката + за какво ще се използват. DIN-a мяза на 912, ако не е някоя крива резба го има навсякъде. Ако пък е отговорен го има и в неръждаем вариант.

    Остави коментар:


  • Vlado_Ts
    коментира - отговор
    На теб случвало ли ти се е да жулиш (1000+) болта с телена четка ?

  • Vlado_Ts
    отговори
    Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
    .......Използват се за закрепавне на хватки към изкуствена стена за катерене....
    Използвали са се или ще се използват ?

    Щото е важно не за какво са използвани , а за какво ще се използват .
    Ако е за горното - послушай колегата mendi и не се занимавай с глупости .
    Това нито е повърхностна ръжда , нито възстановяването ще ти излезе по- евтино .

    Остави коментар:


  • mendi
    отговори
    Това не ми изглежда да е специализиран елемент. За 1000 болта проблема ви се решава много лесно. Нови стуват 50 - 60 лева.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    +1 за СТУДЕНОТО поцинковане! Като цена с транспортните разходи излиза около 1/2 от цената на нови такива болтове от магазина.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X