Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пясъкоструене -къде???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Иван Горчев
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Преди 2 месеца си носих джантите да ги изчистят. Взимаха по 9 лв / кв.м. По принцип правят спирки за градският траснпорт. Говорих за едно старто шаси от ТИР, казаха че няма проблем да се изчисти. Разгледах им компресорът - дизелов, 4 цилидров двигател с размерите на туристическо ремарке. Мисля, че беше винтов.

    Преди около 2 години почина тъстът на един познат. Занимаваше се със сондажи. Сондата му беше на въздух. Използваха един грамаден компресор - ако не се лъжа - 8 цилиндов двигател от Ивеко и винтов компресор. Като цяло компресорът е марка Деуц - не помня как се пишеше на латиница. Размерите са колкото на малък джип - примерно Самурай или Витара. Няма бутилка. Пригоден е за теглене от камион. До последно работеше. Ще го питам какво мисли да му е бъдещето на този звяр.

    Остави коментар:


  • м20_маниак
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
    Аз бих почистил механично тази Варшава,и с преубразуватели.И без това пясъкът не чисти вътрешни кухини,и ръждата която дуе в ивицата на контакт между два листа точкована през интервали ламарина.
    Колега,мислех си за този вариант,но има много ръбове и гънки,в които е невъзможно да се почисти хубаво гадостта.По-вероятно е да ми се промени цвета на косата (в бял),от колкото да махна ръждата.Иначе благодаря за съвета.

    Остави коментар:


  • To6o
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
    Точно! Преправя се един най-обикновен пистолет за духане, като в задната част на тръбата се пробива отвор и се заварява тръбичка на която се нахлузва шлаух с дължина спрямо нуждите. Тръбичката сочи на долу, където в някакъв съд се слага абразива, може и кварцов пясък, а ако си правиш колата на двора, може и с най-обикновен. Маркуча може да смуче от кофа, или направо от купчина с пясък.
    Това обяснение е много схематично и елементарно, разбира се, но това е принципа. Останалото с малко ядене и повече акъл се донаглася, за да работи "уреда" оптимално!
    Не е точно така.Аз имам такава камера.Правил съм я сам,но преди това съм гледал заводски.Няколко метода има на подаване на пясъка.При мен се всмуква от "сипейче" запълвано на принципа на поилките за папагали.
    По принцип дюзата е от борен карбид.Може и стомана да е,но ще отиде за нула време.Въпросът какъв да е пясъкът е спорен.Опира до цена.Силициев карбид 46 номер работи с висока ефективност ,но е скъп.
    Аз бих почистил механично тази Варшава,и с преубразуватели.И без това пясъкът не чисти вътрешни кухини,и ръждата която дуе в ивицата на контакт между два листа точкована през интервали ламарина.

    Остави коментар:


  • Стефан
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Вентилаторите имат голям хубав дебит. Но не могат да вдигат налягане. Даже терминът е друг - не налягане, ами напор.

    Остави коментар:


  • Scrapheap
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Разпределителния вал, както и клапаните се изхвърлят, а на тяхно място се поставят обикновени сачмени клапани ако позволява главата, ако ли не се прави нова глава - силно опростена плоча с по един клапан за вход и един за изход свързани с съответните тръбопроводи.
    Именно!!! - достатъчни са два възвратни клапана на цилиндър. Всичко останало е къш Вместо глави по една стоманена плоча с по два на цилиндър заварени щуцера, на които се завинтват клапаните. Горивната камера на този двигател е огромна и за целта е повече от излишна. В конкрения случай не му бяха оставили и охлаждането и "ЗИЛът" грееше, като че работи като двигател.
    Доколкото разбрах му бяха сложили само здрави сегменти. Но със сигурност вдигаше около 10 атмосфери... Така поне показваше манометъра. Зорът беше повече за ладовия двигател.. Обикновено го въртяха на 3 предавка. (Беше си със скоростите)
    Диаметърът на изходящата от бутилката тръба беше около 40мм..

    Остави коментар:


  • Scrapheap
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Не знам дали става но ми хрумна че евентуално може да се използва за компресор машина от тези бензиновите за почистване - които се носят на гръб и с една тръба духат напред... Би трябвало дебита да е достатъчен...
    Това си центробежен вентилатор, но не е изключено да свърши работа.

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Не знам дали става но ми хрумна че евентуално може да се използва за компресор машина от тези бензиновите за почистване - които се носят на гръб и с една тръба духат напред... Би трябвало дебита да е достатъчен...

    Остави коментар:


  • Tsvetan
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Камионските компресори са мизерни за тая работа. Даже на ТИРа като поревеш 10 секунди с тромбата, после 5 километра нямаш спирачки.


    Eeeeee и кво стана?Като натиснеш тромбата на ТИР-а и като му падне въздуха и сами си бие спирачки

    Остави коментар:


  • taran
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Продават ората,http://www.compressors.euromarket-group.com/?pid=42 ,ето,ма не им знам цените.Може да се проверят.Ма,нещо дебита им ми се видя мижав.

    Остави коментар:


  • Стефан
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    )))))) Не разбира се. 6 - 10 атмосфери. Рязането - нерязането се урежда с формата и фокуса на струята. Която зависи от профила на соплото. Това още не е газодинамика, проста хидродинамика си е.
    Проблемът на цялата машина е че трябва грамаден дебит. А винтови компресори никой не продава. Аз ви казвам че търговците са гейове, вие - не ... Да не са лезбийки?
    Някой има ли верно работещо малко песъкоструйче? Едни тенекийки трябва да изчистя от ръждата, че да ги заваря. Не мога на ръка, щото имат тайни процепи и вдлъбнатини.

    Остави коментар:


  • Паджеровод
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
    За дебита - ясно , а налягането на фабричните песакоструй какво е ?
    Цифра не мога да ти кажа. Гледал съм отдалече Но си мисля, че трябва да може да се регулира според едрината на пясъка и това, което се чисти - ако е ламарина по-леко за да не я пробие, ако е шаси повече, а и разхода на пясък ще зависи от налягането

    Остави коментар:


  • Стефан
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Камионските компресори са мизерни за тая работа. Даже на ТИРа като поревеш 10 секунди с тромбата, после 5 километра нямаш спирачки.

    Остави коментар:


  • Макавеев
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Чети внимателно!
    Човекът казва: "Компресорната част беше двигател от ЗИЛ 130"
    Кьорчооо ! Къде гледам ? .
    От Газ 53 би трябвало да стане.
    За дебита - ясно , а налягането на фабричните песакоструй какво е ?

    Остави коментар:


  • taran
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Днес пробвах "микро песъкоструя"на баща ми върху боядисана алуминиева броня.Свали боята,но с грунва вижда зор,пък и пясъка е доста фин,та не става много за такива неща

    Остави коментар:


  • quadra
    отговори
    До: Песъкоструй-къде???

    Разпределителния вал, както и клапаните се изхвърлят, а на тяхно място се поставят обикновени сачмени клапани ако позволява главата, ако ли не се прави нова глава - силно опростена плоча с по един клапан за вход и един за изход свързани с съответните тръбопроводи.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X