Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Пуснах ти на мейла цялата кутия от каталога . Виж на челюстите дали съвпада четирицифрения номер което означава че са от едно застъргване може да ги е разменил някой 5-6 десети е много биене. Утре слетобед трябва да звънна на моя човек да видим къкво е направил с оборудването но той ми каза че новите ТОS от десетина години се правят в Китай и чупят спирали и челюсти а за чисто китайските каза че са супер качествени но там нямам преки наблюдения мога да кажа само че новите български са много по зле от старите .. Виж и тука много добри цени имат http://polymeta.bg/?page=newmach&cat=16&pid=87
    Последно редактирано от sek.1; 07-06-10, 07:19.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Благодаря.

      Тая защита ще да е някоя много голяма дреболия , щом няколко часа гледам, гледам, и не я виждам.

      Ето го и албума за C10M и C11MT супортната кутия в PDF формат: supkutia.pdf
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: До: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        ако искаш иммам я цялата ще се опитам да я кача ако ли не звънни на 0887581153-Бъчваров-мога да ти сканирам тази част от механиката на масата-но обикновенно луфт се получава когато машината е работила много или им е изпускана масата при транспорт-правим ремонт на място на такива машини без оглед нищо не може да се констатира-

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          здравейте!!!!
          относно супортната кутия на С11МТ -е съвсем различна вътре като съединител (самоизключващ механизъм) и други ,това е специфична работа всеки не може да прави такива кутий имат си тънкости ако желаеш звънни на 0887581153-БЪЧВАРОВ мога да помогна нещо

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            ЗДРАСТИ ТАЗИ КУТИЯ НЯМА КОБИЛИЦА КОЯТО ИЗКЛЮЧВА МЕХАНИЗВА НО В СЪЩОТО ВРЕМЕ ИГРАЕ И ДРУГА РОЛЯ ДА ГО ДЪРЖИ И САМО КОГАТО СЕ НАТОВАРИ ДА ИЗКЛЮЧИ

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Благодаря.

              Тая защита ще да е някоя много голяма дреболия , щом няколко часа гледам, гледам, и не я виждам.
              Не ми остава време да ги поогледам хубаво но днес проверих всички мои служебни стругове блокировката им работи.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Не ми остава време да ги поогледам хубаво но днес проверих всички мои служебни стругове блокировката им работи.
                Днес говорих с някакъв образ. Петър нам-кой си. Явно беше най-в час от всичките, на които се обаждах. Каза че имело някакви съчмички и прочие дреболии там. Явно кутията все пак е отваряна, и при сглабянето хич и не са обръщали внимание на тия "дреболии". До ден-два очаквам включване да каже дали ще се намерят липсващите чаркове. Каза също и че за да се сменят, кутията трябва да се "цепи". Разбирай отваря. Иначе не можело.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  кутията трябва да се "цепи". Разбирай отваря. Иначе не можело.
                  Това е повече от ясно чакам телефона на човека от ЗММ. И на мене ще ми е интересно да видя как го прави тесен специалист .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Спарки, имам една забележка, казва се "сглобяване", а не "сглабене"...
                    Ако не се оправиш, ела в Пазарджик, там където аз си правя машинариите. Всички там са бивши кадри на ЗММ. Пък ще ти е полезно да постоиш и да погледаш как се работи професионално на струг, фреза и други машинки. Момчетата са готини и не си крият занаята. Все ще понаучиш нещо...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Спарки, имам една забележка, казва се "сглобяване", а не "сглабене"...
                      Ако не се оправиш, ела в Пазарджик, там където аз си правя машинариите. Всички там са бивши кадри на ЗММ. Пък ще ти е полезно да постоиш и да погледаш как се работи професионално на струг, фреза и други машинки. Момчетата са готини и не си крият занаята. Все ще понаучиш нещо...
                      Ако не се оправя тук, може и това да стане. Ама едва ли. Освен тоя от София, с който говорих вчера имам и резервен вариант с фирма от Троян, пак бивши ЗММ-ейци. Днес ще се разбере кое-що.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от freza Преглед на мнение
                        здравейте!!!!
                        относно супортната кутия на С11МТ -е съвсем различна вътре като съединител (самоизключващ механизъм) и други ,това е специфична работа всеки не може да прави такива кутий имат си тънкости ако желаеш звънни на 0887581153-БЪЧВАРОВ мога да помогна нещо
                        Поради някаква причина чак сега видях това.

                        Значи. Механизма си е там и си работи. Натегнали са го юнажката, но това е бял кахър - ще се регулира. Вътре в самата кутия има лостче, кето като се сложи ръчката за самоходите в средно(неутрално) положение, избутва колелото, което е на муфа и включва механизъмчето. Понеже свалих планката отдолу, на която седи пробката за маслото, та видях с очите си за какво иде реч. Лостчето си е там, хлабината е регулирана, но му няма камъчето, а самото камуче не може да се сложи, без да се извади поне частично защитния механизъм. Самия механизъм наистина няма гърбици и кобилици. Има ос с 2 ролки, като до колкото виждам пружината за реглаж натиска тая ос, тоест определя при какво усилие ролките в двата края на оста ще излязат от дупките си, при което друго зъбно колело ще се избута по посока на струга, то от своя страна ще избута и това, което при мен си беше останало в изключено положение - фиксаторите му ще прескочат в съседната дупка и така ще си остане, докато не се сложи лоста за самохода в нулево положение - то тогава ще бъде избутано от лостчето обратно във включено състояние.

                        При мен липсва камъчето, което е в края на лостчето и върви в канала на зъбнто колело на предпазния механизъм. Явно кутията е отваряна, то е изпаднало, и изобщо не са си дали труда да го слагат. Тоя въпрос вече е ясен.

                        По-интерсно ми е какво представлява защитния механизъм, който не позволява едновременно да се включи самоход и да се зацепи двуделната гайка кум винта за резби. Не мога да разбера от всички чертежи, които гледах, кое е това нещо. Нищо чудно да е най-обикновена съчма или нещо от сорта, ама като няма дадени подробни описания към чертежите, няма и как да се ориентирам. Лагерни съчми днес си набавих всякакви размери от 4 до 10мм, но и друг размер да е въпросната съчма (ако изобщо е съчма), няма проблем да се набави нужния размер.

                        А че има специфични неща няма никакъв спор. Най-малкото реда на разглабяне и сглабяне е неизвестен, а той общо взето е едно от най-важните неща

                        Преди малко ти звънях, но си си забравил телефона вкъщи. Ще ти звънна към 20:30ч да поговорим, ако нямаш против.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Станьо, можеш ли да снимаш част 3-I от албума. Във файловете, дето ми прати я няма. Всичко дриго е налично. Това е частта на коничната предавка от шестогранния вал, към супортната кутия, предполагам. Това за да видя номера на рязаната гайка, че нали мойта се мандахерца по вала и отдавна си е изгубила резбата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img244.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5184633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img243.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5184632Eто я липсващата част но това е албума на С 10 и то стария модел така че е възможно номерацията на частите с на С 11 новия модел да не отговаря . И за новия трябва някъде при мен да има албум ама къде е Тоя образ от Русе ми прати едни снимки на едни насипни цангови фтулки къквито и аз не съм виждал и не знам че съществуват за наще машини няма ли някой колега от форума от Русе който разбира да отиде на място и да види и снима къкво точно има ?
                            Последно редактирано от sek.1; 10-06-10, 22:12.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Дай някакви координати ще помогна с каквото мога

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Пуснал съм ти всичко на лични .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X