Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    За супортната кутия. Току що говорих с инженер от Троян. Частите - 290лв, нови, оригинални, от завода. Монтажа - 50-60лв, и пътни предполагам около 40лв. Демек срещу 380лв ще имам супортна кутия в ред, барабар с монтажа. Какво мислите?
    Ако дават и някаква гаранция,викай ги.
    А,ако закупиш само части,sek.1 дали няма да я направи?
    Предполагам ще ти излези по-малко.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #77
      От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
      Ако дават и някаква гаранция,викай ги.
      А,ако закупиш само части,sek.1 дали няма да я направи?
      Предполагам ще ти излези по-малко.
      Дават гаранция. Те скъпи са частите. Другото е 100лв, които, предвид че си спестих смяната на съединител, никак не ме притесняват. Ама хич.

      А до колкото разбрах Станьо някак недолюбва супортните кутии. Псувал ги бил много, разбрах. А щом той ги псува, аз вероятно ще ги псувам още повече.

      Другия вариант е да я сваля, да я туря в багажника и да си направя една разходка до Троян. Мисля че поне с това ще се справя. До колкото разбрах не се сваля твърде трудно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        През живота си съм правил две супортни кутии едната на СУ 400 другата на стария модел С 11 и с двете псувах много защото тая на СУто беше разглобена преди мене от някой и всички части и бяха в една щайга. Най лошото е че почти всички кутии се разминават малко с чертежа завода е внасял промени които са отразени в чертежа ама примерно чак след една година и се налага да гадаеш от къде примерно ти остават една две пружинки някоя съчмичка или щифтче . Отделно на СУто има едни реглажи отдолу през една капачка за които им лежиш като на стар москвич въобще супортната кутия е най проклетото нещо в един струг много функций и механизми събрани в много малко място. Не ми се мисли къкво ще правя ако нещо истропа в супортната на моя кореец нямам никъкви технически документи даже и марката не му знам (пише я на корейски ) а на кутията са извели освен всичко останало и смяната на оборотите. На теория реглажите на кутията трябва да се направят на стенд но това става само в завода производител или в ремонтния във Враца. Сега като отида на работа ще развъртя телефоните на колегите дали нямат някъде някой бракуван от който да извадя тия детайли. При мене имах два потрошени С 11 от старите ама заминаха на вторични преди три години.
        Последно редактирано от sek.1; 01-06-10, 08:35.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #79
          От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Добре, а как се маха?

          Да махна винта за резбите, вала за самохода и вала за съединителя, после подлагане отдолу и махане на самата кутия?

          или

          Да я отвия да увисне върху валовете, и после да махам валовете?

          Как е хваната към супорта? Пак ли през един болт, или само в горната и част има нарочни болтове за това, макар че не видях такива?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Един колега беше описал точно последователноста на свалане.Разрови темите за струговете ,че не помня къде го гледах.
            Иначе-
            Махаш планките под паралелите.Отвиваш всички болтове по моста.Вдигаш целия мост като предварително подлагаш пещо дървено под кутията да не окриви винтовете.Ама твоя е толкова къс ,че едвали ще ги окриви но все пак.
            После махаш капака и свялаш веригата на бързия ход и сваляш целия държач на 3те вала.Отпред охлабваш винтовете.Тоя на самохода незнам как е ,на моя струг има една прожина.При тебе трябва да е с една тресчотка.
            И сваляш цялата супортна кутия с винтовете.Не е зле да се оборудваш с едно малко кранче с вериги или повечко помощници.На моя кутията тежи около 50кила.На тоя е доста повече.

            Коментар


            • #81
              От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              Един колега беше описал точно последователноста на свалане.Разрови темите за струговете ,че не помня къде го гледах.
              Иначе-
              Махаш планките под паралелите.Отвиваш всички болтове по моста.Вдигаш целия мост като предварително подлагаш пещо дървено под кутията да не окриви винтовете.Ама твоя е толкова къс ,че едвали ще ги окриви но все пак.
              После махаш капака и свялаш веригата на бързия ход и сваляш целия държач на 3те вала.Отпред охлабваш винтовете.Тоя на самохода незнам как е ,на моя струг има една прожина.При тебе трябва да е с една тресчотка.
              И сваляш цялата супортна кутия с винтовете.Не е зле да се оборудваш с едно малко кранче с вериги или повечко помощници.На моя кутията тежи около 50кила.На тоя е доста повече.
              Четох го онова. Обаче до колкото помня той въобще не я беше махал, а я беше завъртял около оста за съединителя. Идеята ми е, вместо да махам всичко живо, да измъкна първо валовете, да подложа под кутията палетната количка с нужното количество греди, трупчета и каквото е нужно, да отвия кутията от моста, да я спусна надолу с палетната количка, и да я измъкна на където трябва. След сглабянето - обратната процедура. Това без въобще да пипам нищо по моста.

              Просто ми се губи момента как/къде е хваната кутията към моста. От чертежите в книжката не мога да се ориентирам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Кутията се държи към другото с 5 болта, прав ли съм? Има ли нещо друго, което да и пречи да "падне" надолу, освен винта за резбите и валовете за съединителя и самохода?

                Има ли някакви особености при махането на винта за резбите и вала за самохода от страната на подавателната кутия? Струга е още на трупчета и мога сравнително лесно да го местя на където ми е кеф, тоест да си направя достатъчно място че да мога да извадя и трите оси откъм страната на мотора за бързия ход (там въпроси нямам).
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6221.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5181160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6209.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5181159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6220.jpg
Прегледи:1
Размер:269.4 КБ
ID:5181158 Eто ги контролните прозорчета на подавателната кутия трудно се намират като се омърля качествено машината. На горната това което прилича на смачкана тръбичка клатещо се на някъде е контролната тръбичка от маслената помпа. Всяка кутия има самостоятелна бутална маслена помпа. Прозорчетата са направени от някъкъв скапан плексиглас и се чупят от самосебе си тая задната се счупи само от натиска на маслото докато го наливах и част от него истече та сега в тавичката отдолу си топя парцала да мажа паралелите Поради липса на подходящ прозрачен матерял ги правя от алуминий резбата е 30х2.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]214020[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]214019[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]214018[/ATTACH] Eто ги контролните прозорчета на подавателната кутия трудно се намират като се омърля качествено машината. На горната това което прилича на смачкана тръбичка клатещо се на някъде е контролната тръбичка от маслената помпа. Всяка кутия има самостоятелна бутална маслена помпа. Прозорчетата са направени от някъкъв скапан плексиглас и се чупят от самосебе си тая задната се счупи само от натиска на маслото докато го наливах и част от него истече та сега в тавичката отдолу си топя парцала да мажа паралелите Поради липса на подходящ прозрачен матерял ги правя от алуминий резбата е 30х2.
                    Като ида тия дни да ще огледам обстойно и ще снимам. Долното откъм осите обаче съм сигурен на 99.9999999999999999% че е просто глух отвор, вероятно предвиден за закачане на нещо там, а в горното, пак откъм валовете, при мен има метален пружиниращ цилиндър. Може да е слагано допълнително - не знам. Ще снимам.

                    Иначе откъм капака на ремъците при мен е същото, само дето капачката си е още здрава.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Покрай това което пружинира трябва да е останала скъсаната резбова част на прозорчето обикновенно с отвертка и леко почукване лесно се отвива . Това за което говорихме има още една регулируема зависимост на фигура 25 от чертежите я има и по книга и дават луфт 0.2 - 05 мм. и се регулира само след разглобяване на кутията. Дано да не е това че ще брадясаме
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #86
                        От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Покрай това което пружинира трябва да е останала скъсаната резбова част на прозорчето обикновенно с отвертка и леко почукване лесно се отвива . Това за което говорихме има още една регулируема зависимост на фигура 25 от чертежите я има и по книга и дават луфт 0.2 - 05 мм. и се регулира само след разглобяване на кутията. Дано да не е това че ще брадясаме
                        До сега и аз гледах, и май е баш това. Хлабината между двете пъпки е за да може да го изключи лоста, когато е в нулево положение. Като се помести лоста в нулево, натиска пъпката на долния болт, тя помества лоста, който помества вилката, която изключва защитата.

                        От тая снимка се вижда че механизма е блокирал в изключено положение:



                        Май в крайна сметка без отваряне на кутия няма да се мине, мамка му! Все пак предстои гледане и пулене, ама ми намирисва на точно това.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28052010871_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:240.9 КБ
ID:5181244
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Имаме и един друг варянт отцепва се горната част на супорта и се плъзга настрани по паралелите и ако успеем да бръкнем вътре с ключето Ще видя и за координатите на един пенсионер който е работил в ЗММ и събра супортната кутия на един колега в тях след като аз му отказах . Но всичко това в случай че не тръгне само с натягане отпред .
                          Последно редактирано от sek.1; 02-06-10, 06:36.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #88
                            От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Но всичко това в случай че не тръгне само с натягане отпред .
                            То може и отвиване да се наложи. Не съм сигурен кое от двете увеличава усилието, при което механизма изключва. Има доста добра вероятност някой умник да го е навил юнашката, и сега просто да не иска да изключи по тоя повод. Нищо чудно и някой от двата щифта за изключването (дето се регулират) да го няма или да е крив. До колкото виждам това изключва от усилието върху насрещните зъби. Като се претовари, тъй като зъбите са трапецовидни, при определено усилие те отцепват, като за целта трябва да преодолеят и усилието на поне 4 фиксатора. Пружината отпред или му помага да преодолее фиксаторите по-лесно, или обратното. За съжаление чертежа е малко мъгляв и не мога да разбера от него какъв е случая.

                            ПП: Вече фрезата и тя е в цеха, благодарение на щуравия ми баща. Вкарал я бил сам, с два маслени крика. Преди време беше вдигнал и камиона, дето имахме (шкода мадара) на метър и половина във въздуха, пак със същите 2 крика. Откачена работа.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              До като не видя-не вервам.
                              Шегувам се.Добре я прибрал да е на сухо и топло.Сега си ти нататък.Айде че моя струг почти го пуснахме.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                То може и отвиване да се наложи.
                                Това е най лесното утре ще отвия пак капачката на единя от служебните и ще премеря колко е навит болта. Отгоре е само капачка с едно О пръстенче да не истича маслото резбата и е 24х1.5.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X