Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
    Това е всичко което съм намерил за този струг.
    https://yadi.sk/d/0bwbbJFt3N8m5F
    Много благодаря!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Привет колеги, ако някой може да актуализира линковете за C11
      както и "Наръчник на стругаря" или ако може да ми ги изпратите на molox@abv.bg
      Благодаря.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Здравейте колеги! Наскоро и аз се сдобих със старо стругче Ц8. Не знам коѝ модел точно. Намерих го в една маза.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Разглобих го и го пренесох в моѝта маза. Ако може да ми пратите и на мен документация за него. Не мога да разбера откъде да налея масло в супортната кутя.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
            Пробвай дали ще можеш да го дръпнеш.
            https://yadi.sk/d/0bwbbJFt3N8m5F
            Мерси за работещия линк колега!

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Здравейте,
              наскоро се сдобих със фреза AVIA FND 32,
              и заедно с нея ми дадоха и папка с документация (на български),
              сканирах я и съм я качил в гугъл драйв,
              https://drive.google.com/open?id=16j...7WHZyxMGXUxXMW
              проблема е че в папката има препратка към снимки и схеми които липсват, моля някой ако ги има, да ги даде за да допълним комплекта
              Последно редактирано от dwado; 23-12-17, 16:18.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Здравейте,
                Търся документация за СП 586

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Здравейте,
                  Искам да си сложа на мотофреза та джанти от Москвич имам изработени фланци остава да ги разпробия но не мога да се сетя за формулата по която се смяташе остояние то между отворите.Джантите са с 5 отвора.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8fpl_new_model_711.png
Прегледи:1
Размер:5.8 КБ
ID:5777231Ето проста схема на делене окръжност на 5 равни части
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Благодаря,
                      Аз го правя по следния начин- очертавам окръжност, отмервам 72 градуса и от точка до точка измервам разстояние то от точка до точка с шублера и нанасям върху фланеца и разпробивам фланеца.Имаше формула за целта по която се изчисляваше разстоянието от точка до точка.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        и аз да споделя малко опит за оразмеряване на отвори върху детайл -
                        чертая на аутокад, като отбелязвам центрите като точки, изпечатвам М1:1 на паус / оризова хартия / - продава се А4 която върви на лазерен принтер
                        после залепвам листа с грес за детайла и с център и чук отбелязвам точките
                        само да се внимава лице-гръб на листа паус

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Здравейте и за много години.
                          Формулата за дължина на хорда е тази:
                          L=D * Sin (α / 2)
                          L- Дължината на хордата.
                          D- Диаметър на окръжността/делителната/.
                          α- ъгъла между две съседни точки.В нашия случай 72 градуса.
                          L=D * Sin (α / 2) = D * Sin (72 / 2) = D * Sin 36 = D*0.58779
                          Имам и таблица с готови изчислени стойности за делене на окръжност до 100 равни части,ако има интерес мога да кача и нея.

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            5 точки на равни разстояния по окръжност формират пентаграм. Формулата за "златното сечение":
                            http://www.hyperflight.com/pentagon-construct.htm
                            Методът на Хирано е най-елементрен:
                            https://www.cut-the-knot.org/pythago...truction.shtml
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Здравейте колеги.Дали някой има някаква информация и документация за такава фреза? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388947_big.jpg
Прегледи:3
Размер:148.1 КБ
ID:5780219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388957_big.jpg
Прегледи:3
Размер:333.4 КБ
ID:5780220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388959_big.jpg
Прегледи:3
Размер:315.8 КБ
ID:5780221

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Здравейте колеги, някой има ли информация за такава фрезаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388947_big.jpg
Прегледи:3
Размер:148.1 КБ
ID:5780290Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388957_big.jpg
Прегледи:3
Размер:333.4 КБ
ID:5780291Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388959_big.jpg
Прегледи:3
Размер:315.8 КБ
ID:5780292

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X