Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Относно темата със смяна на съединителя на C11 MB. Възможна е замяна на стария модел съединители с новия модел, като работата на струга се промени коренно.
    Както написах по-горе, взех вал, вилка, зъбни колела, както и зъбния блок на втори вал, който се зацепва със двете зъбни колела монтирани за съединителя.
    1. Имаше малко преправяне на малкото колело, понеже на МТ струговете, голямото колело е от страната на ремъчната шайба и когато се обърнат, се появява аксиално изместване и зъбния блок,на втори вал, не може да се зацепи. Изрязах 12 мм от дистанционната периферия на малкото зъбно колело на нишкова ерозия ( сряза е с дебелина 0.3, което е незначимо намаляване на общия размер, ще кача снимки от които да стане по-ясно). Изрязаната гривна набих първа на леглото за зъбните колела на съединителя. След нея набих голямото зъбно колело и накрая малкото с което разстоянията си дойдеха на място.
    2. Има разлика в дистанционната втулка между лагерите на съединителя и лагера набит в частта фиксирана за корпуса откъм ремъчната шайба. Тя на практика определя разположението на съединителя и колелата фиксирани на него. На стария модел е 7 мм, а трябва да бъде 14. (ще я посоча на чертежа)
    3. Другата разлика е спирачката. Или се взима спирачка за новия модел, или се скъсява старата както аз направих.
    Ако имате нужда може да ме потърсите на телефон 0878543503 - Манол

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33333.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5739004

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4444.png
Прегледи:1
Размер:662.0 КБ
ID:5739005

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:55555.png
Прегледи:1
Размер:555.3 КБ
ID:5739006

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Здравейте,
            За много години! Здраве и късмет!
            Дали може да се намери литература за Хоби1 на ЗММ?
            С google нямах успех... и тук не ми излиза, ако не търся грешно...

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Здравейте , търся ръководство за с8 . Можете ли да ми я пратите на peleto861022@abv.bg
              Мерси предварително . Петър .

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Това е което съм успял да намеря.
                http://dox.bg/files/dw?a=42532b68a6

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Сдобих се със заточваща машина ПРАГА индиско производство,но няма никаква документация не,че и без документация няма да я подкараме,но друго си е да се прочете нещо.Ето и няколко снимки на самата машина и приспособленията към нея.Ако някой е работил или има нещо за нея да сподели-ще бъда много благодарен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ф2.jpg
Прегледи:1
Размер:254.6 КБ
ID:5740110Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ф3.jpg
Прегледи:1
Размер:257.4 КБ
ID:5740111Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ф6.jpg
Прегледи:1
Размер:218.1 КБ
ID:5740112Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ф8.jpg
Прегледи:1
Размер:260.3 КБ
ID:5740113Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ф50.jpg
Прегледи:1
Размер:288.9 КБ
ID:5740114Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ф51.jpg
Прегледи:1
Размер:263.5 КБ
ID:5740115Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ф52.jpg
Прегледи:1
Размер:266.5 КБ
ID:5740116

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Здравейте, търся някаква информация за струг ц10а, най вече за подаването на резбите и лирата

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Тук имам колега три снимки на таблицата на С10А това са отделните части на таблицата.Малко са лоши снимките,но ако остане време ще снимам на цяло таблицата.Иначе поставени снимките една след друга дават цялата таблица.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:961.jpg
Прегледи:1
Размер:246.9 КБ
ID:5741056Натиснете снимката за да я уголемите

Име:963.jpg
Прегледи:1
Размер:344.5 КБ
ID:5741057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:964.jpg
Прегледи:1
Размер:199.2 КБ
ID:5741058
                      Надявам се да ти свършат работа.Моя струг е нагласен както е схемата на лирата на втората и третата снимка.
                      Успех!

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Хоби 7 (ЗММ София) малък струг, формат pdf, на руски. Разглеждай с Google Chrome.
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Здравейте. В къщи имаме една фреза ФУ251 и струг С 404 Т. Баща ми от време на време прави по нещо на струга, фрезата ако я пуснем веднъж в годината - добре е. Фрезата почти не е използвана, а струга ги взехме нов. Някой има ли литература за тези машини ?
                          Купих си една книжка "Обработка на материалите - учебник". В нея като използвана литература има и "Наръчник на стругаря".
                          Намерих го в интернет да се продава, но не ми се дават 40лв. за книга, която може и да не отворя.
                          Аз по професия съм геодезист, но ми харесва да се занимавам с техники и ми се иска да се понауча да работя на тези машини.

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Здравейте. Наскоро придобих един ветеран струг С5 от далечната 1958г и молбата ми е ако може някой да ми изпрати тех. Документация за което ще съм много благодарен e-mail pasi11@abv.bg или тел 0885232753

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              http://dox.bg/files/dw?a=a66e28d4b9 -Това е паспорт на руски език, за поддръжка и експлоатация на руска инструментална фреза 676.Файлът може да се свали директно от DOX и е в формат на "Word".
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от g_ishkitiev Преглед на мнение
                                Здравейте. В къщи имаме една фреза ФУ251 и струг С 404 Т. Баща ми от време на време прави по нещо на струга, фрезата ако я пуснем веднъж в годината - добре е. Фрезата почти не е използвана, а струга ги взехме нов. Някой има ли литература за тези машини ?
                                Купих си една книжка "Обработка на материалите - учебник". В нея като използвана литература има и "Наръчник на стругаря".
                                Намерих го в интернет да се продава, но не ми се дават 40лв. за книга, която може и да не отворя.
                                Аз по професия съм геодезист, но ми харесва да се занимавам с техники и ми се иска да се понауча да работя на тези машини.
                                Имам сканирани паспорта на ФУ 251 и учебник по стругарство . Бяха качени в DOX ама там нещо стана а тук никой не пожела да ги качи на форумния сървър . Дай нещо мейл да ти ги пратя . За СУ 404 тия дни ще взема паспорта да го сканирам че това лято докарах един такъв в работата .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X