Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Не съм я взел тази. Имам същата, просто изплзвам чужди снимки

    Документация ми трябва, за да знам точно с какво си имам работа
    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Ха честито за бормашината,да си дупчиш с кеф и не забравяй да стягаш детайлите на менгемето!
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        На някой да му се намира технически паспорт за това българско чудо ? Българска гилотина води се НГ - 4 - 2000 и все още се произвежда в Белене . От там ми обявиха цена за технически паспорт който сигурно няма 15 странички 130 лева без ДДС Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0233.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:5258463
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Колега тази гилотина пневмо механична ли е?

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Ми май да.Трябва и въздух.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
              Колега тази гилотина пневмо механична ли е?
              Пневмомеханична е въздуха движи стопорите на ламарината и съединителя.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Имам нещо подобно на тази само, че е руска НД3314Г без редуктор пневмо-механична. Другата с редуктор/червячен/ е НД3318Г по принцип на действие са едни и същи. Като гледам тази е с редуктор, ако не се лъжа. Имам ръководство и за двете тоест то е 2в1. Ако прявяваш интерес мога да ти го изпратя. Една подробност с вдигането в итернет съм гола вода по скайпа горе долу се справям там мога да ти го пратя.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  На моя му е износена спиралата неравномерно,от ф50 нагоре няма проблем 2-3 стотни,но на малък диаметър минава 1 десета.Гледах китайците на полимета в В.Търново,нещо не ми вдъхнаха доверие,ама май ще се прежаля.
                  Тука има един безфланцов руски 310мм чисто нов и цената му е добра http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=115926
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Не е много за тази тема, но не искам да откривам нова. Гледам sparkybg има вземане-даване, но не мога да му напиша ЛС. Питането ми е за малките стругчета в полимета. Стават ли за разни дребни джунджурийки без да се търси някаква инженерна точност. Естествено цената ме привлича (поне не успях другаде в нета да намеря нещо конкурентно) , а и габаритите. Гледам, че Ц5 и Ц8 може да се намери за тези пари, но май са с доста идеи по-сериозни машини от нужното ми. До колкото съм се ориентирал тези малките ТОС също биха ми свършили работа, но първо ме притеснява, че може да случа на някой не достатъчно запазен, а и във форума докато ги обявят за продан ги купуват, а аз не бързам и идва по-удобно когато си преценя да купя нещо, пък и ще е ново поне ( за тези от полимета иде реч ). Та началната ми идея е да си изработя няколко метални детайла, на форма да кажем като ремъчни шайби с диаметър 10-13 см.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Не мога да дам съвет. Като ходих там, разглеждах големите, и то предимно фрези. Купих си универсал (китайски), дето е читав. Май и разни други работи, ама не помня.

                      Та, поне това, което видя ненатренираното ми око (не си вадя хляба с това, просто съм "пипал" това - онова), е че поне фрезите и струговете среден калибър, които видях, са добри. Какво обаче би показала експлоатацията им в реални условия - нямам идея.

                      Предполагам средномалките стругове ще са що-годе прилични. Визирам най-скупите от най-малките, и тоя, дето е 5 бона (който вероятно е нещо като C8 ).

                      За сравнение, C11MT-1000 тежи около 1800 кила, има диаметър на шпиндела 60мм, и мотор 7.5 или 10 киловата. И въпреки тия си дадености, има неща за които не е върха на сладоледа. Мое мнение.

                      Другото - лично съм скептично настроен към безстепенно регулиране на обороти на шпиндела, както вариаторно, така и по електрически път. Не ме питай защо. Не мога да ти дам отговор.

                      Та, моя, заедно с фрезата, го купих за 4500. Вярно, не е нов и има работа по него (дреболии вече останаха само), но пък за сметка на това ей-така на майтап взе че се изплати само от "правене на стружки" по един ден седмично, което ми е разтоварване, а не натоварване.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        И да се изфукам, пак.

                        Сдобих се с много хитро измерително уредче за мерене на дължина през отвор, примерно на муфа. Съкрати загубата на време с много. Сега вместо да вадя детайла, да меря със шублера, да слагам, да прикарвам ножа и да добавям колкото трябва да сваля челно, директно измервам, подавам, и пускам стружка колкото е нужно.:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020420111196.jpg
Прегледи:1
Размер:217.7 КБ
ID:5266285

                        И още нещо - от много време ми беше мерак да се сдобия с нож за вътрешно пристъргване със сменяеми пластини. И преди работех с нож с твърдосплавна пластина, но от класическите сини със залепена такава, 16x16мм, но имаше няколко неприятни момента - за да го ползвам за размера, който обработвам (от 35 на 38мм) се оказа че трябва сериозно да го изпиля в предната му част, но това не беше главния проблем - при всяко ново заточване ножа започваше да се държи по малко по-различен начин. Понякога скърцаше, понякога не, поддаваше в различна степен в зависимост от заточването и стружката, и най-накрая се прежалих и се сдобих с това:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020420111201.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5266286

                        Борщанга на ISCAR, заводски фрезована така че да може да се сложи и на струга безгрижно, със сменяема пластина, хващаща отвор дори 22мм, което българския нож не беше в състояние да направи поради кривината в предната му част, от много по-здрава стомана, с прекрасна изработка - дори само като я гледаш и пипаш получаваш душевен оргазъм. На всичкото отгоре има и различно заоблени пластини за нея (взех си 3 размера).
                        Но всичко това не е от първостепенно значение. Цялата истина ме сполетя като я пробвах за сефте. 355 оборота, 2мм стружка, 38мм отвор. Няма поддаване, няма свирене и стържене, фаски се правят елементарно и стават гладки, плавни и красиви, повърхността на детайла - все едно е външно стругован. Истински съм доволен от покупката си. Ако знаех че разликата е толкова ОГРОМНА, отдавна да се бях сдобил с такова. Не ме питайте за цена. То е ясно - ISCAR е равносилно на олекнал джоб, но кефа да работиш с читав инструмент няма цена. А и освен друго, ако се работи достатъчно внимателно, с такъв инструмент се работи и цял живот. Екстремално съм доволен от придобивката.

                        Тия двете придобивки ми намалина времето за работа върху детайлите, които предимно правя в момента, със сигурно 20%. Много е важно да се работи с читав инструмент, макар понякога да се оказва че парите, дадени за инструменти са повече от парите, дадени за самата машина, на която се слагат въпросните инструменти.
                        Последно редактирано от sparkybg; 05-04-11, 01:19.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от aL` Преглед на мнение
                          Не е много за тази тема, но не искам да откривам нова. Гледам sparkybg има вземане-даване, но не мога да му напиша ЛС. Питането ми е за малките стругчета в полимета. Стават ли за разни дребни джунджурийки без да се търси някаква инженерна точност. Естествено цената ме привлича (поне не успях другаде в нета да намеря нещо конкурентно) , а и габаритите. Гледам, че Ц5 и Ц8 може да се намери за тези пари, но май са с доста идеи по-сериозни машини от нужното ми. До колкото съм се ориентирал тези малките ТОС също биха ми свършили работа, но първо ме притеснява, че може да случа на някой не достатъчно запазен, а и във форума докато ги обявят за продан ги купуват, а аз не бързам и идва по-удобно когато си преценя да купя нещо, пък и ще е ново поне ( за тези от полимета иде реч ). Та началната ми идея е да си изработя няколко метални детайла, на форма да кажем като ремъчни шайби с диаметър 10-13 см.
                          Ако искаш да имаш струг търси си доказания във времето модел С 8 зарежи ги тия китайски измислици от клас хоби . За наще машини има всичко и като оборудване и като резервни части не че се чупят де . За няколко детайла не ти трябва струг а стругар
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Много джиджана ножка,откъде и какви стотинки струва?
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Много джиджана ножка,откъде и какви стотинки струва?
                              Rumbata от форума има магазин за джиждани работи. Ако имаш път към София някога, мини от там - до пчеларските магазини на Ботев и Мария Луиза се намира. Чешкия универсал пак от там си купих. Не е евтино като битака, но за сметка на това е истинско.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Здравейте пичове, някои може ли да намери документация за малка фреза фх 161

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X