Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отрежа закалено стъкло ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да отрежа закалено стъкло ?

    Значи идва ми малко широко,първото което се сещам е водоструйно абразивно рязане.

    Алтернативни идеи ?

  • #2
    До: Как да отрежа закалено стъкло ?

    Аз бях пуснал такава тема, звънях по всички стъкларски фирми, отвсякъде ми казаха че не става. Накрая опитах с високооборотна машина с диамантен диск и охлаждане с вода. Накрая пак се пръсна. Пръсна се не докато режех, а след това. А и не се реже, нагрява се локално само, макар че го охлаждах. Потърси темата, аз съм с нов потребител, стария ми бе изтрит и незнам дали ще седи и темата, ама трябва да седи защото постовете в други теми седят. Като ще го режеш го облепи с тиксо, спестяваш си едно метене. Успех.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Как да отрежа закалено стъкло ?

      Имам песъкоструйна машина,гравирал съм изображения върху стъкло.На режещ плотер се изрязва от тиксо и се лепи като маска.Доста дълбок е релефа.Вероятно ще залепя по една гумена лента от двете страни,и бавно ще го изтъня до люспица.

      Коментар


      • #4
        До: Как да отрежа закалено стъкло ?

        В Бургас има такива машини, казаха че са опитвали да режат закалено и се реже само и единствено с ...метлата. . Аз бях на зор и давах стотачка някой да го отреже. Променяла му се структурата след закаляването и не става. Ама опитай, после пиши какво е станало че ми е интересно.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: Как да отрежа закалено стъкло ?

          Стъклата се отрязват, обработват (фаски, отвори пр.) и се закаляват след това.
          Малко закалено парче можеш да отрежеш с тънък диамантен циркуляр с обилно охлаждане.

          Коментар


          • #6
            До: Как да отрежа закалено стъкло ?

            Понеже знам че не се режат, сега си имам две стъкла за душ кабина с размери 1600х900 от 10мм закалено стъкло. При заявката съм сбъркал размера и вместо 800 съм написъл 900. Поправих грешката с поръчване на нови стъкла, ама за моя сметка.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #7
              До: Как да отрежа закалено стъкло ?

              Аз лично не съм рязал, но откраднах технологията преди десетина години, докато си правех фар по поръчка. Счупих няколко чисто нови стъкла при разни опити. Накрая естествено се отказах и отидох при майстор. Той не беше очарован от присъствието ми, но все пак го отряза пред мен...
              Реже се с тънък диамантен диск, без охлаждане. В случая беше фар, затова обяснявам за него. Първо се режат срещуположно страничните ръбове и то в една линия, до нивото на задната повърхност(грапавата). Така се освобождава напрежението. Когато се отрежат всички ръбове, започва поетапно свързване на линиите, като рязането се осъществява от ГРАПАВАТА част на стъклото. По картинката 1, 2 и 3. Важна подробност! Рязането се осъществява с бързо линейно еднопосочно (напред или назад) движение на ръката, без задържане на едно място. Много на брой бързи движения, почти без натиск.
              Разбира се, съществува риск от счупване, а старите стъкла по-често се чупят от новите. Това ми беше казано още в началото, за да не протестирам после.
              Не знам как става при другите стъкла. Аз лично бих опитал чрез зарязване на двата ръба срещуположно, за да се преразпределят напреженията. И след това бързо напред или назад. Ако някой има ненужно стъкло и диск подръка, може да пробва и да каже какво се е получило.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Еmil; 14-05-09, 01:28. Причина: добавяне на картинка

              Коментар


              • #8
                До: Как да отрежа закалено стъкло ?

                Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                Аз лично не съм рязал, но откраднах технологията преди десетина години, докато си правех фар по поръчка. Счупих няколко чисто нови стъкла при разни опити. Накрая естествено се отказах и отидох при майстор. Той не беше очарован от присъствието ми, но все пак го отряза пред мен...
                Реже се с тънък диамантен диск, без охлаждане. В случая беше фар, затова обяснявам за него. Първо се режат срещуположно страничните ръбове и то в една линия, до нивото на задната повърхност(грапавата). Така се освобождава напрежението. Когато се отрежат всички ръбове, започва поетапно свързване на линиите, като рязането се осъществява от ГРАПАВАТА част на стъклото. По картинката 1, 2 и 3. Важна подробност! Рязането се осъществява с бързо линейно еднопосочно (напред или назад) движение на ръката, без задържане на едно място. Много на брой бързи движения, почти без натиск.До сега не съм срештал закалено стакло за фар от каква кола е че ми е интересно??????????????
                Разбира се, съществува риск от счупване, а старите стъкла по-често се чупят от новите. Това ми беше казано още в началото, за да не протестирам после.
                Не знам как става при другите стъкла. Аз лично бих опитал чрез зарязване на двата ръба срещуположно, за да се преразпределят напреженията. И след това бързо напред или назад. Ако някой има ненужно стъкло и диск подръка, може да пробва и да каже какво се е получило.
                Аз до сега закалено стакло за фар не съм виждал от каква кола е че ми е интересно
                ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X