Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашинка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Бормашинка

    Бих ти снимал едно допълнение дето имат тоя тип бормашини ама не мога да се оправя със снимките.

    Коментар


    • #92
      От: Бормашинка

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Има една подробност - последващото фрезоване!
      Не твърдя че съм направил най-доброто, но технологията е пробвана вече и работи ако е необходима последваща машинна обработка.
      Пробвах няколко видя електроди и добавъчен материал, включително и неръждаема тел 308, на ВИГ, РЕДЗ, МИГ/МАГ и с оксижена.
      При всичките - освен добавъчен маетриал - мед/силиции или месинг обработването е комрометирано. Получава се зоново закаляване и много твърди участъци. Въпреки твърдосплавните пластини на главата фрезования участък не е с еднаква грапавост и равнинност!

      Поздрави

      Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
      Мда, който не е работил на фреза нямам как да го вземе в предвид това.При мен най-прецизната обработка е с големия шлайф и където се налага за вътрешен отвор с дремелче.Резултата е перфектен, за това го сравних със съдовете, но мислех че ще ти е по-лесно с електроди.С пропан бутан и кислород ли работиш?

      Коментар


      • #93
        От: Бормашинка

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Прецака се той

        Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
        Спокойно и моята ще стане само малко време да остане.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #94
          От: Бормашинка

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Бих ти снимал едно допълнение дето имат тоя тип бормашини ама не мога да се оправя със снимките.
          Снимай де и прати на вайбъра, номера ми е под аватара.
          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Мда, който не е работил на фреза нямам как да го вземе в предвид това.При мен най-прецизната обработка е с големия шлайф и където се налага за вътрешен отвор с дремелче.Резултата е перфектен, за това го сравних със съдовете, но мислех че ще ти е по-лесно с електроди.С пропан бутан и кислород ли работиш?
          Мдаа, пропанбутан и кислород. Но само подгрявам с оксижена, после с ВИГ с припоя си работя!
          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Спокойно и моята ще стане само малко време да остане.
          Сигурен съм, почивай ся

          Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
          Последно редактирано от I.Stoyanov; 08-09-19, 19:20.

          Коментар


          • #95
            От: Бормашинка

            Тъпоталкът ти е много досаден...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #96
              От: Бормашинка

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Тъпоталкът ти е много досаден...
              ОпраЙх го :sorry:
              Сутринта качих една крак версия и се е рестнала опцията за подпис!

              Поздрави

              Коментар


              • #97
                От: Бормашинка

                Колегата Емил изпрати снимка - за това иде реч:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2019-09-09_12-38-49.jpg
Прегледи:1
Размер:174.2 КБ
ID:5820799

                Поздрави

                Коментар


                • #98
                  От: Бормашинка

                  Извинявам се предварително за лаишкия въпрос, но на подвижния плот не може ли да се направи Т-канал за закрепване на менгеме?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Бормашинка

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Колегата Емил изпрати снимка - за това иде реч:

                    Поздрави
                    Ей като от завода ги правиш. Евала.
                    А тая "скоба" или както се казва е много сгодна, на фрезовата машинка си направих такава от парче дебелостенна тръба, цепнато и заварени 2 планки, едната с гайка.
                    Предотвратява спускането на подвижния плот с трясък и позволява завъртане без да държиш цялата тежест и да местиш по височина.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Бормашинка

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      Ей като от завода ги правиш. Евала.
                      А тая "скоба" или както се казва е много сгодна, на фрезовата машинка си направих такава от парче дебелостенна тръба, цепнато и заварени 2 планки, едната с гайка.
                      Предотвратява спускането на подвижния плот с трясък и позволява завъртане без да държиш цялата тежест и да местиш по височина.
                      Благодаря

                      Ще си направя една.

                      Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                      Извинявам се предварително за лаишкия въпрос, но на подвижния плот не може ли да се направи Т-канал за закрепване на менгеме?
                      Може, но на практика няма нужда. АКо ми трябва менгеме - слагам го на фрезата и си дупча както ми скимне

                      Коментар


                      • От: Бормашинка

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Сигурен съм, почивай ся
                        Няма спокойствие . В петък идва нафтата другата семица 40 тона ламарина и се почва пак на ново купона.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Бормашинка

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Няма спокойствие . В петък идва нафтата другата семица 40 тона ламарина и се почва пак на ново купона.
                          Еее, имаш още 4 дни начи за почивка

                          Коментар


                          • От: Бормашинка

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Еее, имаш още 4 дни начи за почивка
                            Утре живот и здраве пътувам . Свърши почивката. Имам няколко аварии за оправяне.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Бормашинка

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Благодаря

                              Ще си направя една.


                              Може, но на практика няма нужда. АКо ми трябва менгеме - слагам го на фрезата и си дупча както ми скимне
                              Питах от гледната точка на това, че менгемето е не само изделие , което може да се реставрира и боядиса, след което да почне да прави и някои полезни неща, а също така е елемент от машинообработката, който е съществена част от охраната на труда. Пък било то и за бормашинка. Чувал съм, че ръце, китки и пръсти са трудни за намиране и скъпи за отремонтиране. Наздраве!
                              Последно редактирано от cayman; 10-09-19, 12:34.

                              Коментар


                              • От: Бормашинка

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                ,,,,Може, но на практика няма нужда. АКо ми трябва менгеме - слагам го на фрезата и си дупча както ми скимне
                                Преди време трябваше да пробивам някакво желязо и понеже бях качил средното менгеме (около 20кг) на бормашината и си викам "къде сега ще си играя да го позиционирам и захващам към плота, то е тежко, само ще го придържам" стегнах желязото в менгемето и почнах да пробивам. Не знам какво точно стана, но свредлото захапа и направо завъртя желязото с все менгемето.

                                Та сложи си едно менгеме и му стягай поне един болт към плота.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X