Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашинка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бормашинка

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    Сякаш ми се върти в главата че всеки мотор се слагаше на един станок.Вкючваше се към захранване и просто гледаха ампермера и оборотите.Бързо ставаше и почти нямаше пропуски.Не случайно на българските мотори им се носи славата по света.
    Ама след толкоз години...вече в нищо не съм сигурен
    Различните заводи имаха различна методика на контрол и окачествяване . Примерно в Елпром Ловеч до 1990 контрола от страна на АЕГ беше жесток и всичко от ония години работи безгрижно до днес . Стария ми флекс 2.1 киловата за повече от 30 годиини съм сменил едни четки и нтяколко пъти съм мил и гресирал пиньона и короната .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      От: Бормашинка

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Поне мотора е с нови капаци, корпус, ос, ротор и лагери. Което е по-добре от мърлян и дърлян като тоя на фрезата
      На твое място бих замерил двата капака преди да се радвам. Казвам го защото съм работил година време точно щитове на асинхронни двигатели и ги докарвахме до предписаният допуск с големият чук.

      Коментар


      • #63
        От: Бормашинка

        Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
        На твое място бих замерил двата капака преди да се радвам. Казвам го защото съм работил година време точно щитове на асинхронни двигатели и ги докарвахме до предписаният допуск с големият чук.
        - мерих ги като го разглобявах - мии биват. Както каза Станьо всичко е до контрола който я го е имало я не. После що не просъществуваха толкова много заводи - ми щото с една голяма част от бълваната продукция имало повече проблеми отколкото може да си съчини нормален човек. За вагоните брак няма да коментираме. Но все пак немците и японците няма да ги стигнем дори срещу тях да тичаме

        Коментар


        • #64
          От: Бормашинка

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Как, на всеобщ принцип - от 10 броя пробваш един. Ако е читав и другите са читави. Свързах се с въпросния г@й, каза че нямало проблем да го сменим. Обаче той не разбира и не може да тества мотора преди да го пусне по Еконт. Много бил продал, никой не се оплакал. Така шанса да пълня гушите на кУриерите и да съм в изходна позиция е много голям. Реших да го пренавия и драмите да приключат. Оставам с отстъпка за покупка на друг мотор, така че ако някой иска може да му вземем за 20тина лева мотор с тия параметри, до колко ще е в кондиция е въпрос на късмет
          Привет,
          може ли малко инфо за моторите и цените, че на мен ми трябва трифазен мотор с обороти между 900 и 1400, но да не е с фланец, а на лапи.
          може и на лс, може и във фейса, където ти е удобно
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #65
            От: Бормашинка

            Филипе, потърси Тедо56, той е много, много в час с електромоторите. Купувал съм от техните мотори, и работи8 без проблеми вече поне 5-6 години.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #66
              От: Бормашинка

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Привет,
              може ли малко инфо за моторите и цените, че на мен ми трябва трифазен мотор с обороти между 900 и 1400, но да не е с фланец, а на лапи.
              може и на лс, може и във фейса, където ти е удобно
              Нямат лапи.

              Коментар


              • #67
                От: Бормашинка

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                Привет,
                може ли малко инфо за моторите и цените, че на мен ми трябва трифазен мотор с обороти между 900 и 1400, но да не е с фланец, а на лапи.
                може и на лс, може и във фейса, където ти е удобно
                Колко киловата ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #68
                  От: Бормашинка

                  @Scrapheap
                  Че това си е цяла колонна бормашина, ако имаш и потенциометър да и регулираш оборотите, става чудна.Аз имам заводската стойка за тези дрелки, която не е твърде прекрасна, но върши работа.Ползвам я също инцидентно за по-тежки работи, но никога не ми е чупила каквото и да е, когато е с заводската дръжка, винаги първо превърта свредлото в патронника, както и трябва да бъде.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Бормашинка

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    @Scrapheap
                    Че това си е цяла колонна бормашина, ако имаш и потенциометър да и регулираш оборотите, става чудна.Аз имам заводската стойка за тези дрелки, която не е твърде прекрасна, но върши работа.Ползвам я също инцидентно за по-тежки работи, но никога не ми е чупила каквото и да е, когато е с заводската дръжка, винаги първо превърта свредлото в патронника, както и трябва да бъде.
                    Оборотите регулирам с тиристорен регулатор за лампи. Ползвам я сравнително рядко, защото имам силно модифицирана ПН161, но тази стойка е много, ама много истинска.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Бормашинка

                      Моята е прародителя на тази стойка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0000510_stojka-za-bormaina-sp-43_550.jpeg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5818328 работи, но трябва да е здраво закрепена за рафта, не си тежи на мястото, рядко е ползвам понеже имам Б12.В сравнение с твойта, просто не може да се направи сравнение .
                      Tвоята стойка за дрелка е на светлинни години напред даже от някои колонни бормашини на именити марки, които се продават по магазините.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Бормашинка

                        И аз имам от тези ръцетрошачки, но при мен първо превърта допълнителната дръжка, понеже е пластмасова. Размаза и всички зъбчета .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #72
                          От: Бормашинка

                          Сдобий се с алуминиева или си направи някаква самоделна, това нещо с пластмасова дръжка си е направо чук без дръжка.От такива работи, които "и така си работят" и "то само за малко" най-много съм си патил

                          Коментар


                          • #73
                            От: Бормашинка

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Оборотите регулирам с тиристорен регулатор за лампи...
                            С регулатор за лампи пада въртящият момент в ниските обороти. Със същото количество чаркалък, но с малко по-различно свързване, се получава ОВ и въртящият момент става доста сериозен.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Бормашинка

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Колко киловата ?
                              0.5/0.75/1.1 в общи линии каквото изпадне



                              Коле, мерси, ще звънна и там.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #75
                                От: Бормашинка

                                Ако изпадне ще се сдобия, иначе имам ПК32, която чака позициониране и още няколко дуги спаркита и елтос... Но от както хванах безчетковия винтоверт на макита 115 nm не съм ги включвал, това пробива всичко което му попадне без да се замисли.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X