Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашинка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бормашинка

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    И аз имам същата стара Тодорживковска дрелка.
    Вярно, че къса ръце, даже в Sunsystem преди много години е потрошила ръцете на някакво младо момче-разпробивало отвори 14 мм на 16. И дрелката била без ключ. Само с щепсел... Ама е разговор за друга тема.
    То малко акъл трябва . За който го няма по принцип има охрана на труда . Горе ако пуснех такава машина да работят с нея без ключ Сашка щеше да ми откъсне топките и да си ги сложи в буркан на бюрото
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Бормашинка

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Ще го метна, ако днес не мина през моя бобиньор.

      Амперклещите им имам 100% доверие.
      Лагерите ги гресирах наново, вътре мотора е перфектен. То и няма какъв да е де, чисто нов е мамиц@та му.
      Според колегата ако са верни клещите харчи по груби сметки към 4-5 пъти повече . Без товар и след 10 часа работа трябва да е студен като мумията на Ленин
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Бормашинка

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Според колегата ако са верни клещите харчи по груби сметки към 4-5 пъти повече . Без товар и след 10 часа работа трябва да е студен като мумията на Ленин
        Именно!

        Навит е грешно! Явно и заради това е хартисал.
        Оставих го при моя бобиньор да го усвести. На Пловдивския г@й който не си вдига телефона и се кълнеше че мотора е изряден и с перфектната работа му пожелавам липса на клиантела до 39 шестък 6679г.
        А ние да сме здрави пък другото е поправимо.

        Станьо благодаря за мнението

        Коментар


        • #49
          От: Бормашинка

          Най вероятно е навит за руския стандарт тои е 220 междуфазово а тоя г@й е сменил табелката .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Бормашинка

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Най вероятно е навит за руския стандарт тои е 220 междуфазово а тоя г@й е сменил табелката .
            Можее, майната му. Ще стане като нов

            Коментар


            • #51
              От: Бормашинка

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Най вероятно е навит за руския стандарт тои е 220 междуфазово а тоя г@й е сменил табелката .
              На руския стандарт ще се свърже в триъгълник и драми няма да има ,ако е читав мотора.
              За тия обороти има по-вече чифтове полюси и някой е омотал връзките им при сглобяването .Друг е въпроса как е минал ОТТК.

              Коментар


              • #52
                От: Бормашинка

                Такава дрелка имам и я ползвам само на стойка - това троши ръце.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  От: Бормашинка

                  Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                  На руския стандарт ще се свърже в триъгълник и драми няма да има ,ако е читав мотора.
                  За тия обороти има по-вече чифтове полюси и някой е омотал връзките им при сглобяването .Друг е въпроса как е минал ОТТК.
                  Как, на всеобщ принцип - от 10 броя пробваш един. Ако е читав и другите са читави. Свързах се с въпросния г@й, каза че нямало проблем да го сменим. Обаче той не разбира и не може да тества мотора преди да го пусне по Еконт. Много бил продал, никой не се оплакал. Така шанса да пълня гушите на кУриерите и да съм в изходна позиция е много голям. Реших да го пренавия и драмите да приключат. Оставам с отстъпка за покупка на друг мотор, така че ако някой иска може да му вземем за 20тина лева мотор с тия параметри, до колко ще е в кондиция е въпрос на късмет

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бормашинка

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Такава дрелка имам и я ползвам само на стойка - това троши ръце.
                    Не само......... и крака,Но когато трябва пробиване на "сериозен" диаметър, (без възможност да се ползва стационарна техника) това е най- евтината работеща техника.
                    (в годината не повече от 2-3 пъти се ползва, но е "боеви резерв"!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бормашинка

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Как, на всеобщ принцип - от 10 броя пробваш един. Ако е читав и другите са читави. Свързах се с въпросния г@й, каза че нямало проблем да го сменим. Обаче той не разбира и не може да тества мотора преди да го пусне по Еконт. Много бил продал, никой не се оплакал. Така шанса да пълня гушите на кУриерите и да съм в изходна позиция е много голям. Реших да го пренавия и драмите да приключат. Оставам с отстъпка за покупка на друг мотор, така че ако някой иска може да му вземем за 20тина лева мотор с тия параметри, до колко ще е в кондиция е въпрос на късмет
                      Аз на който съм дал електромотор съм го пробвал по трите способа . Първо меря съпротивлението на намотките после го въртя с мегера и накрая го пускам под напрежение . От мен е излязъл само идеално работещ електромотор .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бормашинка

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Аз на който съм дал електромотор съм го пробвал по трите способа . Първо меря съпротивлението на намотките после го въртя с мегера и накрая го пускам под напрежение . От мен е излязъл само идеално работещ електромотор .
                        Абее...
                        Майната му на тазмайна

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бормашинка

                          Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                          .Друг е въпроса как е минал ОТТК.
                          Лесно . Поне това което аз съм виждал в бившия Елпром Троян навремето 100 % контрол минаваха само бързо замерване на съпротивлението на намотките . Едни женици с руски ом метри гледат съпротивлението да е в някакви граници . Като днес през ръцете ти минат примерно 100 електромотора ставаш разноглед и тая стрелка вече въобще не я виждаш къде ходи а само гледаш на трите намотки да ходи долу горе до едно място . Драсваш на стъклото с фулмастер един белег и гледаш да е около него за съответните двигатели . От партида примерно 1000 електромотора 5 отиват в изпитателната лаборатория и ги изпитват по програма и като всичко е ОК на изпитанията партидата заминава за където е . Като се сетя какъв зор беше на времето да вземеш нови ел двигатели а като ликвидираха завода едни 15 години след 1989 в склада имаше поне 300 броя чисто нови ел двигателя .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бормашинка

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Лесно . .
                            Сякаш ми се върти в главата че всеки мотор се слагаше на един станок.Вкючваше се към захранване и просто гледаха ампермера и оборотите.Бързо ставаше и почти нямаше пропуски.Не случайно на българските мотори им се носи славата по света.
                            Ама след толкоз години...вече в нищо не съм сигурен

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бормашинка

                              Сега ми звънна бобиньора - мотора е с навивки като за 1400об/мин, но каналите на мотора са за 940об/мин. Оттам и греенето. Нямам представа какво е станало и как. Но вече е пренавит и лака се пече. Поне мотора е с нови капаци, корпус, ос, ротор и лагери. Което е по-добре от мърлян и дърлян като тоя на фрезата

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бормашинка

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Не само......... и крака,Но когато трябва пробиване на "сериозен" диаметър, (без възможност да се ползва стационарна техника) това е най- евтината работеща техника.
                                (в годината не повече от 2-3 пъти се ползва, но е "боеви резерв"!
                                Ползвам я само в този вид.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0358.jpg
Прегледи:1
Размер:458.4 КБ
ID:5818303
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X