Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашина DUSS S32 II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бормашина DUSS S32 II

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    Събират се по средата а не в един край.
    Това е ясно, но е съмнително удобство. В някои случаи ще е полезно, в други ще пречи.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Бормашина DUSS S32 II

      Защо? Въртящо е ! Всичко си отива в център.
      Май ще са повече удобствата от несгодите.

      Коментар


      • От: Бормашина DUSS S32 II

        На нищо не пречи, а за серийно пробиване е супер.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Бормашина DUSS S32 II

          http://gg-tools.com/SCHRAUBSTOCK-76m...RISCH-SPANNEND
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Бормашина DUSS S32 II

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Малко по-евтино е, но е по-малко и не е въртящо се. Гледал съм го, но за разлика от 50 лв. не си заслужава, поне според мен.
            Иначе едно от предимствата на т.нар. самоцентриращо менгеме е, че какъвто и детайл да сложиш (стига да е със симетрична форма), винаги е в център и не се налага да местиш самото менгеме.

            Коментар


            • От: Бормашина DUSS S32 II

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              На нищо не пречи, а за серийно пробиване е супер.
              Излизаме от темата...
              Както споменах, за някои операции ще е удобно. Например, да се пробие отвор в центъра на детайли с различни размери. Имам някаква предубеденост колко прецизно ще е центроването де...
              Би било неудобно ако трябва да пробия отвори по периферията на еднакво отстояние от стените на правоъгълен детайл. Ако на единия размер на детайла съм на подходящо отстояние, то на другия ще трябва да пребазирам менгемето. Нещо което няма да се налага при менгеме с неподвижна челюст.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Бормашина DUSS S32 II

                По принцип си прав колега, но ако се налага да пробиеш отвори в центрова линия на три различни като размери детайла, колко пъти ще трябва да пребазираш нормално менгеме? Три пъти. И играчката ще е голяма, ако не е въртящо се, чрез което да коригираш линията на отворите по единия размер на детайла, да кажем дължина. То е ясно, че може детайлът да се разчертае и да се набият центрове, но това е удобно само при единични бройки и освободено менгеме, за да може свредлото да се поведе по центровката, но ако трябва да се направят повечко детайли, ще има мамата и мамата и бабата и тъщата, та чак до девето коляно...

                А пък и аз съм си страхлив и не ме кефи менгемето да освободено, предпочитам да е здраво фиксирано за основата и детайлът - също. Та ако ще се чупи нещо, да не са ми ръцете, щото трудно се купуват, а свредла - по-лесно.

                Иначе ако ще гоним прецизност в по-голяма степен от такава за обикновен отвор за болт, колегата И. Стоянов си го е написал в другата тема за Бормашинката - фрезичката и пей сърце.

                Наздраве, аз вече си сипах, защото един приятел ми каза, че след 10ч. не е срамно!

                Коментар


                • От: Бормашина DUSS S32 II

                  Първият ми въпрос за предимствата на подобно менгеме беше продиктуван основно от друго. При обикновените менгемета, при затягане, подвижната челюст има склонност да се повдига нагоре, като при това си движение усуква детайла и той вече не е перпендикулярен на масата. При прецизните менгемета подобен ефект липсва или почти липсва.
                  Та попитах с надеждата, че тоя тип менгемета са лишени от подобен недостатък.
                  А на Пламен ако му се пише, пак може да сподели за предимствата на тоя тип менгемета...

                  Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                  ...А пък и аз съм си страхлив и не ме кефи менгемето да освободено, предпочитам да е здраво фиксирано за основата и детайлът - също. Та ако ще се чупи нещо, да не са ми ръцете, щото трудно се купуват, а свредла - по-лесно...
                  Не опира до това дали човек е страхлив. Предпазливостта е хубаво нещо. А наличието на две ръце, с по пет пръста на всяка е безценна екстра...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Бормашина DUSS S32 II

                    Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                    Малко по-евтино е, но е по-малко и не е въртящо се. Гледал съм го, но за разлика от 50 лв. не си заслужава, поне според мен.
                    Иначе едно от предимствата на т.нар. самоцентриращо менгеме е, че какъвто и детайл да сложиш (стига да е със симетрична форма), винаги е в център и не се налага да местиш самото менгеме.
                    Извинявам се , явно в бързината не съм забелязал разлика . Исках да покажа на някой друг ако иска да си купи .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Бормашина DUSS S32 II

                      Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                      ....Иначе едно от предимствата на т.нар. самоцентриращо менгеме е, че какъвто и детайл да сложиш (стига да е със симетрична форма), винаги е в център и не се налага да местиш самото менгеме.
                      Това при условие, че центрираш добре самото менгеме...
                      Честито за придобивката, и аз се замислих за такова менгеменце.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • От: Бормашина DUSS S32 II

                        То центровката на самото менгеме е лесна. Слагаш едно свредло, менгемето го "захапва" и оттук натам само му местиш "гъза" наляво-надясно, докато ти уйдиса на това, което ще дупчиш. Може да ползваш всякакви пособия и измервателни прибори за "гъза", важното е менгемето да е захапало свредлото при тия процедури.

                        Коментар


                        • От: Бормашина DUSS S32 II

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          . При обикновените менгемета, при затягане, подвижната челюст има склонност да се повдига нагоре, като при това си движение усуква детайла и той вече не е перпендикулярен на масата. При прецизните менгемета подобен ефект липсва или почти липсва.
                          Та попитах с надеждата, че тоя тип менгемета са лишени от подобен недостатък.
                          .
                          Зависи от изработката,но тоя ефект е доста по малък от нормално менгеме.
                          А и тук ми се струва,че колегата няма да ползува това менгеме на тая бормашина Може и да бъркам де!

                          Коментар


                          • От: Бормашина DUSS S32 II

                            Не знам за кое менгеме говорите, но и двете, дето съм ги взел и съм им пуснал снимки в темата, ще се ползват точно на тази бормашина.

                            Коментар


                            • От: Бормашина DUSS S32 II

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Излизаме от темата...
                              Както споменах, за някои операции ще е удобно. Например, да се пробие отвор в центъра на детайли с различни размери. Имам някаква предубеденост колко прецизно ще е центроването де...
                              Би било неудобно ако трябва да пробия отвори по периферията на еднакво отстояние от стените на правоъгълен детайл. Ако на единия размер на детайла съм на подходящо отстояние, то на другия ще трябва да пребазирам менгемето. Нещо което няма да се налага при менгеме с неподвижна челюст.
                              Няма никаква разлика, просто завърташ детайла или менгемето на 180* .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Бормашина DUSS S32 II

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Няма никаква разлика, просто завърташ детайла или менгемето на 180* .
                                Четеш по диагонал, затова пак. Правоъгълен детайл - 100 х 150. Трябва да пробиеш отвори по периферията, на 10 мм. от външния ръб на всяка от страните.
                                Кажи по-нататък. Под какъв ъгъл да завъртя детайла?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X