Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашина DUSS S32 II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бормашина DUSS S32 II

    Колеги, много благодаря за информацията.
    Днес се видяхме с колегата Румен и мога да искажа само положителни отзиви от него. Човекът е изключително коректен и отзивчив. Резултатът е следния:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190731_190323.jpg
Прегледи:1
Размер:491.6 КБ
ID:5818600

    Даде ми и много ценни съвети, за което искам да му благодаря публично, тук във форума. Рядко се срещат вече такива хора.



    Отделно, аз днес си сътворих още една скраперийка, ей така, за кеф. Бесен Китаец с още по-бесни китайски болтове (тунинговани от мен):

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190731_190309.jpg
Прегледи:1
Размер:513.8 КБ
ID:5818601

    Поздрави на всички!

    Коментар


    • #62
      От: Бормашина DUSS S32 II

      От 1-2 дни ми се въртят в главата въпроси, свързани с безопасността.

      Понеже основното приложение на машината е било да се ползва на магнитна стойка и да се натиска с две ръце надолу, бутонът за включване/изключване (в комбинация с блокировка) е вграден в дясната ръкохватка (при ползване на колонната стойка се пада лявата), т.е. изпълнението е като на ръчна дрелка.
      В момента, независимо че колонната стойка също е заводска, бутонът практически е в крайно неудачна позиция за ползване и задължително се ползва в комбинация с блокиращото буточне, за да останат и двете ръце на оператора свободни (практически само лявата е свободна, защото дясната е заета с въртока, който движи машината нагоре-надолу). Ако, не дай си Боже, стане някакъв фал с обработвания детайл или инструмента, машината ще продължи да работи, докато операторът не се пресегне да нацели бутона, за да я изключи и това при положение, че ръката му не е на ръкохватката и пръста му не е на или около бутона. Според мен, времето за реакция е в пъти по-голямо от допустимото от гледна точка на безопасността. Освен всичко друго, операторът трябва да остане в непосревдствена близост до машината (в критичен момент), вместо да има възможност да се разкара бързо от опасната зона.

      Въртях го, суках го, но единственото разумно решение, което ми идва на акъла, е ползване на крачен превключвател. Та в този смисъл, бих бил благодарен на хора, които са вещи в тази област, да ми препоръчат подходящото устройство. И понеже говорим за безопасност, интересува ме качество и практичност на крачния превключвател, цената в случая не е водещ фактор. Благодаря предварително!

      Коментар


      • #63
        От: Бормашина DUSS S32 II

        Колеги, някой има ли представа какъв е ходът на пружината на колонна бормашина и каква е твърдостта й?
        Благодаря предварително за отговорите.

        Коментар


        • #64
          От: Бормашина DUSS S32 II

          Не е правена да държих детайла с ръка.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #65
            От: Бормашина DUSS S32 II

            Благодаря за откровението, колега.
            Сега, вниквайки в него, разбрах че дори хора, които не са били там, живо си спомнят точно какво се е случило.

            Коментар


            • #66
              От: Бормашина DUSS S32 II

              Приеми, че все едно съм бил там,макар с малко по-слаба машина и определено боли ....
              И педал съм търсил, няма да ти харесат цените на педал с прост ключ .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #67
                От: Бормашина DUSS S32 II

                Не знам защо трябва да си говорим по този начин, вместо да си помагаме, ама нейсе.

                Коментар


                • #68
                  От: Бормашина DUSS S32 II

                  Най-важното е да сме живи и здрави, аз малко прибързах, че не ми се чакаше чак толклова за експертни мнения от форума, пък и си знаех, че ще направя някаква глупост, и така...

                  Крачен превключвател, тайвански, 15А. Знам, че е много за машина 1250W, но обичам да се презастраховам.

                  Окабеляването е 1.5 кв2, толкова имах налично.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190803_154120.jpg
Прегледи:1
Размер:620.9 КБ
ID:5818706

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190803_154132.jpg
Прегледи:1
Размер:639.1 КБ
ID:5818707

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190803_154140.jpg
Прегледи:1
Размер:594.2 КБ
ID:5818708

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190803_154150.jpg
Прегледи:1
Размер:507.8 КБ
ID:5818709

                  Вече съм по-спокоен. Наздраве!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Бормашина DUSS S32 II

                    Добре се е получило, но ако имаш възможност сложи някаква лампа да свети, когато педала е в режим готовност, особено ако има вероятност да влезе дете в работилницата. Колкото и нелепо да изглежда тази машина само с инерцията си може да направи голяма беля.
                    Виждал съм как бормашина сваля половината риза на дядо ми, след като е пуснал спусъка.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #70
                      От: Бормашина DUSS S32 II

                      По принцип, за да сработи машината трябва да съм включил и бутона на ръкохватката, заедно с блокировката. Намерението ми е този бутон да си стои изключен, когато не се работи с машината и при това положение дори да настъпиш крачния превключвател (нарочно или инцидентно) машината няма да тръгне. Но винаги има възможност да забравя да изключа бутона на ръкохватката.
                      Иначе човек в работилницата няма как да влезне в мое отсъствие, камо ли дете. Но по принцип си прав, благодаря за съвета.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Бормашина DUSS S32 II

                        Споделям, защото ми се случи докато бях вътре. Както беше лалала и пусна ножовката с идеята да реже, при това момиче .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #72
                          От: Бормашина DUSS S32 II

                          Ами затова не трябва да се допускат деца до работилници с машини в тях. Аз се стремя да спазвам този принцип, даже не допускам случайни лица.
                          Това не е критика към никого, а просто правило, което се опитвам да спазвам.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Бормашина DUSS S32 II

                            Колеги, решил съм да монтирам цилиндрична пружина на машинката, за да се връща нагоре, има как, но нещо не мога да вдена как да изчисля твърдостта на пружината. Има една фирма (покрай Кюстендил мисля, че беше), която изработва пружини по поръчка, но хората искат да им се дадат характеристики (чак и цвят може да си поръча човек). Габаритните размери и ходът на пружината са ясни, но ме запъна каква твърдост да им подам. Значи, самата машина, без стойката, тежи около 8.5 кг. (така поне я дават на различни места в интернет, макар че на мен ми се види по-тежка) Но подвижната част на стойката (шейната) тежи и тя някакви килограми, абе да речем, че двете общо тежат около 18-20 кила. Знам, че твърдостта на цилиндрична пружина се дава в кг/мм., т.е. ако пружината е, да речем, 10 кг/мм, то при натиск от 10 кг. тя трябва да се свие с 1 мм. Да, ама ако 20 кг. трябва да свият пружината 200 мм. надолу с въртока и някаква минимална човешка намеса (чрез въртока) и после като пусна въртока, пружината да ги върне в горно положение тия 20 кг., каква твърдост трябва да има тая пружина?
                            Ако има сведущи по въпроса, ще се радвам да помогнат.


                            Иначе днес наредих още малко свредцла, да им се радвам ако не нещо друго...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190814_161132.jpg
Прегледи:1
Размер:570.1 КБ
ID:5819215

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190814_161137.jpg
Прегледи:1
Размер:555.1 КБ
ID:5819216

                            Коментар


                            • #74
                              От: Бормашина DUSS S32 II

                              Трябва да има място за достатъчно дълга пружина, иначе към края усилието ще е много голямо. Помисли за ролка с противотежест, или за пневматичен цилиндър с малък ресивер .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #75
                                От: Бормашина DUSS S32 II

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                ...или за пневматичен цилиндър с малък ресивер .
                                Това значи ли, че трябва и въздух под налягане?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X