Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

    Въпреки "нестихващия" интерес към темата тя се развива
    Докато отмята разни други задачки успях да пръсна електромотора. Всъщност и смених чистоновите лагери с други, че предните нови завиха след само 10мин. проби на сухо на мотора...
    В прочем използвах момента да пръсна и корпуса на един руски шмиргел който реставрирам.
    Този път опитах да постигна ефекта на шагрен, че да покрие некадърните отливки. Мисля че като за опит 1 е супер, пък вие ще кажете дали си прилича.

    Малко фотки:

    Коментар


    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Въпреки "нестихващия" интерес към темата....
      ....Този път опитах да постигна ефекта на шагрен...
      Абе интерес има, нищо че не е изразен. Темата се следи редовно.

      Относно шегрена, мисля че не е подходящо за металорежещи машини или каквито и да е такива работи, защото ще е трудно да се почистват! А мръсотия в гаража колкото щеш.
      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

      Коментар


      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
        Абе интерес има, нищо че не е изразен. Темата се следи редовно.

        Относно шегрена, мисля че не е подходящо за металорежещи машини или каквито и да е такива работи, защото ще е трудно да се почистват! А мръсотия в гаража колкото щеш.
        Дано да има все още зрители . Защото зрителският интерес и обсъждането на конкретни спънки и въпроси ме кара да човъркам с удоволетворение. Е и чесането на личното ми его, самочуствие, борененабездействие, занимаване на ума с нещо и "внедряване" на средства - също

        Ооо, както дойде. Аз също съм фен на "глоси" финиша, или иначе казано - да се разчекне комар, ако кацне. В случай се гони ефекта на замаскиране на кофти отливка и деруги. Определено се е получило читаво и ми харесва. А за почистването - чисти се еднакво лесно. Така или иначе "релефа" не е повече от 0.4-0.6мм, така, че...

        Поздрави

        Коментар


        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Добре се справяш ,не прави компромис с лагерите особено когато става въпрос за машина и от ново ще ти кажа направи външен казан за охлаждането

          Коментар


          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Има интерес.Следя твоята работа и правя сметки за мен ,какво ще трябва да направя след два месеца.

            Коментар


            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Интерес има, но хабер си нямам от металорежещи машини и само гледам от близо

              Коментар


              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                За машини трябва боята да устойчива на масла и горива.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Малко раздвижване :

                  Мотора има лека вибрация, но нямам решение. Кривите ламели на ротора и побоя с чука са казали своята дума. Но в крайна сметка това е което е!

                  Коментар


                  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Това бялото гофре разваля работата - подмени го с метално според мен.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      Това бялото гофре разваля работата - подмени го с метално според мен.
                      Oo, то е времянка за пробата. Фабричното от ключа си е метално


                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Може дебаланс да има в шайбата Бром & Бовери са уникално балансирани и тихи електромотори .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Бром & Бовери са уникално балансирани и тихи електромотори .
                          Именно ! Но нали се сЕшАш, че бай Уй от горнопонанадолнище му е еб@лм@мата на баланса. Вибрацията я има и без шайба. Като изключа захранването, се наблюдава плавно затихване на оборотите с леко жужене, съответстващо на честотата на въртене. При първоначалния старт имаше друг лек шум, съпътстван с леко загряване на лагерните тела на двата капака. След това утихна. Предполагам, че има лека несъоснос м/у двата капака, тъй като ги въртях един спрямо друг под различни комбинации от тези в които беше преди да го разглобя, че иначе имаше леко запъване при въртене...
                          А най-вероятно мотора е бил пренавиван, щото някой е забравил фиксиращият щифт на вретеното включен и е пуснал машината, явно я е почакал да види какво ще се случи и воала. Пичовете от ремонтната база са пренавили мотора как дойде, изпочупили са де що може с чука и секача докато го разглобят. Накрая са изпилили фиксиращия щифт на шмиргела (ясно се личи намесата), че видиш ли другия път да не им създават работа....
                          Абе дивотия, гнасотия и отвратения, естествено следствие от НЕКАДЪРНОСТ, НЕКОМПЕТЕНТНОСТ, ИДЙОТИЗЪМ, БЕЗХАБЕРИЕ и каквото още се сетите. Ако някъде, някога ми изпадне двускоростен мотор, с подобни параметри ще заприходя един за резерва...

                          Поздрави

                          Коментар


                          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Именно ! Но нали се сЕшАш, че бай Уй от горнопонанадолнище му е еб@лм@мата на баланса. Вибрацията я има и без шайба. Като изключа захранването, се наблюдава плавно затихване на оборотите с леко жужене, съответстващо на честотата на въртене. При първоначалния старт имаше друг лек шум, съпътстван с леко загряване на лагерните тела на двата капака. След това утихна. Предполагам, че има лека несъоснос м/у двата капака, тъй като ги въртях един спрямо друг под различни комбинации от тези в които беше преди да го разглобя, че иначе имаше леко запъване при въртене...
                            А най-вероятно мотора е бил пренавиван, щото някой е забравил фиксиращият щифт на вретеното включен и е пуснал машината, явно я е почакал да види какво ще се случи и воала. Пичовете от ремонтната база са пренавили мотора как дойде, изпочупили са де що може с чука и секача докато го разглобят. Накрая са изпилили фиксиращия щифт на шмиргела (ясно се личи намесата), че видиш ли другия път да не им създават работа....
                            Абе дивотия, гнасотия и отвратения, естествено следствие от НЕКАДЪРНОСТ, НЕКОМПЕТЕНТНОСТ, ИДЙОТИЗЪМ, БЕЗХАБЕРИЕ и каквото още се сетите. Ако някъде, някога ми изпадне двускоростен мотор, с подобни параметри ще заприходя един за резерва...

                            Поздрави
                            Какви са му параметрите ? Имам някъде попиляни по базите едни двускоростни фашистки Демаг . То сега вече не е проблем регулирането на оборотите . Слагаш един мотор на максималните и с честотен инвертор плавно ги разхождаш .
                            Последно редактирано от sek.1; 13-02-19, 19:22.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              Пробвай да го балансираш, като поставиш ротора на два нивелирани кобалтови ножа .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Какви са му параметрите ? Имам някъде попиляни по базите едни двускоростни фашистки Демаг . То сега вече не е проблем регулирането на оборотите . Слагаш един мотор на максималните и с честотен инвертор плавно ги разхождаш .
                                740/2880 об /мин и съответно 0.7 и 1.5кВ, но след превземането и замерванията на празен ход с Амперклещи по груби сметки е 1.5кВ на всяка степен.
                                Иначе като размери мога да го мерна утре.
                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Пробвай да го балансираш, като поставиш ротора на два нивелирани кобалтови ножа .
                                Краси, вибрациите са едвам доловими. Новите китайски мотири бръмчат повече от тоя, докато са още в магазина .
                                Нямам време и желание да задълбавам повече в тая насока. Остава така пъ колко изкара.

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X