Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение

    Ето една като твоята, може да пробваш пазарлък за оборудване
    Пробвах - нИ става . То аз реално имам нужда от менгеме и цанги. За цангите съм почти готов с 2 преходника W20-er25 и 2 заготовки за дорникови фрези имам. Така, че само менгемето ми остава. Не искам от българските батали. Ще събирам пари за хубаво малко машинно менгеме.


    Поздрави

    Коментар


    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

      6 бона??? Тия хора са луди. Трябва да потърся из бумагите Постановлението за възлагане за асиерата Ф5 на стойност 1200 лева и още 60 дадох за транспорта

      Коментар


      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
        6 бона??? Тия хора са луди. Трябва да потърся из бумагите Постановлението за възлагане за асиерата Ф5 на стойност 1200 лева и още 60 дадох за транспорта
        Хич не са!
        Ако машината е читава, с прилежащото ѝ оборудване е дори на ниска цена. Тези машини с малко култура на ползване са на практика вечни.
        Иначе кое за колко изпада е ясно. Въпроса е за реалната пазарна цена

        Коментар


        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Той продавалника е пълен с асиери за по 1200лв .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            Той продавалника е пълен с асиери за по 1200лв .
            Ко речи, ко

            Коментар


            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Ценното и скъпото в една фреза е оборудването. Убити от работа и оглозгани машини по обявите бол.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                Момци оборудването на една фреза тип инструментална може да надхвърли 2 пъти цената и като нова . При Декел / Махо машината се продава гола и от каталога почваш да поръчваш окомплектовка която ти трябва за работата . Дори само базовата окомплектовка обикновено надхвърля цената на машината . Така че тая оборудвана Асиера в добро състояние си е на много добра цена .Българска фреза да тръгнеш да окомплектоваш пак ще отхвърлиш едни 2000 лева и то по цени на арменците .
                Последно редактирано от sek.1; 03-03-19, 04:22.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  ...Ще събирам пари за хубаво малко машинно менгеме...
                  Събирай за DRO. Голяма угодия е.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Събирай за DRO. Голяма угодия е.
                    Оо това ще се случи определено. Но нека първо я събера.
                    Май ще се наложи да потърся помощ от някой тук да изработи винта и гайката за X оста. Че май нямам вариант да ги правя аз. Просто нямам машина с подвижни люнети. А цпу-то на работа няма задно седло .

                    Нека стигна до там де

                    Коментар


                    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Конверсия към СВД и прилежащата му гайка? На някои места предлагат и обработка.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Толкова ли е зле винта та ще иска нов, а преминаването към свд не е толкова лесно а и препоръчително за всичко което се движи.

                        Коментар


                        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Конверсия към СВД и прилежащата му гайка? На някои места предлагат и обработка.
                          Предаването на движението за самохода се извършва от червяк и зъбно колело, през което минава винта. А зъбното колело предава движението на винта чрез шпонка и шпонков канал през целия винт. Ако мина на свд, (мислех го като вариант) няма как да ползвам фабричното задвижване. Ще се усложни цялата реконструкция. За сега мисля за бов винт, нека първо да разглобя де.
                          Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                          Толкова ли е зле винта та ще иска нов, а преминаването към свд не е толкова лесно а и препоръчително за всичко което се движи.
                          Износен е повече от половината в най-ползваната работна зона. Най-вероято порафи липсата на смазване и много стружки.

                          Коментар


                          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            Такъв винт не си заслужава да се прави има ги готови . Колко мм му е диаметъра ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              конвенционален винт и гайка са нарязани на подходяща стъпка за да има самозадържане в предавката. Съчменно-винтовата двойка е обратно, там ъгълът на изкачване е много по-голям и ще ти трябва система за застопоряване в достигнатото положение
                              Зачисти старите и ги сглобявай така- не си губи времето с тях. Ако решиш нещо по натам- свалят се за норматив. Давай нататък с ремонта, ще излезат още приятни изненади заложени от ремонтната бригада

                              Коментар


                              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Такъв винт не си заслужава да се прави има ги готови . Колко мм му е диаметъра ?
                                Ф18 е винта, около 650мм,стъпката е 4мм. Резбата е на около 350мм,останалото е глатко Фи. Шпонката е около 300мм.
                                В най-запазена част витката е дебела 1.6мм,а на най-износената 1.14мм.






                                Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                                конвенционален винт и гайка са нарязани на подходяща стъпка за да има самозадържане в предавката. Съчменно-винтовата двойка е обратно, там ъгълът на изкачване е много по-голям и ще ти трябва система за застопоряване в достигнатото положение
                                Зачисти старите и ги сглобявай така- не си губи времето с тях. Ако решиш нещо по натам- свалят се за норматив. Давай нататък с ремонта, ще излезат още приятни изненади заложени от ремонтната бригада
                                НЕ ми е зор да я пускам, така че държа да изпипам нещата и после само газ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X